
Teatrzyki i planszówki w bibliotece
Strona Główna
Realizowane projekty
Teatrzyki i planszówki w bibliotece

Projekt zakłada wykorzystanie przestrzeni biblioteki jako miejsca spotkań mieszkańców, mających na celu integrację poprzez wspólne uczestnictwo w spektaklach teatralnych. Wykorzystuje potencjał biblioteki, która stała się lokalnym centrum kultury. Spotkania teatralne zakładane w projekcie mają na celu przegląd oferty różnych teatrów. Pomagają wspierać i rozwijać aktywność mieszkańców. W ramach projektu opracowany zostanie cykl nieodpłatnych spotkań teatralnych mających na celu zagospodarowanie czasu wolnego poprzez integrację rodzin i wspieranie rozwoju kulturalnego mieszkańców. Dodatkowo zostaną zakupione gry planszowe, które uatrakcyjnią spędzanie czasu wolnego kreatywnie i rodzinnie.
Lokalizacja projektu:
Filia nr 4 Miejska Biblioteka Publiczna Gdynia, W. adm. K. Porębskiego 21
REALIZACJA:
Data aktualizacji: 2022-12-12 16:10:35
Realizacja projektu została zakończona w czerwcu 2022 r. Ostatecznie koszt projektu wyniósł 9 700 zł.
zdj. Miejska Biblioteka Publiczna
Teatrzyki i planszówki w bibliotece
Imię i nazwisko: Aleksandra Trojańczyk
Typ:
Mały
Status:
Wybrany do realizacji
Filia nr 4 Miejska Biblioteka Publiczna
Gdynia, W. adm. K. Porębskiego 21
W ramach projektu opracowany zostanie cykl nieodpłatnych spotkań teatralnych mających na celu zagospodarowanie czasu wolnego poprzez integrację rodzin i wspieranie rozwoju kulturalnego mieszkańców. Dodatkowo zostaną zakupione gry planszowe, które uatrakcyjnią spędzanie czasu wolnego kreatywnie i rodzinnie. Projekt jest kontynuacją wcześniejszych działań biblioteki.
Celem projektu jest zwiększenie oferty kulturalnej w oddalonej od centrum dzielnicy Pogórze. Położenie dzielnicy Pogórze często utrudnia korzystanie z oferty kulturalnej odbywającej się głównie w centrum miasta. Generuje dodatkowe koszty związane z dojazdem oraz wymaga więcej czasu.
Inicjatywa wspiera integrację społeczności lokalnej na różnych poziomach oraz aktywizuje mieszkańców. Wykorzystuje potencjał istniejącej od kilku lat biblioteki, która jest otwarta i przyjazna dla użytkowników. Dodatkowo odbiorcy będą mogli skorzystać z księgozbioru i oferty gier planszowych. Projekt wpisuje się w ideę tworzenia aktywnego społeczeństwa lokalnego, związanego ze swoją dzielnicą i miastem.
Odbiorcami są rodzice z dziećmi, młodzież i dorośli mieszkańcy Dzielnicy Pogórze.
Harmonogram
Etap wstępny (do 15 lutego 2021 r.)
– Ustalenie szczegółów i harmonogramu spotkań.
– Opracowanie plakatów i ulotek
– Zamieszczenie w mediach zaproszenia dla mieszkaric6w do udziału
w projekcie (Ratusz, Facebook, Gdynia Kulturalna, strona www biblioteki, Gdynia Rodzinna, strona www Rady Dzielnicy).
I etap projektu ( do 15 czerwca 2021 r.)
– 5 spotkań teatralnych dla rodziców z dziećmi/ młodzieży/ dorosłych
– zakup gier planszowych i przygotowanie do udostępniania
II etap projektu (do 3o listopada 2021 r.)
– 4 spotkania teatralne dla rodziców z dziećmi/ młodzieży/ dorosłych
III etap projektu (do 15 grudnia 2021 r.)
– Zakończenie i rozliczenie projektu
UWAGA:
Kalkulację przygotowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, w taki sposób, aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu. Przesunięcia mogą dotyczyć również podanych terminów, z powodów niezależnych od organizatora. Zakładamy możliwość zorganizowania dodatkowych spotkań, o ile realne koszty będą niższe niż zakładane.