Oświetlenie wzdłuż ulicy Solnej, Wschodniej oraz Witosławy celem poprawy bezpieczeństwa pieszych w Wielkim Kacku i na Fikakowie – BO Gdynia

Oświetlenie wzdłuż ulicy Solnej, Wschodniej oraz Witosławy celem poprawy bezpieczeństwa pieszych w Wielkim Kacku i na Fikakowie

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Oświetlenie wzdłuż ulicy Solnej, Wschodniej oraz Witosławy celem poprawy bezpieczeństwa pieszych w Wielkim Kacku i na Fikakowie

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
W trakcie realizacji
Dzielnica
Wielki Kack
Szacunkowa wartość projektu
360 000 zł
Liczba głosów
1051
Liczba punktów
1051
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2023

Wspólnie poprawmy bezpieczeństwo pieszych w Wielkim Kacku i oświetlmy ostatnie ciemne rejony: Solną, Wschodnią i Witosławy! Wsłuchując się w wasze głosy wybraliśmy aż 3 newralgiczne miejsca, które chcielibyśmy zabezpieczyć poprzez poprawne oświetlenie uliczne. Zależy nam na tym, by jak największa liczba mieszkańców odczuła pozytywne skutki inwestycji w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dotychczas udało nam się doświetlić wiele rejonów Wielkiego Kacka i Fikakowa! Rejon szkoły nr 20, Starodworcową, Górniczą, przejście między Krętą a Źródłem Marii. Każdy z nas jest pieszym – nieważne czy dorosły, czy dziecko, czy senior. To zatem wspólna sprawa! Dlatego prosimy o głosy!

Lokalizacja projektu:

Projekt obejmuje 3 lokalizacje dzielnicy Wielki Kack, Solna, Wschodnia oraz Witosławy. We wszystkich 3 lokalizacjach mamy do czynienia z problemem braku lub słabego oświetlenia.

Realizacja: Data aktualizacji: 2024-01-29 15:05:39

Projekt wybrany w głosowaniu, przekazany do realizacji w 2024 r.

———————————

Jednostka realizująca:
Wydział Inwestycji
al. Marszałka Piłsudskiego 52/54 (pokój 230), Gdynia
tel. (58) 668 83 00
e-mail: wydz.inwestycji@gdynia.pl

Dzielnica: Wielki Kack
ID: 2023/WIK/0010

Oświetlenie wzdłuż ulicy Solnej, Wschodniej oraz Witosławy celem poprawy bezpieczeństwa pieszych w Wielkim Kacku i na Fikakowie

Typ:
Duży
Status:
Wybrany do realizacji
Lokalizacja projektu:
Projekt obejmuje 3 lokalizacje dzielnicy Wielki Kack, Solna, Wschodnia oraz Witosławy. We wszystkich 3 lokalizacjach mamy do czynienia z problemem braku lub słabego oświetlenia.

Opis:
Wspólnie poprawmy bezpieczeństwo pieszych w naszej dzielnicy! Wsłuchując się w wasze głosy wybraliśmy aż 3 newralgiczne miejsca, które chcielibyśmy zabezpieczyć poprzez poprawne oświetlenie uliczne. Zależy nam na tym, by jak największa liczba mieszkańców odczuła pozytywne skutki inwestycji w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Projekt składa się z 3 zadań, które mają jeden cel: poprawę bezpieczeństwa pieszych na Wielkim Kacku.

Pierwsze polega na budowie nowej linii oświetleniowej na ciemnym i pozbawionym infrastruktury dla pieszych fragmencie wzdłuż Solnej między ulicą Kamienną a budynkiem nr 38. Zakładamy tutaj budowę 7 latarni oświetlających ciemny odcinek Jest to jedno z ostatnich zupełnie ciemnych miejsc na dolnym Wielkim Kacku, gdzie mieszkańcy oczekują budowy oświetlenia. Jest to także miejsce w pobliżu szkoły nr 20, stąd poprawa bezpieczeństwa pieszych ma kluczowe znaczenie.

Drugie zadanie polega na budowie nowej linii oświetleniowej wzdłuż odnogi ulicy Wschodniej, przy budynku nr 1. Jest to ciemne i nieprzyjazne miejsce tuż obok ulicy Wielkopolskiej – ostatnie z nieoświetlone w tym rejonie. Jednocześnie, po uruchomieniu przystanku Nałkowskiej w kierunku Centrum, będzie to trasa dojścia dla przystanku ZKM. Również i tutaj mieszkańcy zgłaszali postulaty budowy oświetlenia.

Trzecie zadanie polega na budowie oświetlenia drogowego wzdłuż ulicy Witosławy. Wzdłuż tej ulicy oświetlenie funkcjonuje, ale są to „kulki” z lat 90-tych oświetlające ciąg pieszy za drzewami, a nie jezdnię. Mieszkańcy Fikakowa także tutaj zgłaszali konieczność zmiany oświetlenia, włączając w to skrzyżowanie z Damroki.

Naszym zdaniem bezpieczeństwo pieszych to podstawa. Każdy z nas jest pieszym – nieważne czy dorosły, czy dziecko, czy senior. Dzięki wygodnym i bezpiecznym warunkom dla pieszych poprawia się komfort życia w dzielnicy, nawiązują się społeczne więzi i lepiej prosperuje lokalny biznes. To bardzo ważne także dla rodzin z dziećmi – dzięki oświetleniu rodzice mniej boją się wypuszczać samodzielnie swoje dzieci na ulice. To zatem wspólna sprawa!

Udało nam się doświetlić wiele rejonów Wielkiego Kacka i Fikakowa! rejon szkoły nr 20, kilka odcinków Starodworcowej, Górniczą, przejście między Krętą a Źródłem Marii. Trwa projektowanie oświetlenia wzdłuż Starodworcowej między Maszopów a Orną. Widzimy zatem jak wiele udało się wspólnie dla pieszych zdziałać. Dlatego serdecznie zachęcamy do głosowania wraz z rodziną!

Projektowanie uniwersalne
Nie

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji
Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa pieszych w miejscach dzielnicy Wielki Kack, gdzie nie ma wystarczającej infrastruktury dla pieszych. (oświetlenie)

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość

Budowa oświetlenia wzdłuż ulicy Solnej (9 szt.) 135000 zł
Budowa oświetlenia wzdłuż ulicy Wschodniej (4 szt.) 60000 zł
Budowa oświeltenia wzdłuż ulicy Witosławy (7 szt.) 105000 zł
Dokumentacja projektowa – oświetlenie (20% x koszty budowy oświetlenia) 60000 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:360000 zł
Załączniki: