Ogólnodostępne zajęcia pilates dla mieszkańców dzielnicy Działki Leśne – BO Gdynia

Ogólnodostępne zajęcia pilates dla mieszkańców dzielnicy Działki Leśne

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Ogólnodostępne zajęcia pilates dla mieszkańców dzielnicy Działki Leśne

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Działki Leśne
Szacunkowa wartość projektu
14 650 zł
Liczba głosów
454
Liczba punktów
454
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2022

Projekt ogólnodostępnych zajęć Pilates to skuteczna i bezpieczna metoda ćwiczeń, aktywizujących mieszkańców Działek Leśnych w każdej grupie wiekowej. Cotygodniowe, godzinne zajęcia z instruktorem nauczą jak panować nad własnym ciałem, pomogą w rehabilitacji, co w efekcie znacząco wpłynie na jakość życia uczestników. Zajęcia odbywałyby się wieczorami na terenie dobrze znanej mieszkańcom Szkoły Podstawowej nr 26.

Lokalizacja projektu:

Szkoła Podstawowa nr 26

Realizacja: Data aktualizacji: 2024-06-24 15:46:49

Realizacja projektu została zakończona w grudniu 2023 r. Ostateczny koszt projektu wyniósł 11 650 zł.

———————————
Jednostka realizująca:
Gdyńskie Centrum Sportu
ul. Olimpijska 5/9, Gdynia
tel. (58) 622 11 64, (58) 662 25 74
e-mail: sekretariat@gdyniasport.pl

Dzielnica: Działki Leśne
ID: 2022/DZL/0004

Ogólnodostępne zajęcia pilates dla mieszkańców dzielnicy Działki Leśne

Autor projektu:
Imię i nazwisko: KATARZYNA GAŁKIEWICZ
e-mail: dzialkilesne.gdynia@gmail.com
Typ:
Mały
Status:
Wybrany do realizacji
Lokalizacja projektu:
Szkoła Podstawowa nr 26
Opis:
Ogólnodostępne zajęcia Pilates dla mieszkańców dzielnicy Działki Leśne odbywałyby się na terenie Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Tatrzańskiej 40 raz w tygodniu w wymiarze 1 godziny zegarowej, w cyklu 42 spotkań rocznie. Uczestnikami zajęć mogą być osoby w każdym wieku, zarówno rozpoczynające przygodę z gimnastyką, jak i ci, którym aktywność ta nie jest obca (zajęcia będą też otwarte dla osób odbywających rehabilitację). Liczebność grupy uzależniona będzie od możliwości sanitarnych, wynikających z aktualnej sytuacji pandemicznej. Ćwiczenia odbywałyby się w godzinach wieczornych, aby dostosowane były również pod rytm dnia osóbuczących się i pracujących.
Projekt ogólnodostępnych zajęć Pilates to skuteczna i bezpieczna metoda ćwiczeń, której efektem nie jest wyłącznie płaski brzuch, ukształtowane uda i cała sylwetka, ale również poprawa koordynacji i nauka regulacji oddechu. Dodatkowo Pilates jest pomocny w utrzymywaniu prostej postawy ciała. Wszystkie te pozytywne nawyki są z pewnością odczuwalne w codziennym życiu. Regularne wykonywanie ćwiczeń połączone z odpowiednią dietą i pielęgnacją zdecydowanie poprawią jakość życia uczestników. Cel wpisuje się również w Strategię Rozwoju Miasta Gdyni 2030: Priorytet 4 Czas Wolny -Wysoka aktywność fizyczna i zdrowy styl życia gdynian.
Projektowanie uniwersalne
Nie

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji
Celem projektu jest propagowanie wśród mieszkańców w każdym wieku, w tym w gronie osób z niepełnosprawnościami, świadomości własnego ciała i umysłu, umiejętności poprawnego oddychania i koncentracji oraz ergonomicznego zachowania ruchowego. Wszystkie te zachowania powinny znaleźć odzwierciedlenie w sposobie wykonywania aktywności w życiu codziennym. Projekt krzewiący aktywność fizyczną wynika z potrzeby i chęci mieszkańców Działek Leśnych do uprawiania sportu w trosce o własne zdrowie.

Kalkulacja kosztów:

Koszt Wartość
Wynagrodzenie instruktora 36godz.*250 zł 9000 zł
Wynajem sali gimnastycznej 36godz.*150 z 5400 zł
Promocja (wydruk ulotek informacyjnych) 250 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:14650 zł

Załączniki: