Warsztaty, animacje, koncerty przy letniej czytelni Biblioteki Gdyńskiej na plaży – BO Gdynia

Warsztaty, animacje, koncerty przy letniej czytelni Biblioteki Gdyńskiej na plaży

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Warsztaty, animacje, koncerty przy letniej czytelni Biblioteki Gdyńskiej na plaży

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Śródmieście
Szacunkowa wartość projektu
10 000 zł
Liczba głosów
271 (po aktualizacji 270)
Liczba punktów
271 (po aktualizacji 270)
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2020

PRZYSTAŃ KSIĄŻKI – LEŻAKI, PARASOLE, LETNIA CZYTELNIA, WARSZTATY, ANIMACJE, SPEKTAKLE, KONCERT ORAZ BIBLIOROWER – TO INTERDYSCYPLINARNY PROJEKT, KTÓREGO CELEM JEST ROZWIJANIE ZACHOWAŃ CZYTELNICZYCH, ROZBUDZANIE POTRZEB LITERACKICH, UMOŻLIWIENIE EFEKTYWNEGO SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO.
BOGATY PROGRAM WYDARZEŃ PROMOWAĆ BĘDZIE CZYTELNICTWO ORAZ POKAZYWAĆ, ŻE BIBLIOTEKA JEST MIEJSCEM, W KTÓRYM ATRAKCYJNE WYDARZENIA ODBYWAJĄ SIĘ PRZEZ CAŁY ROK. Z DRUGIEJ STRONY WYNIESIEMY PLAŻOWĄ ROZRYWKĘ NA WYŻSZY POZIOM – POKAŻEMY, ŻE PLAŻA TO NIE TYLKO JARMARKI NA PROMENADZIE. PROJEKT SKIEROWANY JEST DO DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH ORAZ DO MIESZKAŃCÓW GDYNI, KTÓRZY NA CO DZIEŃ NIE KORZYSTAJĄ Z OFERTY BIBLIOTEKI

Lokalizacja projektu:
BULWAR NADMORSKI IM. FELIKSA NOWOWIEJSKIEGO

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2022-03-04 14:38:24

Realizacja projektu została zakończona w 2021 r.

Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 9 500 zł.

—————————–
Jednostka realizująca:
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Świętojańska 141-143, Gdynia 
tel. (58) 622 73 55
e-mail: sekretariat@bibliotekagdynia.pl
oraz
Biuro ds. Dzielnic
ul. Armii Krajowej 24, Gdynia
tel. (58) 622 48 82
e-mail: dzielnice@gdynia.pl

ŚRÓDMIEŚCIE
ID:2020/SRO/0030

Warsztaty, animacje, koncerty przy letniej czytelni Biblioteki Gdyńskiej na plaży

Autor projektu:
Imię i nazwisko: MONIKA KONKEL

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
BULWAR NADMORSKI IM. FELIKSA NOWOWIEJSKIEGO
Opis:
BIBLIOTEKA GDYNIA JUŻ OD KILKU LAT TUŻ PRZY PUNKCIE GDYŃSKIEGO CENTRUM SPORTU NA MIEJSKIEJ PLAŻY ROZKŁADAŁA LETNIĄ CZYTELNIĘ, BY PLAŻOWICZE NA WYGODNYM LEŻAKU, POD CIENIEM PARASOLA MOGLI POGRĄŻYĆ SIĘ W LEKTURZE.
ALE RELAKS Z KSIĄŻKĄ TO NIE WSZYSTKO. NA MIESZKAŃCÓW GDYNI I TURYSTÓW BĘDĄ CZEKAŁY DODATKOWE ATRAKCJE – WSZYSTKIE WOKÓŁ KSIĄŻKI.

PROGRAM PRZYSTAŃ KSIĄŻKI ZOSTANIE PODZIELONY NA 4 STREFY: LETNIA BIBLIOTEKA (CZYTELNIA NA PLAŻY, PUNKT RELAKSU Z KSIĄŻKĄ), LITERACKA SCENA NA PLAŻY (MIEJSCE, W KTÓRYM ODBĘDĄ SIĘ CIEKAWE I INSPIRUJĄCE WIDOWISKA: SPOTKANIA Z PODZIWIANYMI TWÓRCAMI, CIEKAWYMI OSOBISTOŚCIAMI, PRZEDSTAWIENIA TEATRALNE ORAZ KONCERTY), STREFA TWÓRCZA (MIEJSCE PRZEZNACZONE NA ZAJĘCIA, WARSZTATY, ZABAWY, ANIMACJE) ORAZ STREFA BIBLIOROWER Z DOBRĄ KSIĄŻKĄ NA GDYŃSKIM BULWARZE (MOBILNA CZYTELNIA I BOOKCROSSING NA ROWERZE).

PRZYSTAŃ KSIĄŻKI TO 60 DNI ATRAKCJI LITERACKICH (LIPIEC/SIERPIEŃ).

CHARAKTERYSTYKA WYDARZEŃ Z PODZIAŁAM NA STREFY:

I LETNIA BIBLIOTEKA:
MORZE, PLAŻA I KSIĄŻKI? CZY MOŻE BYĆ LEPSZE POŁĄCZENIE? PRZEZ CAŁY OKRES WAKACJI, WSZYSCY ODWIEDZAJĄCY MIEJSKĄ PLAŻĘ W GDYNI BĘDĄ MOGLI SKORZYSTAĆ Z WYGODNYCH LEŻAKÓW, CIENIA POD PARASOLAMI I ATRAKCYJNEGO KSIĘGOZBIORU. BĘDZIE TO MIEJSCE GDZIE MOŻNA ODPOCZĄĆ, SPĘDZIĆ MIŁO CZAS Z KSIĄŻKĄ, SPOTKAĆ SIĘ Z INNYMI A NAWET BĘDZIE MOŻNA WYKONAĆ SOBIE WAKACYJNY, LITERACKI TATUAŻ – Z CYTATEM Z ULUBIONEJ KSIĄŻKI CZY ZROBIĆ WAKACYJNE TĘCZOWE WARKOCZYKI.
CZYTELNIA NA PLAŻY BĘDZIE MIAŁA ZA ZADANIE PROPAGOWANIE CZYTANIA JAKO PRZYJEMNOŚCI, KSZTAŁTOWAĆ WARTOŚCIOWY MODEL SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO.

II LITERACKA SCENA NA PLAŻY:
W TEJ STREFIE UŻYTKOWNICY BĘDĄ MOGLI WZIĄĆ UDZIAŁ W CIEKAWYCH I INSPIRUJĄCYCH SPOTKANIACH: OBEJRZEĆ TEATRZYKI DLA DZIECI ORAZ POSŁUCHAĆ MUZYKI NA ŻYWO.

III STREFA TWÓRCZA:
SPECJALNIE WYODRĘBNIONE MIEJSCE DO ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH, ZABAW, ANIMACJI. ZAJĘCIA BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ KAŻDEGO DNIA TRWANIA AKCJI PRZYSTAŃ KSIĄŻKI.

IV STEFA: BIBLIOROWER Z DOBRĄ KSIĄŻKĄ NA GDYŃSKIM BULWARZE.
PRZEZ CAŁE WAKACJE TRWAĆ BĘDZIE AKCJA BOOKCROSSINGOWA. POZA STANOWISKIEM NA PLAŻY, GDYNIANIE BĘDĄ MOGLI SKORZYSTAĆ Z CZYTELNI NA ROWERZE. BIBLIOROWER PORUSZAĆ SIĘ BĘDZIE WZDŁUŻ BULWARU NADMORSKIEGO Z PRZYCZEPĄ PEŁNĄ KSIĄŻEK – KAŻDY CHĘTNY BĘDZIE MÓGŁ WYPOŻYCZYĆ LUB WYMIENIĆ SWÓJ ULUBIONY TYTUŁ. ROWER PROWADZIĆ BĘDĄ BIBLIOTECZNI WOLONTARIUSZE – MŁODE OSOBY Z RÓŻNYCH ZAKĄTKÓW EUROPY.

UWAGA: BUDŻET SKALKULOWANO W OPARCIU O KOSZTY PLANOWANE. W TRAKCIE REALIZACJI PROJEKTU ZAPLANOWANE KWOTY MOGĄ ZOSTAĆ PRZESUNIĘTE POMIĘDZY POSZCZEGÓLNYMI POZYCJAMI BUDŻETU PRZEDSIĘWZIĘCIA, TAK ABY NIE ULEGŁA ZMIANIE OGÓLNA KWOTA PROJEKTU.

Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
Spektakl teatralny
2000 zł
2
Warsztaty literacko-plastyczne
2500 zł
3
Koncert
3000 zł
4
Koszty promocji w radiu Gdańsk/Dziennik Bałtycki
2000 zł
5
Druk plakatów
500 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:10 000 zł