ZAKĄTEK ZABAWY 2 – Rozbudowa i Oświetlenie Placu Zabaw przy Al. Piłsudskiego (Skwer Sue Ryder) – BO Gdynia

ZAKĄTEK ZABAWY 2 – Rozbudowa i Oświetlenie Placu Zabaw przy Al. Piłsudskiego (Skwer Sue Ryder)

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie ZAKĄTEK ZABAWY 2 – Rozbudowa i Oświetlenie Placu Zabaw przy Al. Piłsudskiego (Skwer Sue Ryder)

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Wzgórze Św. Maksymiliana
Szacunkowa wartość projektu
126 300 zł
Liczba głosów
1095
Liczba punktów
4799
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2017

Projekt przewiduje oświetlenie i rozbudowę „Zakątka Zabawy” – placu zabaw powstałego przy Al. Piłsudskiego, dzięki wygranej w Budżecie Obywatelskim 2015. Zestaw sprawnościowy dla starszych dzieci, trampolina oraz huśtawka dla dzieci z niepełnosprawnością to elementy, o które chcemy powiększyć plac.

Lokalizacja projektu:
Skwer Sue Ryder dz. nr 998/25, część działki w pobliżu skrzyżowania Al. Piłsudskiego i ul. Legionów – niezagospodarowana część trawiasta przylegająca do istniejącego placu zabaw

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2020-10-01 15:35:20


Realizacja projektu została ujęta w harmonogramie inwestycji – budowa II etapu Parku Centralnego, na terenie której zaplanowano lokalizację placu zabaw.

Plac zabaw został oddany do użytkowania 29.09.2020 r.  

————————————
Jednostka realizująca:
Agencja Rozwoju Gdyni 

sekretariat@arg.gdynia.pl

DZIELNICA:WZGÓRZE ŚW. MAKSYMILIANA
STATUS:PROJEKT ZAKWALIFIKOWANY DO GŁOSOWANIA – WYGRANY
WYNIKI:1095 (4799 PUNKTÓW)
ID2017 / 93

ZAKĄTEK ZABAWY 2 – Rozbudowa i Oświetlenie Placu Zabaw przy Al. Piłsudskiego (Skwer Sue Ryder)

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Joanna Lica
e-mail: joanna.lica@yahoo.com

Szacunkowa wartość projektu:
126 300 zł

Lokalizacja projektu:
Skwer Sue Ryder dz. nr 998/25, część działki w pobliżu skrzyżowania Al. Piłsudskiego i ul. Legionów – niezagospodarowana część trawiasta przylegająca do istniejącego placu zabaw

Opis:

Plac zabaw „Zakątek Zabawy” to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego z 2015 roku. Od kiedy powstał, plac cieszy się ogromną popularnością. Jest radośnie oblegany bez względu na porę roku, co doskonale potwierdza, że takie miejsce było tam bardzo potrzebne.

 

W ciągu kilku miesięcy istnienia placu pojawiło się wiele sugestii od użytkowników, co do pożądanych ulepszeń. Dlatego też, w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego, chcemy zawnioskować o:

1. Oświetlenie placu

2. Rozbudowę placu o sprzęty zabawowe / sprawnościowe dla nieco starszych dzieci oraz o huśtawkę dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich (lub inne urządzenia, z których mogłyby korzystać dzieci z niepełnosprawnością).

Całość placu zabaw zostałaby ogrodzona, a nawierzchnia odpowiednio dostosowana do nowych urządzeń.

 

Ad 1. Chętnych do zabawy na placu było sporo nawet w zimowe popołudnia i wieczory. Niestety po zmroku plac jest niedoświetlony (lampy uliczne znajdują się w znacznej odległości), co uniemożliwia bezpieczną zabawę. Wnioskujemy więc o doświetlenie placu dwoma latarniami, które dodatkowo mogą być elementem polepszającym estetykę miejsca.

 

Ad 2. Duża część działki bezpośrednio przylegająca do placu (wzdłuż ul. Legionów) jest niezagospodarowana i idealnie byłoby powiekszyć o nią plac. Obecne urządzenia zabawowe przeznaczone są raczej dla mniejszych dzieci. Plac odwiedzają natomiast tłumnie i starszaki, również z okolicznych przedszkoli i szkół. Często jest na placu bardzo tłoczno. Proponujemy więc dostawienie zestawu sprawnościowego dla starszych dzieci (np. z mini ścianką wspinaczkową, równoważnią, pomostem ruchomym, czy innymi elementani gimnastycznymi). Chcielibyśmy też zamieścić na placu trampolinę ziemną.

 

Dodatkowo, jako bardzo istotny element projektu, proponujemy umieszczenie na placu huśtawki integracyjnej, lub innego sprzętu zabawowego, z którego mogłyby korzystać dzieci poruszające się na wózkach. Takie rozwiązanie umożliwi rozwijanie w naszym mieście idei integracji społecznej i podniesie jakość życia dzieci niepełnosprawnych, dając im szansę na aktywne spędzanie czasu razem ze zdrowymi rówieśnikami.

Pragniemy, aby realizacja projektu „Zakątek Zabawy 2” sprawiła, że zniknie w Gdyni kolejna bariera nie tylko architektoniczna ale i psychologiczna. Wierzymy, że wspólna zabawa dzieci zdrowych i tych z niepełnosprawnością, pozytywnie wpłynie na szeroko rozumianą integrację.

 

Kalkulacja kosztów:

> Wykonanie projektu budowlanego zagospodarowania terenu 7000zł

 

> Wykonanie robót budowlanych, z dostawą i montażem urządzeń:

-Huśtawka integracyjna 20000zł

-Zestaw sprawnościowy 20000zł

-Trampolina 10000zł

-Ogrodzenie z płaskowników 50m x 250zł=12500zł

– Ławka z oparciem i podłokietnikami 1szt 1500zł

 

> Wykonanie nawierzchni:

-Nawierzchnia syntetyczna (pod huśtawkę integracyjną) 30m2 x 400zł=12000zł

-Nawierzchnia żwirowa (pod zestaw sprawnościowy) ~70m2 x 150zł=10500zł

-Kostka betonowa (chodnik – dojazd do huśtawki integracyjnej) ~20m2 x 140zł=2800zł

 

> Oświetlenie (w tym słupy oświetleniowe z lampami; kanalizacja kablowa, roboty ziemne, roboty kablowe, uziemienia, badania i pomiary oraz wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych i uzgodnień) ~30000zł