Zajęcia ruchowe usprawniające i wzmacniające w trosce o zdrowy kręgosłup i całe ciało dla mieszkańców, dla dwóch grup. – BO Gdynia

Zajęcia ruchowe usprawniające i wzmacniające w trosce o zdrowy kręgosłup i całe ciało dla mieszkańców, dla dwóch grup.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Zajęcia ruchowe usprawniające i wzmacniające w trosce o zdrowy kręgosłup i całe ciało dla mieszkańców, dla dwóch grup.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
W trakcie realizacji
Dzielnica
Grabówek
Szacunkowa wartość projektu
10 000 zł
Liczba głosów
559
Liczba punktów
559
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2021

Projekt „Zajęcia ruchowe usprawniające i wzmacniające w trosce o zdrowy kręgosłup i całe ciało dla mieszkańców, dla dwóch grup” skierowany jest do dorosłych mieszkańców Gdyni w w każdym wieku. Zajęcia mają na celu nie tylko wzmocnić określone partie mięśni, ale dodatkowo zniwelować napięcie poprzez rozciąganie i odpowiednie techniki relaksacji. Celem ich jest zachęcenie mieszkańców do systematycznej aktywności ruchowej.

Lokalizacja projektu:

Proponowanym miejscem realizacji projektu jest Szkoła Podstawowa nr 52 ponieważ umiejscowiona jest w dogodnym miejscu, nieopodal przystanku ZKM i SKM. Do szkoły można dojechać na rowerze i samochodem ( dostępny parking ). Jest znana mieszkańcom jako centrum aktywności.
Posiada odpowiednią bazę sportową .

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2022-01-04 13:40:17

Projekt wybrany w głosowaniu, przekazany do realizacji w 2022r.

—————————–
Jednostka realizująca:
Gdyńskie Centrum Sportu
ul. Olimpijska 5/9, Gdynia
tel. (58) 622 11 64, (58) 662 25 74
e-mail: sekretariat@gdyniasport.pl

GRABÓWEK
ID:2021/GRA/0004

Zajęcia ruchowe usprawniające i wzmacniające w trosce o zdrowy kręgosłup i całe ciało dla mieszkańców, dla dwóch grup.

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Aniela Korybalska

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Proponowanym miejscem realizacji projektu jest Szkoła Podstawowa nr 52 ponieważ umiejscowiona jest w dogodnym miejscu, nieopodal przystanku ZKM i SKM. Do szkoły można dojechać na rowerze i samochodem ( dostępny parking ). Jest znana mieszkańcom jako centrum aktywności. Posiada odpowiednią bazę sportową .
Opis:
Ideą projektu jest organizacja zajęć prowadzonych dla osób w wieku od 20-80 roku życia, najlepiej w SP 52. Zajęcia ruchowe usprawniające i wzmacniające w trosce o zdrowy kręgosłup i całe ciało dla mieszkańców przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą poprawić lub utrzymać sprawność fizyczną, wzmocnić mięśnie, zwiększyć ruchomość w stawach oraz polepszyć samopoczucie. Projekt będzie trwał od stycznia 2022 roku do grudnia 2022 roku z przerwą wakacyjną od czerwca do połowy września. Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach. Spodziewane efekty: – poprawa samopoczucia i stanu zdrowia uczestników; – zaszczepienie nawyków korzystania z dostępnej bazy sportowej; – zainspirowanie mieszkańców do aktywności i pracy indywidualnej nad własnym rozwojem; – nawiązanie pozytywnych więzi społecznych; – aktywizacja mieszkańców i integracja międzypokoleniowa. Zalety projektu: – posiada swoją dobrą, rozpoznawalną markę; – adresowany jest dużej rzeszy mieszkańców ( w każdym wieku i tacy uczestniczą ); – trwa cały rok; – usytuowany w dogodnym miejscu – można wykorzystać sprzęt zakupiony w poprzednich edycjach – integruje środowisko szkolne z mieszkańcami.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest organizacja zajęć ruchowych usprawniających i wzmacniających cały organizm oraz poprawa samopoczucia uczestników i zachęcenie wszystkich do aktywnego spędzania czasu wolnego. Zajęcia powinny odbywać się systematycznie. Liczba uczestników w poprzednich edycjach jest dowodem na zapotrzebowanie na tego typu zajęcia. Bardzo wielu mieszkańców zgłasza chęć uczestnictwa w gimnastyce usprawniającej pod okiem profesjonalisty.

Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
opłata instruktora (grupa I – 33 godz. x 150 zł, grupa II – 33 godz. x 150 zł
9900
2
promocja projektu – media społecznościowe
100
Szacunkowa łączna wartość projektu:10000
Załączniki: