Warsztaty wspomagające koncentrację, pamięć i proces skutecznego uczenia się dla dzieci – BO Gdynia

Warsztaty wspomagające koncentrację, pamięć i proces skutecznego uczenia się dla dzieci

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Warsztaty wspomagające koncentrację, pamięć i proces skutecznego uczenia się dla dzieci

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Orłowo
Szacunkowa wartość projektu
10 000 zł
Liczba głosów
64
Liczba punktów
64
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2020

Celem warsztatów jest nauka skutecznego przyswajania wiedzy, poznanie procesów i technik wspomagających ten proces, nabycie praktycznych umiejętności, które
ułatwią codzienną naukę. Dzieci poznają sposoby na szybką i skuteczną naukę, techniki koncentrujące i relaksacyjne wspierające proces uczenia się, nabędą umiejętności notowania w postaci notatek wizualnych i map myśli.

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2021-12-01 16:41:54

Realizacja projektu została ukończona 30.11.2021 r.

Ostateczny koszt projektu wyniósł 10 000 zł.

—————————–
Jednostka realizująca:
Wydział Polityki Rodzinnej
ul. Świętojańska 1, Gdynia
tel. (58) 620 00 64
e-mail: rodzina@gdynia.pl

ORŁOWO
ID:2020/ORL/0022

Warsztaty wspomagające koncentrację, pamięć i proces skutecznego uczenia się dla dzieci

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Tatiana Nowakowska – Szota
e-mail: 0
tel.: 510272237

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Opis:
Efektywne uczenie się jest jedną z kluczowych umiejętności. O tym, kto najlepiej poradzi sobie na rynku przyszłości, zadecyduje umiejętność szybkiego nabywania wiedzy, zbierania i selekcji informacji, umieszczania ich w odpowiednich kontekstach i wykorzystywania w praktyce, czyli efektywne uczenie się.
W dzisiejszych czasach wiele słyszy się o tym, że program szkolny niezwykle obciąża dzieci, a rodziców stawia wobec konieczności wspomagania procesu edukacji. Wiemy, że często powoduje to zaguniebie i frustrację zarówno rodziców, jak i dzieci.
Nowoczesne, aktywne techniki uczenia się pozwalają na znaczne zwiększenie skutecznośći przyswajania wiedzy, wspomagają prces slekcji materiału i przygotowują mózg do skutecznego działania pozwalając mu wykorzystać cały potencjał.
Celem warsztatów jest nauka skutecznego przyswajania wiedzy, poznanie procesów i technik wspomagających ten proces, nabycie praktycznych umiejętności, które ułatwią codzienną naukę.
Dzieci poznają sposoby na szybką i skuteczną naukę, techniki koncentrujące i relaksacyjne wspierające proces uczenia się, nabędą umiejętności notowania w postaci notatek wizualnych i map myśli.
Projekt zakłada przeprowadzenie sześciu 3- godzinnych warsztatów
Do przeprowadzenia warsztatów konieczne jest pomieszczenie, gdzie grupa 10-15 uczestników będzie mogła praktycznie ćwiczyć zakładane umiejętności (odpowiednie oświetlenie, stoły, krzesła). Na każdym z warsztaów wykorzystywane będą nowoczesne narzędzia, takie jak specjalistyczne gry komputerowe, czy planszowe. Uczestnicy otrzymają przygotowany według autorskiego programu skrypt edukacyjny do późniejszego wykorzystania.
Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
Trener
4860 zł
2
Materiały
2100 zł
3
Wynajem lokalu
720 zł
4
Promocja (projekt materiałów reklamowych, wydruk, promocja wydarzenia w mediach)
1720 zł
5
Poczęstunek
600 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:10 000 zł