
Kurs samoobrony dla mieszkanek Pustek Cisowskich-Demptowa
Strona Główna
Realizowane projekty
Kurs samoobrony dla mieszkanek Pustek Cisowskich-Demptowa

Treningi mają na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i komfortu kobiet oraz świadomości o możliwościach zachowań w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia z samoobrony przybliżą aspekty walki i poprawnych reakcji w różnych dystansach i sytuacjach zagrożenia, z którymi możesz się spotkać. Nauczysz się jak zapobiegać agresji fizycznej, nie dać się uderzyć, bezpiecznie uwolnić się od chwytów, udaremnić próbę gwałtu czy odpowiadać atakiem na atak. Zajęcia służą także podwyższeniu ogólnej sprawności fizycznej. Kurs samoobrony dla kobiet to promowanie innej formy aktywności fizycznej dla kobiet w każdym wieku. Posłuży także integracji społeczności kobiecej w dzielnicy.
Lokalizacja projektu:
REALIZACJA: Data aktualizacji: 2022-01-04 12:05:43
Projekt wybrany w głosowaniu, przekazany do realizacji w 2022r.
—————————–
Jednostka realizująca:
Gdyńskie Centrum Sportu
ul. Olimpijska 5/9, Gdynia
tel. (58) 622 11 64, (58) 662 25 74
e-mail: sekretariat@gdyniasport.pl
Kurs samoobrony dla mieszkanek Pustek Cisowskich-Demptowa
Imię i nazwisko: Rogała Emilia
e-mail: emilia.rogala@op.pl
Typ:
Mały
Status:
Wybrany do realizacji
8-tygodniowy kurs samoobrony dla 20 kobiet – mieszkanek Pustek Cisowskich-Demptowa. W ramach kursu odbędzie się 8 spotkań po 2 godziny. Zakres szkolenia: – Psychologiczne aspekty agresji i samoobrony, – Zachowanie asertywne podczas aktu agresji, – Reakcja na atak, podstawowe ciosy i kopnięcia, – Rażenie wrażliwych miejsc na ciele człowieka, – Obrona przez atakiem w bliskim kontakcie, – Zachowanie w walce na ziemi, – Podstawy udzielania pierwszej pomocy i samoratowania, – Prawne aspekty aktów przemocy. Uczestniczki poznają zarówno teoretycznie jak i praktycznie sposoby samoobrony w najczęstszych sytuacjach zagrożenia: – umiejscowienie wrażliwych punktów na ciele człowieka i ich wykorzystanie w samoobronie, – reakcje na atak (zasłony, padanie, ucieczka), – podstawowe ciosy i kopnięcia, zmodyfikowane pod kątem zastosowania ich przez kobiety, – obrona w sytuacjach zagrożenia w bardzo bliskim kontakcie (duszenie, chwytanie, trzymanie za ręce i ubrania, próby wyrwania torebki, obezwładnienia przy bankomacie) – narzędzie do obrony – obrona przedmiotami codziennego użytku, które posiadamy przy sobie (klucze, torebka, parasolka itp.), – zachowania w obronie „w parterze”. Uczestniczki objęte będą ubezpieczeniem NWW. Kurs odbywałby się w dzielnicy – w Przystani Chabrowa 43.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji
Treningi z samoobrony dla kobiet mają na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i komfortu kobiet oraz świadomości o możliwościach zachowań w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia służą także podwyższeniu ogólnej sprawności fizycznej, nauce specjalistycznych umiejętności samoobrony, nauce zachowań obronnych.
Kurs samoobrony dla kobiet to promowanie innej formy aktywności fizycznej dla kobiet w każdym wieku.
Zajęcia posłużą także integracji społeczności kobiecej w dzielnicy.