Warsztaty ekomody dla młodzieży i dorosłych, czyli kreatywnego przerabiania ubrań oraz podstaw szycia w Bibliotece z Pasją – BO Gdynia

Warsztaty ekomody dla młodzieży i dorosłych, czyli kreatywnego przerabiania ubrań oraz podstaw szycia w Bibliotece z Pasją

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Warsztaty ekomody dla młodzieży i dorosłych, czyli kreatywnego przerabiania ubrań oraz podstaw szycia w Bibliotece z Pasją

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Redłowo
Szacunkowa wartość projektu
10 000 zł
Liczba głosów
593
Liczba punktów
593
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2020

Projekt “Szyj z Pasją!” ma na celu pokazanie, jak w prosty i efektowny sposób przedłużyć życie swoich ubrań. Poprzez warsztaty kreatywnego przerabiania odzieży oraz podstaw szycia, które odbędą się w Bibliotece z Pasją, uczestnicy będą mogli zadbać o ulubione kreacje i je spersonifikować. Projekt urozmaici spotkanie z ekspertem, który opowie, czym właściwie jest ruch Slow Fashion oraz seria spotkań z wymianą ubrań.

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2022-06-08 16:39:03

Projekt przekazany do realizacji w 2021 r., współfinansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego i środków rady dzielnicy, zgodnie z § 23 ust. 6 Uchwały nr IV/80/18 Rady Miasta Gdyni z dnia 19 grudnia 2018r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego (Dz.Urz.Woj.Pom. z 2019 r. poz. 138, z późn.zm.).

Realizacja projektu została zakończona w grudniu 2021 r. Całkowity koszt zadania wyniósł 10 000 zł.

—————————–
Jednostka realizująca:
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Świętojańska 141-143, Gdynia
tel. (58) 622 73 55
e-mail: sekretariat@bibliotekagdynia.pl

REDŁOWO
ID:2020/RED/0018

Warsztaty ekomody dla młodzieży i dorosłych, czyli kreatywnego przerabiania ubrań oraz podstaw szycia w Bibliotece z Pasją

Autor projektu:
e-mail: 0
tel.: 58 664 84 70

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Opis:
Celem warsztatów jest szerzenie wartości wywodzących się z ruchu slow fashion oraz edukacja zero waste. Dbanie o swoje ubrania, przedłużanie ich życia, jest nie tylko opłacalne, ale może być również proste.

Warsztaty są odpowiedzią na zainteresowanie młodych ludzi ideą slow fashion oraz potrzebą umiejętności praktycznych. Będąc Biblioteką o profilu młodzieżowym staramy się wyjść naprzeciw gdyńskiej młodzieży.
Idea Slow Fashon zakłada świadomość ekologiczną i społeczną. Przestajemy marnować jedzenie, może czas nie marnować pracy rąk ludzi z krajów o niskim wskaźniku rozwoju gospodarczego? Przestać dodawać je do rosnącej góry plastikowych śmieci? Świadomość w jakich warunkach i z czego właściwie produkowane są ubrania sieciówkowe powinna uczulić nas wszystkich i przestrzec przed bezmyślnym wyrzucaniem części naszej garderoby. Zanim wyrzucisz pomyśl.

Ubrania traktujemy niemal jednorazowo. Nie mamy już w zwyczaju “naprawiać” wszelkich usterek, szyć, cerować, ozdabiać niedoskonałości haftami, koralikami. A może wykorzystać zdekompletowaną biżuterię, aby upiększać nasze rzeczy. Najwyższy czas wrócić do dobrych sprawdzonych praktyk.

Slow Fashion jest międzynarodowym trendem za którym podążają gwiazdy światowego formatu: Anja Rubik, Joaquin Phoenix. Chcemy być godnymi kontynuatorami.
W ramach projektu odbędzie seria spotkań i warsztatów realizowana w terminach luty–czerwiec 2021 oraz wrzesień – listopad 2021:

– Spotkanie na temat ruchu slow fashion z ekspertem
– Warsztaty podstaw szycia (w tym dopasowywanie ubrań) – 5 spotkań x 2 godziny
– Warsztaty naprawiania i przerabiania ubrań – 4 spotkania x 2 godziny
– Warsztaty tworzenia i naprawiania biżuterii – 6 spotkań x 2 godziny
– Spotkania z wymianą ubrań – 6 spotkań (bezpłatne).

Jedna z zakupionych na warsztaty maszyn do szycia zostanie po przeprowadzeniu serii zajęć udostępniona do wypożyczania użytkownikom biblioteki.

Spotkania podparte będę wartościową literaturą promującą idee zero waste oraz Slow Fashion, aby idea nie przepadła z naszej świadomości ale była kontynuowana i wcielana w życie na co dzień.
Ubrania, które pozostaną z akcji wymiany ubrań przekażemy do sklepu charytatywnego “Z głębokiej szuflady”, który środki ze sprzedaży ubrań przeznacza na dokształcanie młodzieży.

Uwaga: budżet skalkulowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, tak aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu.

Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
Zakup maszyny do szycia
620 zł
2
Zakup maszyny do szycia
620 zł
3
Zakup maszyny do szycia
620 zł
4
Zakup maszyny Overlock
1370 zł
5
Wynagrodzenie dla eksperta w dziedzinie Slow Fashion
670 zł
6
Wynagrodzenie dla prowadzącego warsztaty z podstaw szycia i dopasowywania ubrań
1800 zł
7
Wynagrodzenie dla prowadzącego warsztaty naprawy i przerabiania ubrań
1500 zł
8
Wynagrodzenie dla prowadzącej warsztaty tworzenia i naprawy biżuterii
1800 zł
9
Zakup materiałów na zajęcia
500 zł
10
Promocja wydarzenia
500 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:10 zł

 

Załączniki: