Szkolenia dla mieszkańców Dąbrowy – pierwsza pomoc oraz taniec towarzyski – BO Gdynia

Szkolenia dla mieszkańców Dąbrowy – pierwsza pomoc oraz taniec towarzyski

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Szkolenia dla mieszkańców Dąbrowy – pierwsza pomoc oraz taniec towarzyski

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
W trakcie realizacji
Dzielnica
Dąbrowa
Szacunkowa wartość projektu
10 000 zł
Liczba głosów
345
Liczba punktów
345
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2020

Dotychczas realizowane bezpłatne zajęcia dla mieszkańców Gdyni Dąbrowy cieszyły się dużym zainteresowaniem. W szkoleniach z pierwszej pomocy wzięło udział ponad 700 osób, a w kursie tańca towarzyskiego bierze co weekend 50-100 osób. W ramach projektu mają się odbyć zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, a także tańca towarzyskiego.

Lokalizacja projektu:
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Gdyni, Szkoła Podstawowa nr 47 ul. Nagietkowa 73 81-589 Gdynia Dąbrowa

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2024-01-25 15:11:51

Zrealizowane działania:

  • grudzień 2022 r. – zakończenie zajęć z tańca towarzyskiego.

Planowane działania:

  • II kwartał 2024 r. – realizacja szkolenia z udzielania pierwszej pomocy.
—————————–
Jednostka realizująca:
Gdyńskie Centrum Sportu
ul. Olimpijska 5/9, Gdynia
tel. (58) 622 11 64, (58) 662 25 74 
e-mail: sekreatriat@gdyniasport.pl
oraz
Biuro ds. Dzielnic
ul. Armii Krajowej 24, Gdynia
tel. (58) 622 48 82
e-mail: dzielnice@gdynia.pl

DĄBROWA
ID:2020/DAB/0035

Szkolenia dla mieszkańców Dąbrowy – pierwsza pomoc oraz taniec towarzyski

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Gdyni, Szkoła Podstawowa nr 47
ul. Nagietkowa 73
81-589 Gdynia Dąbrowa
Opis:
Dotychczas realizowane bezpłatne zajęcia dla mieszkańców Gdyni Dąbrowy cieszyły się dużym zainteresowaniem. W szkoleniach z pierwszej pomocy wzięło udział ponad 700 osób, a w kursie tańca towarzyskiego bierze co weekend 50-100 osób. W ramach projektu mają się odbyć zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, a także tańca towarzyskiego.

Zakres szkolenia z udzielania pierwszej pomocy:
Przedstawienie podstawowych pojęć, Podejście do poszkodowanego; bezpieczeństwo – własne, poszkodowanego i miejsca zdarzenia, Sprawdzanie przytomności, Wezwanie pomocy, numer 112, Badanie fizykalne, RKO AED – ćwiczenia praktyczne, Rany i ciała obce, Złamania, Zadławienia, Zatrucia, Interna – napady padaczkowe, zawały, Oparzenia i odmrożenia, Postępowanie podczas wypadków samochodowych – ćwiczenia praktyczne z użyciem prawdziwego samochodu (!).
Szkolenie skierowane jest do wszystkich, którzy pragną nieść pomoc innym, znajdującym się w potrzebie. Zdobyta wiedza pozwoli udzielić pierwszej pomoc w sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.
Jeden kurs trwa 12 godzin zegarowych, grupa liczy od 10 do 14 osób. W ramach projektu przewidziano dwie tury szkolenia.
Projekt zawiera wszystkie koszty konieczne do realizacji szkoleń, udział wolontariuszy w przygotowaniu szkolenia jest możliwy i dobrowolny.

Zakres kursu tańca:
Kurs tańca na poziomie podstawowym, w każdym momencie można dołączyć. Zajęcia są prowadzone w taki sposób, aby mogli z nich korzystać zarówno osoby potrafiące tańczyć i chcące doskonalić technikę, jak i osoby stawiające na parkiecie swoje pierwsze kroki. Na pierwszym stopniu uczymy podstawowych kroków z takich tańców jak: walc angielski,tango, foxtrot, quickstep, samba, cha-cha, rumba, jive, stomp i blues. Zajęcia poprowadzi para instruktorów. Uczestnicy będą mogli zobaczyć parę w tańcu, damskie kroki pokarze doświadczona tancerka, męskie doświadczony tancerz. Kurs prowadzony jest przez parę instruktorów co podnosi efektywność nauki i jest dużym ułatwieniem dla osób uczących się. Zapoznamy z zasadami poruszania się na parkiecie, prowadzenia, lepszego dysponowania swoim ciałem, tak aby łatwiej, lżej i pełniej bawić się na każdej imprezie. Na sali może jednocześnie ćwiczyć taniec towarzyski 100 osób.
Wykonawca w ramach prowadzenia zajęć ma za zadanie zadbać o opłaty związane z odtwarzaniem muzyki oraz praw twórców i wykonawców (STOART i ZAIKS)

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Gdyni wyraził zgodę na nieodpłatne korzystanie z sali lekcyjnej i sali gimnastycznej na potrzeby przeprowadzenia szkoleń. Nie przewidziano dodatkowych środków na działania promocyjne z powodu, że już obecnie szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem i na spotkaniach jest komplet osób. Komunikaty o terminach szkolenia będą podawane za pośrednictwem strony www, facebooka oraz biuletynu Ratusz.

Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy – łącznie 24 godziny zegarowe (wynagrodzenie dla instruktora)
1500 zł
2
Zajęcia z tańca towarzyskiego – 30 weekendów (rozliczenie FV)
7500 zł
3
materiały zużywalne – rękawiczki, dezynfekcja, plastry, bandaże, materiały papiernicze i biurowe, zużywalne elementy fantomów, materiały promocyjne.
1000 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:10 000 zł

 

Załączniki: