Teatrzyki, spotkania autorskie i warsztaty zapewniające twórczy rozwój dziecka w bibliotece Pogórze – BO Gdynia

Teatrzyki, spotkania autorskie i warsztaty zapewniające twórczy rozwój dziecka w bibliotece Pogórze

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Teatrzyki, spotkania autorskie i warsztaty zapewniające twórczy rozwój dziecka w bibliotece Pogórze

Kropeczki jako tło strony
Teatrzyki, spotkania autorskie i warsztaty zapewniające twórczy rozwój dziecka w bibliotece Pogórze
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Pogórze
Szacunkowa wartość projektu
10 000 zł
Liczba głosów
447
Liczba punktów
447
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2021

Projekt jest odpowiedzią na potrzebę wielu gdyńskich dzielnic oddalonych od centrum, ma zapewnić wartościowe spotkania z kulturą dostępną dla każdego niedaleko miejsca zamieszkania. Dedykowany jest dzieciom, młodzieży i dorosłym, chcącym twórczo spędzić czas. Opiera się na kreatywnych zajęciach przybliżających kulturę, naukę i literaturę. Przewidziane działania zapewnią rodzinną rozrywkę podczas spotkań teatralnych, aktywne uczestnictwo w warsztatach kreatywnych (sensorycznych, plastycznych, eksperymentalnych, robotyki, treningu uważności i koncentracji) i niezapomniane emocje podczas spotkań autorskich. Każde z wydarzeń ma służyć integracji lokalnej społeczności.

Lokalizacja projektu:

 

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2022-12-19 16:46:40

Realizacja projektu zakończyła się w grudniu 2022 r. Ostateczny koszt zadania wyniósł 10 000 zł.

zdj. Miejska Biblioteka Publiczna

—————————–
Jednostka realizująca:
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Świętojańska 141-143, Gdynia
tel. (58) 622 73 55
e-mail: sekretariat@bibliotekagdynia.pl

POGÓRZE
ID:2021/POD/0006

Teatrzyki, spotkania autorskie i warsztaty zapewniające twórczy rozwój dziecka w bibliotece Pogórze

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Justyna Dzikowska
e-mail: justynadzikowskab@gmail.com

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:

 

Opis:
W ramach projektu zorganizowanych zostanie cykl nieodpłatnych wydarzeń o charakterze kulturalnym i edukacyjnym mających na celu integrację lokalnej społeczności. Wykorzystany zostanie potencjał działającej od kilku lat biblioteki, funkcjonującej w środowisku lokalnym, która stanie się przestrzenią wspólną. Odbiorcami projektu są dzieci, młodzież i dorośli, chcący twórczo spędzić czas. Sześć interaktywnych spotkań teatralnych zagwarantuje rodzinną rozrywkę i przybliży dzieciom świat sztuki; a poruszone w spektaklach tematy pomogą oswoić problemy z którymi najmłodsi spotykają się na co dzień. Cykl zróżnicowanych tematycznie warsztatów kreatywnych (m. in. sensorycznych, plastycznych, naukowych) zapewni dzieciom integrację z innymi, twórczy i intelektualny rozwój. Spotkania autorskie będą okazją do bezpośrednich rozmów ze znanymi pisarzami. Harmonogram realizacji projektu: Etap wstępny (styczeń 2022 r.): Ustalenie szczegółów i harmonogramu spotkań Opracowanie plakatów i ulotek Zamieszczenie w mediach zaproszenia dla mieszkańców do udziału w projekcie (Ratusz, Facebook, strona www biblioteki, Gdynia Rodzinna, strona www Rady Dzielnicy, dzielnice#wgdyni) I etap projektu (od lutego 2022 r. do czerwca 2022 r.) 3 spotkania teatralne dla dzieci 1 spotkanie autorskie 3 spotkania, warsztaty twórcze dla dzieci (warsztaty naukowo-eksperymentalne, warsztaty plastyczne: florystyczne, trening uważności i koncentracji) II etap projektu (od września 2022 r. do listopada 2022 r.) 3 spotkania teatralne dla dzieci 1 spotkanie autorskie 3 spotkania, warsztaty twórcze dla dzieci (robotyka z klockami Lego, sensoplastyka, majsterkowanie) III etap projektu (grudzień 2022 r.) Zakończenie i rozliczenie projektu UWAGA: Budżet skalkulowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, tak aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu. Przesunięcia mogą dotyczyć również podanych terminów, z powodów niezależnych od organizatora. Zakładamy możliwość zorganizowania dodatkowych spotkań, o ile realne koszty będą niższe niż zakładane.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Projekt ma na celu zwiększenie liczby inicjatyw kulturalnych w oddalonej od centrum dzielnicy Pogórza, poprzez włączenie mieszkańców dzielnicy w cykl darmowych spotkań teatralnych, warsztatowych, autorskich; przewidzianych dla szerokiego grona odbiorców. Ideą przewodnią jest rozwój poprzez wspólną zabawę, integrację i aktywizację lokalnej społeczności.

Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
Teatrzyki dla dzieci – 6 spotkań (700 zł za spotkanie)
4200
2
Spotkania autorskie dla dorosłych i młodzieży – 2 spotkania (1450 zł za spotkanie)
2900
3
Organizacja warsztatów twórczych dla dzieci – 6 spotkań (450 zł za spotkanie)
2700
4
Promocja i reklama wydarzeń
200
Szacunkowa łączna wartość projektu:10000
Załączniki: