Ogólnodostępne zajęcia pilates dla mieszkańców dzielnicy Działki Leśne – BO Gdynia

Ogólnodostępne zajęcia pilates dla mieszkańców dzielnicy Działki Leśne

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Ogólnodostępne zajęcia pilates dla mieszkańców dzielnicy Działki Leśne

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
W trakcie realizacji
Dzielnica
Działki Leśne
Szacunkowa wartość projektu
14 650 zł
Liczba głosów
454
Liczba punktów
454
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2022

Projekt ogólnodostępnych zajęć Pilates to skuteczna i bezpieczna metoda ćwiczeń, aktywizujących mieszkańców Działek Leśnych w każdej grupie wiekowej. Cotygodniowe, godzinne zajęcia z instruktorem nauczą jak panować nad własnym ciałem, pomogą w rehabilitacji, co w efekcie znacząco wpłynie na jakość życia uczestników. Zajęcia odbywałyby się wieczorami na terenie dobrze znanej mieszkańcom Szkoły Podstawowej nr 26.

Lokalizacja projektu:

Szkoła Podstawowa nr 26

Realizacja: Data aktualizacji: 2023-06-15 10:57:49

Projekt w trakcie realizacji. Więcej informacji na temat harmonogramu można znaleźć tutaj.

———————————
Jednostka realizująca:
Gdyńskie Centrum Sportu
ul. Olimpijska 5/9, Gdynia
tel. (58) 622 11 64, (58) 662 25 74
e-mail: sekretariat@gdyniasport.pl

Dzielnica: Działki Leśne
ID: 2022/DZL/0004

Ogólnodostępne zajęcia pilates dla mieszkańców dzielnicy Działki Leśne

Autor projektu:
Imię i nazwisko: KATARZYNA GAŁKIEWICZ
e-mail: dzialkilesne.gdynia@gmail.com
Typ:
Mały
Status:
Wybrany do realizacji
Lokalizacja projektu:
Szkoła Podstawowa nr 26
Opis:
Ogólnodostępne zajęcia Pilates dla mieszkańców dzielnicy Działki Leśne odbywałyby się na terenie Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Tatrzańskiej 40 raz w tygodniu w wymiarze 1 godziny zegarowej, w cyklu 42 spotkań rocznie. Uczestnikami zajęć mogą być osoby w każdym wieku, zarówno rozpoczynające przygodę z gimnastyką, jak i ci, którym aktywność ta nie jest obca (zajęcia będą też otwarte dla osób odbywających rehabilitację). Liczebność grupy uzależniona będzie od możliwości sanitarnych, wynikających z aktualnej sytuacji pandemicznej. Ćwiczenia odbywałyby się w godzinach wieczornych, aby dostosowane były również pod rytm dnia osóbuczących się i pracujących.
Projekt ogólnodostępnych zajęć Pilates to skuteczna i bezpieczna metoda ćwiczeń, której efektem nie jest wyłącznie płaski brzuch, ukształtowane uda i cała sylwetka, ale również poprawa koordynacji i nauka regulacji oddechu. Dodatkowo Pilates jest pomocny w utrzymywaniu prostej postawy ciała. Wszystkie te pozytywne nawyki są z pewnością odczuwalne w codziennym życiu. Regularne wykonywanie ćwiczeń połączone z odpowiednią dietą i pielęgnacją zdecydowanie poprawią jakość życia uczestników. Cel wpisuje się również w Strategię Rozwoju Miasta Gdyni 2030: Priorytet 4 Czas Wolny -Wysoka aktywność fizyczna i zdrowy styl życia gdynian.
Projektowanie uniwersalne
Nie

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji
Celem projektu jest propagowanie wśród mieszkańców w każdym wieku, w tym w gronie osób z niepełnosprawnościami, świadomości własnego ciała i umysłu, umiejętności poprawnego oddychania i koncentracji oraz ergonomicznego zachowania ruchowego. Wszystkie te zachowania powinny znaleźć odzwierciedlenie w sposobie wykonywania aktywności w życiu codziennym. Projekt krzewiący aktywność fizyczną wynika z potrzeby i chęci mieszkańców Działek Leśnych do uprawiania sportu w trosce o własne zdrowie.

Kalkulacja kosztów:

Koszt Wartość
Wynagrodzenie instruktora 36godz.*250 zł 9000 zł
Wynajem sali gimnastycznej 36godz.*150 z 5400 zł
Promocja (wydruk ulotek informacyjnych) 250 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:14650 zł

Załączniki: