Zabawa z mapą – gra terenowa na orientację (Babie Doły) – BO Gdynia

Zabawa z mapą – gra terenowa na orientację (Babie Doły)

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Zabawa z mapą – gra terenowa na orientację (Babie Doły)

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Babie Doły
Szacunkowa wartość projektu
5 995 zł
Liczba głosów
112
Liczba punktów
112
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2020

Projekt polega na zorganizowaniu rekreacyjnej imprezy na orientację. Na starcie każdy dostanie mapę z zaznaczonymi miejscami do których będzie musiał dotrzeć i potwierdzić swoją obecność. Impreza odbędzie się z użyciem elektronicznego systemu pomiaru czasu SportIdent. Na mecie każdy otrzyma wydruk z wynikiem. Ideą projektu jest integracja i aktywizacja mieszkańców dzielnicy w zakresie wypoczynku na terenach zielonych. Chcemy przekonać mieszkańców do spędzania wolnego czasu z dala od smartfona czy komputera, oraz promować postawy pro-ekologiczne i pro-rodzinne. Uczestnicy poznają zasady posługiwania się mapą, czytania znaków topograficznych i orientacji w terenie.

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2022-03-04 14:49:20

Realizacja projektu została zakończona w 2021 r.

Całkowity koszt zadania wyniósł 5 252 zł.

—————————–
Jednostka realizująca:
Gdyńskie Centrum Sportu
ul. Olimpijska 5/9, Gdynia
tel. (58) 622 11 64, (58) 662 25 74 
e-mail: sekreatriat@gdyniasport.pl
oraz 
Biuro ds. Dzielnic
ul. Armii Krajowej 24, Gdynia
tel. (58) 622 48 82
e-mail: dzielnice@gdynia.pl

 

BABIE DOŁY
ID:2020/BAD/0031

Zabawa z mapą – gra terenowa na orientację (Babie Doły)

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Anna Flis

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Opis:
Ideą projektu jest integracja społeczna i pokoleniowe oraz aktywizacja mieszkańców dzielnicy w zakresie wypoczynku na terenach zielonych wokół dzielnicy. W ramach zadania zostanie zorganizowana plenerowa impreza na orientację o charakterze rekreacyjno – sportowym. Uczestnicy zapisywać będą się na jedną z czterech dostępnych tras różniących się długością, liczbą punktów kontrolnych oraz stopniem trudności. Na starcie otrzymywać będą mapy z zaznaczonymi miejscami, do których będą musieli dotrzeć i na specjalnych punktach kontrolnych potwierdzić swoją obecność. Cała impreza odbywać się będzie z wykorzystaniem elektronicznego systemu pomiaru czasu SportIdent. Na mecie uczestnicy otrzymają wydruk ze swoim wynikiem, gdzie będą mogli sprawdzić z jaką prędkością pokonywali poszczególne odcinki i gdzie popełnili błędy. Po imprezie na stronie internetowej projektu opublikowane zostaną pełne wyniki wszystkich tras.

Celem projektu jest przekonanie mieszkańców do spędzania wolnego czasu z dala od smartfona, komputera czy telewizora, oraz promowanie postaw pro-ekologicznych i pro-rodzinnych – spędzania czasu ze swoimi bliskimi. Wartością dodaną do projektu będzie obeznanie uczestników w zakresie posługiwania się mapą, czytania znaków topograficznych i orientacji w terenie, co przyda się każdemu w życiu codziennym, jak również integracja społeczna i pokoleniowe.

Pozostałe cele projektu to:
– aktywizacja mieszkańców w zakresie wypoczynku na terenach zielonych
– zapoznanie mieszkańców z ofertą dzielnicy, jaką są tereny zielone
– wspieranie integracji społeczności lokalnych, poprzez popularyzację aktywnych form spędzania wolnego czasu na łonie natury
– promocja rodzinnego spędzania aktywnie wolnego czasu.
– praktyczne potwierdzenie własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą
– upowszechnianie kultury fizycznej i sportu
– propagowanie imprez na orientację jako doskonałej formy niekonwencjonalnego, aktywnego wypoczynku
– promowanie postaw antyalkoholowych poprzez ideę hasła „w zdrowym ciele zdrowy duch”

Elementami zachęcającymi mieszkańców do aktywnego spędzenia wolnego czasu będą:
– rodzinna formuła imprezy
– charakter spaceru z dodatkową atrakcją w postaci odnajdywania umieszczonych w terenie punktów kontrolnych i wykonania przy nich określonych zadań
– drobny element rywalizacji pomiędzy poszczególnymi uczestnikami w postaci przebycia trasy w jak najkrótszym czasie, lecz czas nie będzie elementem kluczowym

Grupą docelową są dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich osób, które chcą w aktywny sposób spędzić wolny czas łącząc rekreację z poznawaniem dziedzictwa przyrodniczego i integracją społeczną. Osoby biorące udział w imprezie cenią sobie kontakt z przyrodą i chcą aktywnie wypocząć wśród otaczającej nas zieleni, przy okazji sprawdzając swoje umiejętności w posługiwaniu się mapą. Chcą także w niebanalny sposób spędzić wolny czas w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Wydarzenie będzie ogólnodostępne dla każdego oraz całkowicie bezpłatne dla mieszkańców.

Planujemy, że w projekcie weźmie udział około 250 osób. Zależy nam przede wszystkim na mieszkańcach dzielnicy, dlatego zamierzamy wydrukować plakaty informacyjne i wywiesić je na terenie dzielnicy w jak największej liczbie: na tablicach ogłoszeniowych, w blokach znajdujących się na dzielnicy oraz w lokalnych sklepach i zakładach usługowych. Liczymy tutaj na pomoc ze strony Rady Dzielnicy.

Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
Poczęstunek dla uczestników, nagrody, medale, mapy
1415 zł
2
Opracowanie kartograficzne mapy terenu
2500 zł
3
Materiały biurowe, koszty organizacyjne
500 zł
4
Obsługa projektu
1230 zł
5
Promocja projektu (plakaty, social media, itp.)
350 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:5 995 zł

 

Załączniki: