AUTOMAT – KACZKOMAT automat z karmą dla kaczek – BO Gdynia

AUTOMAT – KACZKOMAT automat z karmą dla kaczek

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie AUTOMAT – KACZKOMAT automat z karmą dla kaczek

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Dąbrowa
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Opis:

Projekt zakłada ustawienie automatu z karmą dla kaczek bytujących w zbiorniku wodnym (stawie), znajdującym się przy Szkole Podstawowej nr.47 im. Franciszki Cegielskiej w Gdyni.
Mieszkańcy oraz turyści często przychodzą nad ten staw aby dokarmiać liczne grono bytujących tam kaczek. Niestety mimo dobrych chęci ludzie popełniają podstawowy błąd czyli dokarmiają kaczki chlebem, który według ornitologów prowadzi do kwasicy, chorób nerek, zatruć a nawet śmierci tych ptaków.
Uważam, że ważna jest zmiana niewłaściwych zwyczajów dokarmiania ptactwa chlebem poprzez świadomy sposób doboru pokarmu, który znajdziemy w takim kaczkomacie.
Automat, za niewielką opłatą 1zł oraz 2zł, wydaje odpowiednie porcje karmy, która nie stwarza dla nich zagrożenia.
Kolejnym atutem przemawiającym za moim projektem jest fakt, że przy stawie znajduje się już tabliczka informacyjna przestrzegająca przed karmieniem ptactwa chlebem. Świetnym pomysłem byłoby ustawienie obok niej takiego automatu.
Należy również wziąć pod uwagę fakt, że taki automat będzie sam na siebie pracował co pozwoli zapewnić systematyczne uzupełnianie wykupowanego w nim pokarmu.

Kalkulacja kosztów:

1 automat z karmą dla kaczek 10000

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł