Zajęcia ruchowe usprawniające i wzmacniające w trosce o zdrowy kręgosłup i całe ciało dla mieszkańców, dla dwóch grup. – BO Gdynia

Zajęcia ruchowe usprawniające i wzmacniające w trosce o zdrowy kręgosłup i całe ciało dla mieszkańców, dla dwóch grup.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Zajęcia ruchowe usprawniające i wzmacniające w trosce o zdrowy kręgosłup i całe ciało dla mieszkańców, dla dwóch grup.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Grabówek
Szacunkowa wartość projektu
10 000 zł
Liczba głosów
559
Liczba punktów
559
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2021

Projekt „Zajęcia ruchowe usprawniające i wzmacniające w trosce o zdrowy kręgosłup i całe ciało dla mieszkańców, dla dwóch grup” skierowany jest do dorosłych mieszkańców Gdyni w w każdym wieku. Zajęcia mają na celu nie tylko wzmocnić określone partie mięśni, ale dodatkowo zniwelować napięcie poprzez rozciąganie i odpowiednie techniki relaksacji. Celem ich jest zachęcenie mieszkańców do systematycznej aktywności ruchowej.

Lokalizacja projektu:

Proponowanym miejscem realizacji projektu jest Szkoła Podstawowa nr 52 ponieważ umiejscowiona jest w dogodnym miejscu, nieopodal przystanku ZKM i SKM. Do szkoły można dojechać na rowerze i samochodem ( dostępny parking ). Jest znana mieszkańcom jako centrum aktywności.
Posiada odpowiednią bazę sportową.
 

REALIZACJA:

Data aktualizacji: 2023-08-22 10:27:17

Realizacja projektu została zakończona styczniu 2023 r. Ostatecznie koszt projektu wyniósł 9 700 zł. 

—————————–
Jednostka realizująca:
Gdyńskie Centrum Sportu
ul. Olimpijska 5/9, Gdynia
tel. (58) 622 11 64, (58) 662 25 74
e-mail: sekretariat@gdyniasport.pl

GRABÓWEK
ID:2021/GRA/0004

Zajęcia ruchowe usprawniające i wzmacniające w trosce o zdrowy kręgosłup i całe ciało dla mieszkańców, dla dwóch grup.

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Aniela Korybalska

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Proponowanym miejscem realizacji projektu jest Szkoła Podstawowa nr 52 ponieważ umiejscowiona jest w dogodnym miejscu, nieopodal przystanku ZKM i SKM. Do szkoły można dojechać na rowerze i samochodem ( dostępny parking ). Jest znana mieszkańcom jako centrum aktywności. Posiada odpowiednią bazę sportową .
Opis:
Ideą projektu jest organizacja zajęć prowadzonych dla osób w wieku od 20-80 roku życia, najlepiej w SP 52. Zajęcia ruchowe usprawniające i wzmacniające w trosce o zdrowy kręgosłup i całe ciało dla mieszkańców przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą poprawić lub utrzymać sprawność fizyczną, wzmocnić mięśnie, zwiększyć ruchomość w stawach oraz polepszyć samopoczucie. Projekt będzie trwał od stycznia 2022 roku do grudnia 2022 roku z przerwą wakacyjną od czerwca do połowy września. Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach. Spodziewane efekty: – poprawa samopoczucia i stanu zdrowia uczestników; – zaszczepienie nawyków korzystania z dostępnej bazy sportowej; – zainspirowanie mieszkańców do aktywności i pracy indywidualnej nad własnym rozwojem; – nawiązanie pozytywnych więzi społecznych; – aktywizacja mieszkańców i integracja międzypokoleniowa. Zalety projektu: – posiada swoją dobrą, rozpoznawalną markę; – adresowany jest dużej rzeszy mieszkańców ( w każdym wieku i tacy uczestniczą ); – trwa cały rok; – usytuowany w dogodnym miejscu – można wykorzystać sprzęt zakupiony w poprzednich edycjach – integruje środowisko szkolne z mieszkańcami.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest organizacja zajęć ruchowych usprawniających i wzmacniających cały organizm oraz poprawa samopoczucia uczestników i zachęcenie wszystkich do aktywnego spędzania czasu wolnego. Zajęcia powinny odbywać się systematycznie. Liczba uczestników w poprzednich edycjach jest dowodem na zapotrzebowanie na tego typu zajęcia. Bardzo wielu mieszkańców zgłasza chęć uczestnictwa w gimnastyce usprawniającej pod okiem profesjonalisty.

Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
opłata instruktora (grupa I – 33 godz. x 150 zł, grupa II – 33 godz. x 150 zł
9900
2
promocja projektu – media społecznościowe
100
Szacunkowa łączna wartość projektu:10000
Załączniki: