Warsztaty wspomagające koncentrację, pamięć i proces skutecznego uczenia się dla dzieci i rodziców – BO Gdynia

Warsztaty wspomagające koncentrację, pamięć i proces skutecznego uczenia się dla dzieci i rodziców

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Warsztaty wspomagające koncentrację, pamięć i proces skutecznego uczenia się dla dzieci i rodziców

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Orłowo
Szacunkowa wartość projektu
10 000 zł
Liczba głosów
106
Liczba punktów
313
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2019

Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów dla dzieci i rodziców, których celem będzie nauka skutecznego przyswajania wiedzy, poznanie procesów i technik wspomagających ten proces, nabycie praktycznych umiejętności, które ułatwią codzienną naukę. Nabyta podczas warsztatów wiedza będzie pomocą w codziennym trudzie realizacji obowiązków szkolnych. Odrabianie zadań domowych, czy nauka w domu nie muszą być trudne i nudne, wystarczy poznać jedynie klucz do skutecznego działania tym zakresie.

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2021-01-12 16:46:20

Realizacja warsztatów została zakończona w listopadzie 2020 r.

Całkowity koszt projektu wyniósł 8 900 zł.

—————————–
Jednostka realizująca:

Wydział Polityki Rodzinnej
ul. Świętojańska 1, Gdynia
tel. (58) 662 00 64
e-mail: rodzina@gdynia.pl

Biuro ds. Dzielnic
ul. Armii Krajowej 24, Gdynia
tel. (58) 662 48 82
e-mail: dzielnice@gdynia.pl

ORŁOWO
ID:2019/ORL/0008

Warsztaty wspomagające koncentrację, pamięć i proces skutecznego uczenia się dla dzieci i rodziców

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Tatiana Nowakowska
e-mail: kompasedukacyjny@gmail.com
tel.: 510272237

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Opis:
Efektywne uczenie się jest jedną z kluczowych umiejętności. O tym, kto najlepiej poradzi sobie na rynku przyszłości, zadecyduje umiejętność szybkiego nabywania wiedzy, zbierania i selekcji informacji, umieszczania ich w odpowiednich kontekstach i wykorzystywania w praktyce, czyli efektywne uczenie się.
W dzisiejszych czasach wiele słyszy się o tym, że program szkolny niezwykle obciąża dzieci, a rodziców stawia wobec konieczności wspomagania procesu edukacji. Często powoduje to zagubienie i frustrację zarówno rodziców, jak i dzieci.
Nowoczesne, aktywne techniki uczenia się pozwalają na znaczne zwiększenie skuteczności przyswajania wiedzy, wspomagają proces selekcji materiału i przygotowują mózg do skutecznego działania pozwalając mu wykorzystać cały potencjał.
Projekt zakłada prowadzenie warsztatów dla dwóch grup odbiorców: dzieci oraz rodziców, co pozwoli na całościowe wsparcie procesu uczenia się. Celem warsztatów jest nauka skutecznego przyswajania wiedzy, poznanie procesów i technik wspomagających ten proces, nabycie praktycznych umiejętności, które ułatwią codzienną naukę.
Podczas zajęć dla rodziców poznamy techniki i zasady komunikacji, stawiania granic oraz nowoczesnych metod wychowawczych, które ułatwią codzienną współpracę z dzieckiem w zakresie wspierania procesu edukacji.
Zaproponujemy tematy związane ze wsparciem dzieci w trudnych momentach, odnajdziemy odpowiedzi na nurtujące rodziców pytania: Jak uczyć dziecko żeby się nauczyło? Jak pomóc w odrabianiu zadań domowych? Jak ćwiczyć koncentrację? Rodzice otrzymają wsparcie w aktywnym wspomaganiu procesów uczenia się, posiądą – zgodne z najnowszymi trendami – narzędzia wspierające edukację. Jednocześnie zaproponujemy trening pamięci dla rodziców, co pozwoli na osobiste doświadczenie skuteczności tego sposobu uczenia się.
Podczas zajęć dla dzieci skoncentrujemy się na praktycznej nauce technik koncentracji, skutecznego notowania, zastosowaniu mnemotechnik w edukacji. Uczestnicy warsztatów uzyskają realną i praktyczną pomoc w spotykanych na co dzień problemach szkolnych dotyczących trudności w uczeniu się, czy trudności z koncentracją.
Dzieci poznają sposoby na szybką i skuteczną naukę, techniki koncentrujące i relaksacyjne wspierające proces uczenia się, nabędą umiejętności notowania w postaci notatek wizualnych i map myśli.

Projekt zakłada przeprowadzenie dziesięciu 3- godzinnych warsztatów (5 dla rodziców i 5 dla dzieci).
Do przeprowadzenia warsztatów konieczne jest pomieszczenie, gdzie grupa 10-15 uczestników będzie mogła praktycznie ćwiczyć zakładane umiejętności (odpowiednie oświetlenie, stoły, krzesła). Na każdym z warsztatów wykorzystywane będą nowoczesne narzędzia, takie jak specjalistyczne gry komputerowe, czy planszowe. Uczestnicy otrzymają przygotowany według autorskiego programu skrypt edukacyjny do późniejszego wykorzystania.

Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
Trener
6000 zł
2
Materiały
2000 zł
3
Wynajem lokalu
400 zł
4
Promocja (projekt materiałów reklamowych, wydruk, promocja wydarzenia w mediach)
1100 zł
5
Poczęstunek
500 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:10 000 zł

 

Załączniki: