Zajęcia z samoobrony dla Pań w każdym wieku. – BO Gdynia

Zajęcia z samoobrony dla Pań w każdym wieku.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Zajęcia z samoobrony dla Pań w każdym wieku.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
W trakcie realizacji
Dzielnica
Grabówek
Szacunkowa wartość projektu
10 000 zł
Liczba głosów
418
Liczba punktów
418
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2021

„Zajęcia z samoobrony dla Pań w każdym wieku” jest to projekt, który pozwoli uczestniczkom zajęć w prosty i naturalny sposób opanować strach wywołany brutalnością ataku oraz kształtuje podstawowe nawyki obronne. Zajęcia poprawią również ogólną sprawność fizyczną.

Lokalizacja projektu:

Proponowanym miejscem realizacji projektu jest Szkoła Podstawowa nr 52 ponieważ umiejscowiona jest w dogodnym miejscu, nieopodal przystanku ZKM i SKM. Do szkoły można dojechać na rowerze i samochodem ( dostępny parking ). Jest znana mieszkańcom jako centrum aktywności.
Posiada odpowiednią bazę sportową .

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2022-01-04 13:46:17

Projekt wybrany w głosowaniu, przekazany do realizacji w 2022r.

—————————–
Jednostka realizująca:
Gdyńskie Centrum Sportu
ul. Olimpijska 5/9, Gdynia
tel. (58) 622 11 64, (58) 662 25 74
e-mail: sekretariat@gdyniasport.pl

GRABÓWEK
ID:2021/GRA/0003

Zajęcia z samoobrony dla Pań w każdym wieku.

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Aniela Korybalska

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Proponowanym miejscem realizacji projektu jest Szkoła Podstawowa nr 52 ponieważ umiejscowiona jest w dogodnym miejscu, nieopodal przystanku ZKM i SKM. Do szkoły można dojechać na rowerze i samochodem ( dostępny parking ). Jest znana mieszkańcom jako centrum aktywności. Posiada odpowiednią bazę sportową .
Opis:
Zajęcia będą obejmowały nabywanie wiedzy i umiejętności w zakresie zachowania się i postępowania w sytuacji zagrożenia. Uczestniczki poznają techniki dzięki, którym przestaną być osobą anonimową, bezradną i bezbronną w w razie próby użycia wobec niej przemocy. Samoobrona to nie tylko nabywanie umiejętności radzenia sobie w sytuacji zagrożenia, ale poprawa i utrzymanie sprawności fizycznej. Zajęcia będą miały na celu podniesienie ogólnej sprawności fizycznej oraz naukę podstawowych technik samoobrony w oparciu o techniki judo. Zakres zadań i spodziewane efekty: – nabycie podstawowej umiejętności oceny zagrożeń – nabycie pewności siebie oraz wyzbycie się syndromu ofiary – nauka wyzwalania kontrolowanego instynktu walki w sytuacjach zagrożenia – budowanie świadomości i utrzymywanie „bezpiecznego dystansu” – nauka skutecznych odruchów w reakcji na atak – postawy i poruszanie się walce – chwyty i uwalnianie się z chwytów i duszeń. Zajęcia będą się odbywały od początku stycznia 2022 do końca grudnia 2022 z przerwą wakacyjną (lipiec-sierpień). Czas trwania zajęć 60 min.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu są zajęcia z samoobrony dla Pań w każdym wieku dzięki którym poprawią swoją sprawność ruchową i nabędą pewności siebie. Jest grupa mieszkańców zgłaszających potrzebę i zainteresowanie tego typu zajęciami.

Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
opłata instruktora (46 godz. x 160 zł)
7360
2
pao bokserskie (170 zł x 2 szt)
340
3
rękawice bokserskie (180 zł kpl x 4)
720
4
manekin treningowy (540 zł x 1 szt)
540
5
szelki do podwieszania (40 zł x 2 szt)
80
6
drążek na drabinkę gimnastyczną (300 zł x 1 szt)
300
7
gruszka treningowa (400zł x 1 szt)
400
8
promocja projektu-media społecznościowe
260
Szacunkowa łączna wartość projektu:10000
Załączniki: