Zajęcia rekreacji ruchowej fitness i pilates – BO Gdynia

Zajęcia rekreacji ruchowej fitness i pilates

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Zajęcia rekreacji ruchowej fitness i pilates

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
W trakcie realizacji
Dzielnica
Pustki Cisowskie - Demptowo
Szacunkowa wartość projektu
19 220 zł
Liczba głosów
443
Liczba punktów
443
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2023

Zajęcia rekreacji ruchowej Fitness i Pilates to atrakcyjna forma aktywności fizycznej dla każdego, mająca na celu poprawę kondycji fizycznej i budowanie zdrowych nawyków. Fitness to dynamiczna forma ćwiczeń przy muzyce, o umiarkowanej intensywności z elementami wzmacniania i modelowania sylwetki. Pilates to świadoma praca z ciałem i oddechem. Celem zajęć Pilates jest wzmocnienie mięśni głębokich, poprawa mobilności stawów, rozluźnienie napięć i zredukowanie stresu. Zajęcia mają charakter otwarty, są prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora. Poziom zajęć jest dostosowany zarówno do potrzeb osób młodych, jak również możliwości osób w wieku senioralnym.

Lokalizacja projektu:

Sala gimnastyczna w szkole podstawowej nr 16 w Gdyni

Realizacja: Data aktualizacji: 2024-01-29 15:05:40

Projekt wybrany w głosowaniu, przekazany do realizacji w 2024 r.

———————————

Jednostka realizująca:
Gdyńskie Centrum Sportu
ul. Olimpijska 5/9, Gdynia
tel. (58) 622 11 64, (58) 662 25 74
e-mail: sekretariat@gdyniasport.pl

Dzielnica: Pustki Cisowskie-Demptowo
ID: 2023/PCD/0004

Zajęcia rekreacji ruchowej fitness i pilates

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Magdalena Drażba
e-mail: magda.drazba@dietanacodzien.come-mail: +48601656116
Typ:
Mały
Status:
Wybrany do realizacji
Lokalizacja projektu:
Sala gimnastyczna w szkole podstawowej nr 16 w Gdyni
Opis:
Zajęcia rekreacji ruchowej Fitness i Pilates to atrakcyjna forma aktywności fizycznej dla każdego, mająca na celu poprawę kondycji fizycznej uczestników i budowanie zdrowych nawyków. Zajęcia Fitness to dynamiczna forma ćwiczeń przy muzyce. Jest to trening o umiarkowanej intensywności z elementami wzmacniania i modelowania sylwetki. Zajęcia Pilates to statyczna forma aktywności fizycznej, świadoma praca z ciałem i oddechem. Celem zajęć Pilates jest wzmocnienie mięśni głębokich, poprawa mobilności stawów, rozluźnienie napięć i zredukowanie stresu. Poziom zajęć jest dostosowany do szerokiej grupy wiekowej, odpowiedni zarówno dla osób młodych jak również dla seniorów. Projekt obejmuje prowadzenie zajęć fitness i pilates przez wykwalifikowanego instruktora. Zajęcia będą prowadzone na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni, która spełnia warunki sali do ćwiczeń. Zajęcia będą odbywały się przez 6 miesięcy (kwiecień – czerwiec oraz wrzesień – listopad), co daje 48 jednostek treningowych (24 zajęcia pilates i 24 zajęcia fitness). Prowadzący musi spełniać odpowiednie wymogi odnośnie kwalifikacji i posiadać udokumentowane uprawnienia do prowadzenia zajęć Fitness oraz Pilates.
Projektowanie uniwersalne
Nie

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji
Zajęcia rekreacji ruchowej Fitness i Pilates to atrakcyjna forma aktywności fizycznej dla każdego, mająca na celu poprawę kondycji fizycznej i budowanie zdrowych nawyków. Celem projektu jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do aktywności fizycznej, poprawa zdrowia, profilaktyka chorób cywilizacyjnych i upowszechnianie zdrowego stylu życia. Celem zajęć jest poprawa kondycji fizycznej, wzmocnienie mięśni i stawów, zapobieganie wadom postawy, redukcja stresu i poprawa samopoczucia.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość

Wynagrodzenie instruktora 9120 zł
Koszt eksploatacji i obsługa techniczna sali 9600 zł
Zakup licencji do odtwarzania muzyki 500 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:19220 zł

Załączniki: