Praktyka jogi w Przystani Widna 2A – BO Gdynia

Praktyka jogi w Przystani Widna 2A

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Praktyka jogi w Przystani Widna 2A

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Witomino
Szacunkowa wartość projektu
14 530 zł
Liczba głosów
424
Liczba punktów
424
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2022

Darmowe zajęcia jogi to cykl 66 60-minutowych spotkań dla osób dorosłych, podczas których odbywa się praktyka jogi. Osoby początkujące mają możliwość poznać podstawy jogi, dowiedzieć się jak bezpiecznie wchodzić w pozycje i w jaki sposób można wykonać modyfikacje w zależności od własnych możliwości i potrzeb. Projekt zakłada utworzenie dwóch grup aby łatwiej było dostosować praktykę do potrzeb i możliwości uczestników.

Lokalizacja projektu:

Przystań Widna 2A to nowopowstające miejsce mające na celu skupianie społeczności Witomina podczas rożnego rodzaju wydarzeń. Wspólna praktyka jogi mogłaby idealnie wpasować się w założenia projektu.

Realizacja: Data aktualizacji: 2024-08-01 09:33:48

Zrealizowane działania:

  • październik – grudzień 2023 r. – odbyły się 22 zajęcia,
  • do czerwca 2024 r. – kontynuacja zajęć i zakończenie realizacji zadania.

Ostateczny koszt zadania wyniósł 13 530 zł.

———————————-
Laboratorium Innowacji Społecznych
ul. Żeromskiego 31 (wejście od ul. Derdowskiego) Gdynia
tel. (58) 727 39 01
e-mail: sekretariat@lis.gdynia.pl

Dzielnica: Witomino
ID: 2022/WIT/0005

Praktyka jogi w Przystani Widna 2A

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Dorota Żywko
e-mail: moge.joge.gdynia@gmail.com
Typ:
Mały
Status:
Wybrany do realizacji
Lokalizacja projektu:
Przystań Widna 2A to nowopowstające miejsce mające na celu skupianie społeczności Witomina podczas rożnego rodzaju wydarzeń. Wspólna praktyka jogi mogłaby idealnie wpasować się w założenia projektu.

Opis:
Projekt zakłada 66 zajęć praktyki jogi w roku 2023. Praktyka trwa 60 minut i zawiera: – etap wyciszenia, skupienia uwagi na praktyce – rozgrzewkę, podczas której uruchamiane są poszczególne części ciała i przygotowane do dalszej pracy – przeprowadzenie grupy przez wcześniej zaplanowany zestaw pozycji jogowych – asan – relaks i odpoczynek. Projekt zakłada utworzenie dwóch grup aby łatwiej było dostosować praktykę do potrzeb i możliwości uczestników.
Joga to wzmacniający, rozluźniający mięśnie ruch, który wpływa na wzrost wydolności organizmu i pomaga utrzymać prostą sylwetkę. Ponadto oddziałuje na człowieka w o wiele obszerniejszym kontekście: wzmacnia i uelastycznia ciało, buduje kontakt z ciałem z emocjami, świadomą pracę z oddechem, wzmacnia uważność. Wiele badań udowadnia pozytywny wpływ jogi w walce z różnymi chorobami, m.in z depresją. Joga jest odpowiednia dla wszystkich, co oznacza, że praktyka zawsze dostosowana jest tempem i poziomem zaawansowania do potrzeb i możliwości praktykujących. Zgodnie ze swoimi założeniami joga jest włączająca dla wszystkich uczestniczek i uczestników tzn., że jeśli czegoś nie potrafisz, to możesz wykonać zmodyfikowaną, uproszczoną wersję, bądź pełną wersję, ale przez krótszy czas, a nawet wykorzystać trudniejszy moment na chwilę odpoczynku. Ponadto, joga oznacza brak rywalizacji, praktykujemy w atmosferze życzliwości dla siebie i otoczenia, co jest także podkreślane podczas zajęć. Jest to interesujący pomysł dla osób, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej, przed komputerem.
Zajęcia w przystani dodatkowo wzbogacą ofertę tego miejsca. Wspólna praktyka jogi pozwala na nawiązanie wzajemnych, sąsiedzkich kontaktów i podtrzymywanie ich ułatwione przez cykliczność projektu.

Wymagania odnośnie osoby przeprowadzającej zajęcia:
Doświadczenie w praktyce jogi – minimum 2-letnia praktyka własna, mile widziany certyfikat poświadczający ukończenie kursu nauczycielskiego, np. zgodnego z międzynarodową instytucją dająca akredytacje nauczycielskie “Yoga Alliance” lub dyplom ukończenia studiów podyplomowych związanych z praktyką jogi.
Doświadczenie w prowadzeniu praktyki jogi.

Projektowanie uniwersalne
Nie

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji
Przeprowadzenie 66 zajęć jogi – praktyki wpływającej korzystnie na wzmocnienie organizmu, uelastycznienie ciała, budowanie prawidłowej postawy ciała oraz przywracającej równowagę emocjonalną, a to wszystko w nowo powstałej przystani! Zajęcia wzbogacą ofertę przystani, a dla mieszkańców dzielnicy wspólne cykliczne spotkania będą sprzyjać nawiązaniu i podtrzymywaniu relacji sąsiedzkich.

Kalkulacja kosztów:

Koszt Wartość
Wynagrodzenie nauczycielki/nauczyciela jogi ( 66 x 205 PLN) 13530 zł
Promocja 1000 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:14530 zł

Załączniki: