Teatry, spotkania muzyczne, eksperymenty i warsztaty artystyczne w bibliotece Pogórze – BO Gdynia

Teatry, spotkania muzyczne, eksperymenty i warsztaty artystyczne w bibliotece Pogórze

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Teatry, spotkania muzyczne, eksperymenty i warsztaty artystyczne w bibliotece Pogórze

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
W trakcie realizacji
Dzielnica
Pogórze
Szacunkowa wartość projektu
20 000 zł
Liczba głosów
327
Liczba punktów
327
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2023

Projekt jest odpowiedzią na potrzebę wielu gdyńskich dzielnic oddalonych od centrum, ma zapewnić wartościowe spotkania z kulturą dostępną dla każdego niedaleko miejsca zamieszkania. Dedykowany jest całym rodzinom i dzieciom w wieku szkolnym, chcącym twórczo spędzić czas. Opiera się na kreatywnych zajęciach przybliżających kulturę, edukację i naukę. Przewidziane działania zapewnią rodzinną rozrywkę podczas spotkań teatralnych, spotkania wprowadzające w świat muzyki, które sprzyjają budowaniu bliskości rodzic-dziecko, ćwiczenia koncentracji i uwagi na spotkaniach z jogą, pozwolą rozwinąć pasje i kreatywność na warsztatach artystycznego rękodzieła i poznać teatralne formy przekazu.

Lokalizacja projektu:

Realizacja: Data aktualizacji: 2024-01-29 15:05:39

Projekt wybrany w głosowaniu, przekazany do realizacji w 2024 r.

———————————

Jednostka realizująca:
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Świętojańska 141-143, Gdynia
tel. (58) 622 73 55
e-mail: sekretariat@bibliotekagdynia.pl

Dzielnica: Pogórze
ID: 2023/POD/0001

Teatry, spotkania muzyczne, eksperymenty i warsztaty artystyczne w bibliotece Pogórze

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Justyna Dzikowska
e-mail: justynadzikowskab@gmail.com
tel: 511039570
Typ:
Mały
Status:
Wybrany do realizacji
Lokalizacja projektu:

Opis:
W ramach projektu zorganizowanych zostanie cykl bezpłatnych spotkań o charakterze kulturalnym i artystycznym otwartych dla szerokiego grona odbiorców. Lokalna biblioteka stanie się miejscem wspólnym; podjęte działania umożliwią popularyzację czytelnictwa i dotarcie z ofertą kulturalną biblioteki do większej liczby mieszkańców. Odbiorcami projektu są dzieci, rodziny z małymi dziećmi, chcący twórczo spędzić czas; szukający aktywności pozwalających na rozwinięcie zainteresowań.

Działania w ramach projektu: (od lutego do listopada 2024 r.):
Spotkania teatralne dla rodzin (interaktywne spektakle pozwolą małym widzom na wzięcie czynnego udziału w widowisku)
Rodzinne warsztaty muzyczne (spotkania wprowadzające w świat muzyki, ruchu oraz tańca, zabawa muzyką i ruchem, która stymuluje wszystkie zmysły. Przewidujemy spotkania z Gordonkami dla dzieci do 2 roku życia i ruchowe warsztaty muzyczne dla dzieci od 2 do 6 roku życia).
Warsztaty eksperymentów naukowych (pozwolą przekazać dzieciom praktyczną wiedzę z dziedzin takich jak chemia, fizyka, przyroda, czy ekologia, umożliwią doświadczanie i eksperymentowanie).
Warsztaty LEGO-robotyka (bazujące na ogromnej popularności klocków LEGO, tworzenie własnych konstrukcji i wprawianie ich w ruch uczy kreatywności i pozwala zdobyć widzę o otaczającym świecie).
Warsztaty artystyczno-rękodzielnicze (np. makrama, florystyka), pozwolą rozwinąć pasje, zaprzyjaźnić z kreatywnością i nabyć nowe umiejętności.
Warsztaty improwizacji teatralno-kabaretowej (podczas których dzieci poznają różne formy wypowiedzi: teks, dźwięk, mimikę, ruch. Zapewnią rozwój refleksu, riposty, słuchania, całej masy umiejętności, które przydają się na co dzień).

UWAGA:
Budżet skalkulowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, tak aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu. Przesunięcia mogą dotyczyć również podanych terminów, z powodów niezależnych od organizatora. Zakładamy możliwość zorganizowania dodatkowych spotkań, o ile realne koszty będą niższe niż zakładane.

Projektowanie uniwersalne
Nie

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji
Projekt jest kontynuacją wcześniejszych działań biblioteki jako miejsca animacji życia społecznego. Ma na celu zwiększenie liczby inicjatyw kulturalnych w oddalonej od centrum dzielnicy Pogórza, poprzez włączenie mieszkańców w cykl darmowych spotkań teatralnych, warsztatowych, muzycznych i ruchowych. Ideą przewodnią jest rozwój poprzez wspólną zabawę, integrację i aktywizację lokalnej społeczności.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość

Przedstawienia teatralne dla rodzin – 7 spektakli 6000 zł
Warsztaty muzyczno-rytmiczno-sensoryczne dla dzieci od 0 do 6 roku życia 3000 zł
Pokazy i warsztaty eksperymentów naukowych – 5 spotkań 3000 zł
Spotkania ruchowe dla dzieci (np. joga, ZumbaKids) 3000 zł
Międzypokoleniowe warsztaty artystyczno-rękodzielnicze 2000 zł
Spotkania LEGO-robotyka 2000 zł
Warsztaty improwizacji teatralno-kabaretowej 1000 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:20000 zł

Załączniki: