
Zajęcia ruchowe usprawniające i wzmacniające w trosce o zdrowy kręgosłup i całe ciało dla mieszkańców, dla dwóch grup.
Strona Główna
Realizowane projekty
Zajęcia ruchowe usprawniające i wzmacniające w trosce o zdrowy kręgosłup i całe ciało dla mieszkańców, dla dwóch grup.

Projekt „Zajęcia ruchowe usprawniające i wzmacniające w trosce o zdrowy kręgosłup i całe ciało dla mieszkańców, dla dwóch grup” skierowany jest do dorosłych mieszkańców Gdyni w w każdym wieku. Zajęcia mają na celu nie tylko wzmocnić określone partie mięśni, ale dodatkowo zniwelować napięcie poprzez rozciąganie i odpowiednie techniki relaksacji. Celem ich jest zachęcenie mieszkańców do systematycznej aktywności ruchowej.
Lokalizacja projektu:
Posiada odpowiednią bazę sportową.
REALIZACJA:
Data aktualizacji: 2023-08-22 10:27:17
Realizacja projektu została zakończona styczniu 2023 r. Ostatecznie koszt projektu wyniósł 9 700 zł.
—————————–
Jednostka realizująca:
Gdyńskie Centrum Sportu
ul. Olimpijska 5/9, Gdynia
tel. (58) 622 11 64, (58) 662 25 74
e-mail: sekretariat@gdyniasport.pl
Zajęcia ruchowe usprawniające i wzmacniające w trosce o zdrowy kręgosłup i całe ciało dla mieszkańców, dla dwóch grup.
Imię i nazwisko: Aniela Korybalska
Typ:
Mały
Status:
Wybrany do realizacji
Proponowanym miejscem realizacji projektu jest Szkoła Podstawowa nr 52 ponieważ umiejscowiona jest w dogodnym miejscu, nieopodal przystanku ZKM i SKM. Do szkoły można dojechać na rowerze i samochodem ( dostępny parking ). Jest znana mieszkańcom jako centrum aktywności. Posiada odpowiednią bazę sportową .
Ideą projektu jest organizacja zajęć prowadzonych dla osób w wieku od 20-80 roku życia, najlepiej w SP 52. Zajęcia ruchowe usprawniające i wzmacniające w trosce o zdrowy kręgosłup i całe ciało dla mieszkańców przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą poprawić lub utrzymać sprawność fizyczną, wzmocnić mięśnie, zwiększyć ruchomość w stawach oraz polepszyć samopoczucie. Projekt będzie trwał od stycznia 2022 roku do grudnia 2022 roku z przerwą wakacyjną od czerwca do połowy września. Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach. Spodziewane efekty: – poprawa samopoczucia i stanu zdrowia uczestników; – zaszczepienie nawyków korzystania z dostępnej bazy sportowej; – zainspirowanie mieszkańców do aktywności i pracy indywidualnej nad własnym rozwojem; – nawiązanie pozytywnych więzi społecznych; – aktywizacja mieszkańców i integracja międzypokoleniowa. Zalety projektu: – posiada swoją dobrą, rozpoznawalną markę; – adresowany jest dużej rzeszy mieszkańców ( w każdym wieku i tacy uczestniczą ); – trwa cały rok; – usytuowany w dogodnym miejscu – można wykorzystać sprzęt zakupiony w poprzednich edycjach – integruje środowisko szkolne z mieszkańcami.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji
Celem projektu jest organizacja zajęć ruchowych usprawniających i wzmacniających cały organizm oraz poprawa samopoczucia uczestników i zachęcenie wszystkich do aktywnego spędzania czasu wolnego. Zajęcia powinny odbywać się systematycznie. Liczba uczestników w poprzednich edycjach jest dowodem na zapotrzebowanie na tego typu zajęcia. Bardzo wielu mieszkańców zgłasza chęć uczestnictwa w gimnastyce usprawniającej pod okiem profesjonalisty.