Kurs samoobrony dla mieszkanek Pustek Cisowskich-Demptowa – BO Gdynia

Kurs samoobrony dla mieszkanek Pustek Cisowskich-Demptowa

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Kurs samoobrony dla mieszkanek Pustek Cisowskich-Demptowa

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Pustki Cisowskie - Demptowo
Szacunkowa wartość projektu
6 380 zł
Liczba głosów
621
Liczba punktów
621
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2021

Treningi mają na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i komfortu kobiet oraz świadomości o możliwościach zachowań w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia z samoobrony przybliżą aspekty walki i poprawnych reakcji w różnych dystansach i sytuacjach zagrożenia, z którymi możesz się spotkać. Nauczysz się jak zapobiegać agresji fizycznej, nie dać się uderzyć, bezpiecznie uwolnić się od chwytów, udaremnić próbę gwałtu czy odpowiadać atakiem na atak. Zajęcia służą także podwyższeniu ogólnej sprawności fizycznej. Kurs samoobrony dla kobiet to promowanie innej formy aktywności fizycznej dla kobiet w każdym wieku. Posłuży także integracji społeczności kobiecej w dzielnicy.

Lokalizacja projektu:

 

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2024-01-25 15:01:43

Realizacja projektu została zakończona w grudniu 2023 r. Ostateczny koszt projektu wyniósł 6 264 zł.

—————————–
Jednostka realizująca:
Gdyńskie Centrum Sportu
ul. Olimpijska 5/9, Gdynia
tel. (58) 622 11 64, (58) 662 25 74
e-mail: sekretariat@gdyniasport.pl

PUSTKI CISOWSKIE-DEMPOWO
ID:2021/PCD/0009

Kurs samoobrony dla mieszkanek Pustek Cisowskich-Demptowa

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Rogała Emilia
e-mail: emilia.rogala@op.pl

 

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:

 

Opis:
8-tygodniowy kurs samoobrony dla 20 kobiet – mieszkanek Pustek Cisowskich-Demptowa. W ramach kursu odbędzie się 8 spotkań po 2 godziny. Zakres szkolenia: – Psychologiczne aspekty agresji i samoobrony, – Zachowanie asertywne podczas aktu agresji, – Reakcja na atak, podstawowe ciosy i kopnięcia, – Rażenie wrażliwych miejsc na ciele człowieka, – Obrona przez atakiem w bliskim kontakcie, – Zachowanie w walce na ziemi, – Podstawy udzielania pierwszej pomocy i samoratowania, – Prawne aspekty aktów przemocy. Uczestniczki poznają zarówno teoretycznie jak i praktycznie sposoby samoobrony w najczęstszych sytuacjach zagrożenia: – umiejscowienie wrażliwych punktów na ciele człowieka i ich wykorzystanie w samoobronie, – reakcje na atak (zasłony, padanie, ucieczka), – podstawowe ciosy i kopnięcia, zmodyfikowane pod kątem zastosowania ich przez kobiety, – obrona w sytuacjach zagrożenia w bardzo bliskim kontakcie (duszenie, chwytanie, trzymanie za ręce i ubrania, próby wyrwania torebki, obezwładnienia przy bankomacie) – narzędzie do obrony – obrona przedmiotami codziennego użytku, które posiadamy przy sobie (klucze, torebka, parasolka itp.), – zachowania w obronie „w parterze”. Uczestniczki objęte będą ubezpieczeniem NWW. Kurs odbywałby się w dzielnicy – w Przystani Chabrowa 43.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Treningi z samoobrony dla kobiet mają na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i komfortu kobiet oraz świadomości o możliwościach zachowań w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia służą także podwyższeniu ogólnej sprawności fizycznej, nauce specjalistycznych umiejętności samoobrony, nauce zachowań obronnych.
Kurs samoobrony dla kobiet to promowanie innej formy aktywności fizycznej dla kobiet w każdym wieku.
Zajęcia posłużą także integracji społeczności kobiecej w dzielnicy.

Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
Wynagrodzenie instruktora 16godz. x 250zł
4000
2
Ubezpieczenie NNW uczestniczek 20 osób x 40zł
800
3
Wynajem sali 16godz. x 80zł
1280
4
Druk plakatów
300
Szacunkowa łączna wartość projektu:6380
Załączniki: brak