Adaptacja i modernizacja placu zabaw dla dzieci przy Przedszkolu nr 6 w Gdyni, Karwiny – BO Gdynia

Adaptacja i modernizacja placu zabaw dla dzieci przy Przedszkolu nr 6 w Gdyni, Karwiny

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Adaptacja i modernizacja placu zabaw dla dzieci przy Przedszkolu nr 6 w Gdyni, Karwiny

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
KAR/0013
Dzielnica
Karwiny
Autor projektu
Bartosz Jarkiewicz
E-mail
jet187@gmail.com
Telefon
695451525
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

ul. Chwaszczyńska 28, 81-571 Gdynia, Polska

Opis:

Przedmiotem projektu jest modernizacja placu zabaw dla dzieci na terenie Przedszkola nr 6
w Gdyni Karwinach, przy ulicy Chwaszczyńskiej 28. Obecny, ponad 30 letni plac zabaw jest
w znacznym stopniu zużyty i zniszczony, co stanowi zagrożenie dla bawiących się dzieci oraz nie zapewnia możliwości właściwego rozwoju ruchowego.

W ciągu dnia na placu bawi się 125-ro dzieci uczęszczających do przedszkola. Funkcje placu zabaw są dopasowane do różnych grup wiekowych dzieci, stąd też na jednym terenie funkcjonują 4 place zabaw. Niestety, w wyniku upływu czasu oraz dewastacji plac utracił znaczną część swoich funkcji. Eksploatacja sprzętu, urządzeń i zabawek sprawiła, że dzieci korzystają jedynie z tych najbardziej wytrzymałych, pamiętających czasy swojej świetności tj. późnych lata 80-tych.

W godzinach popołudniowych oraz w weekendy plac zabaw zawsze był, jest i nadal będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od uczęszczania dzieci do placówki przedszkolnej. Zarówno dyrekcja przedszkola jak i my, rodzice, jesteśmy zdania, że nie powinno się zamykać placów zabaw dla dzieci ani zabraniać komukolwiek zabawy na nich.

W ramach uzyskanych środków z Budżetu Obywatelskiego chcielibyśmy sfinansować zakup oraz montaż urządzeń dużych, takich jak „zestawy zabawowe”, czyli potocznie mówiąc, „małpich gajów” oraz szeregu małych urządzeń, czyli np. huśtawek, bujaków i karuzel.

Zarówno zestawy zabawowe jak i planowane piaskownice wspierają wspólną zabawę dzieci oraz naukę integracji i współpracy.

Korzystając z karuzel, bujaków oraz huśtawek dzieci ćwiczą równowagę, rozwijają się ruchowo oraz, a może przede wszystkim, dobrze bawią w oczekiwaniu na swoich rodziców.

Uzupełnieniem infrastruktury będą proste ławki, na których chwilę wytchnienia znajdą zarówno opiekunki przedszkolne jak i rodzice. Zapewnione również będą kosze do śmieci, żeby ograniczyć bałagan, jaki codziennie muszą usuwać pracownicy przedszkola przed wpuszczeniem dzieci na plac zabaw.

Zgodnie z wymogami Urzędu Miasta, w budżecie projektu przewidziano również miejsce na urządzenia dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami (ruchowymi i/lub intelektualnymi) takie jak piaskownica ze stolikiem zamontowanym w taki sposób, aby można było podjechać do niej z wózkiem, huśtawka wahadłowa typu „bocianie gniazdo”, bujak sprężynowy z oparciem oraz ławkę z oparciem i podłokietnikami.

Pod urządzeniami zabawowymi przewidziano nawierzchnię syntetyczną, a pod ławkami – nawierzchnię z kostki brukowej, zgodnie z wytycznymi UM. Jednocześnie sugeruje się, aby pod ławkami zastosować również nawierzchnię syntetyczną, trawiastą lub piasek ze względu na bezpieczeństwo dzieci, którym zdarza się z ławek spaść.

Zwracamy się prośbą o Państwa głosy w imieniu naszych dzieci, okolicznych mieszkańców, jak i pracowników placówki przedszkolnej.

Stwórzmy bezpieczną przestrzeń dla zabawy naszych dzieci i sprawmy radość najmłodszym mieszkańcom naszego miasta.

Szacunkowa łączna wartość projektu

287370 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki