Koncert Niepodległościowy 11.11.2020 w Kościele pw. Św. Antoniego z Padwy w Gdyni – BO Gdynia

Koncert Niepodległościowy 11.11.2020 w Kościele pw. Św. Antoniego z Padwy w Gdyni

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Koncert Niepodległościowy 11.11.2020 w Kościele pw. Św. Antoniego z Padwy w Gdyni

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Wzgórze Św. Maksymiliana
Szacunkowa wartość projektu
10 000 zł
Liczba głosów
325
Liczba punktów
1228
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2019

W każdej społeczności lokalnej jest potrzeba kultywowania patriotyzmu, pamięć o historii, znajomość pieśni i utworów patriotycznych, oraz należyte przeżywanie rocznic narodowych. Tego typu wydarzenia kulturalne, muzyczne, są bardzo potrzebne młodemu społeczeństwu, które tylko z przekazu dziadków zna odrobinę historii z tamtych lat. Obecność ich na koncertach w jakiś sposób ubogacają się duchowo poprzez żywy kontakt z muzyką i tekstami literackimi. Nie ma wielu patriotycznych koncertów na wysokim poziomie, w których szczególnie mieszkańcy dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana, będą mogli uczestniczyć na żywo.

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2021-01-12 16:08:10

Realizacja projektu została zakończona.

Całkowity koszt projektu wyniósł 10 000 zł.

—————————–
Jednostka realizująca:
Wydział Kultury
ul. Jana z Kolna 25, Gdynia
tel. (58) 527 49 06
e-mail: wydz.kultury@gdynia.pl

WZGÓRZE ŚW. MAKSYMILIANA
ID:2019/WSM/0018

Koncert Niepodległościowy 11.11.2020 w Kościele pw. Św. Antoniego z Padwy w Gdyni

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Danuta Bałamucka
e-mail: danuta.b@onet.eu
tel.: 505-281-241

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Opis:
Koncert niepodległościowy – 11 listopada 2020 r.
Miejsce koncertu: kościół pw. Św. Antoniego z Padwy, w Gdyni .

Przygotowanie i wykonanie koncertu patriotycznego, w którym wystąpi gdyński chór , z utworami a cappella oraz wokalno-instrumentalnymi z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków (orkiestra kameralna) pod kierownictwem artystycznym Bogny Swiłło.

Pomiędzy utworami muzycznymi uczniowie III LO i VI LO będą recytować utwory literackie. Grupa chętnych uczniów, w miarę ich możliwości czasowych, włączy się do koncertu również muzycznie, w sposób ustalony z nimi w późniejszym terminie (np. wspólne śpiewanie z chórem, akompaniowanie, występ solowy wokalny lub instrumentalny). Przygotowania będą obejmowały wybór i opracowanie materiału nutowego, wybór konkretnego tytułu koncertu, opracowanie scenariusza, próby chóru, próby uczniów, próby muzyków, próby wspólne, a także rozreklamowanie koncertu poprzez wydanie plakatu, zamieszczenie ogłoszeń o koncercie w „Ratuszu Gdyńskim”, w internecie, oraz w ogłoszeniach parafialnych gdyńskich kościołów. Kolportażem plakatów zajmą się członkowie chóru i uczniowie.

Istnieje również potrzeba, by propagować amatorski ruch chóralny, by śpiew chóralny przetrwał i nieustannie się rozwijał. Bez szeroko reklamowanych koncertów i bez wsparcia finansowego trudno jest chórom amatorskim zaistnieć.

W projekcie wezmą udział chórzyści, uczniowie III LO i VI LO, oraz profesjonalni instrumentaliści związani z trójmiejskim środowiskiem muzycznym.
Doświadczenia zdobyte podczas organizacji koncertów niepodległościowych, koncertu majowego oraz z okazji urodzin Gdyni w przyjaznej dla chóru dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana, pozwolą zrealizować projekt w pełni profesjonalnie ku zadowoleniu mieszkańców dzielnicy.

Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
Występ chórów (35 osób)
2500 zł
2
Honorarium dla dyrygenta
2000 zł
3
Honorarium dla instrumentalistów 10 osób x 500 zł
5000 zł
4
Projekt materiałów reklamowych, plakat
300 zł
5
Druk plakatów A2, ok 100 szt.
200 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:10 000 zł

 

Załączniki: