Koncert jubileuszowy z okazji 90-lecia chóru „Symfonia” – miejsce – Kościół pw. Św. Antoniego z Padwy w Gdyni – BO Gdynia

Koncert jubileuszowy z okazji 90-lecia chóru „Symfonia” – miejsce – Kościół pw. Św. Antoniego z Padwy w Gdyni

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Koncert jubileuszowy z okazji 90-lecia chóru „Symfonia” – miejsce – Kościół pw. Św. Antoniego z Padwy w Gdyni

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Wzgórze Św. Maksymiliana
Szacunkowa wartość projektu
10 000 zł
Liczba głosów
344
Liczba punktów
1528
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2019

Projekt koncertu jubileuszowego, którego wykonawcą będzie Jubilat, najstarszy gdyński chór z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków związanych z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Kierownictwo artystyczne pod dyrekcją Bogny Swiłło. Doświadczenie i profesjonalizm organizowanych dotychczas koncertów przez Jubilata spowodował duże zainteresowanie amatorskim ruchem muzycznym mieszkańców dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana na których terenie działa chór.
Poprzez realizację tego projektu umożliwimy lokalnej społeczności skorzystanie z dodatkowego wydarzenia kulturalnego.

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2022-01-05 15:40:15

Zrealizowane działania:

  • sierpień 2021 r. – wyłonienie Wykonawcy projektu;
  • 19 grudnia 2021 r. – wykonanie koncertu w kościele pw. św. Antoniego z Padwy w Gdyni i zakończenie realizacji projektu.

Całkowity koszt zadania wyniósł 10 000 zł.

—————————–
Jednostka realizująca:
Wydział Kultury
ul. Jana z Kolna 25, Gdynia
tel. (58) 527 49 06
e-mail: wydz.kultury@gdynia.pl

WZGÓRZE ŚW. MAKSYMILIANA
ID:2019/WSM/0016

Koncert jubileuszowy z okazji 90-lecia chóru „Symfonia” – miejsce – Kościół pw. Św. Antoniego z Padwy w Gdyni

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Danuta Bałamucka
e-mail: danuta.b@onet.eu
tel.: 505-281-241

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Opis:
Z okazji uczczenia 90-lecia Chóru „Symfonia”, pragnę aby na przełomie wrzesień/październik 2020 roku odbył się KONCERT JUBILEUSZOWY chóru. Koncert kierowany do lokalnej społeczności, mieszkańców dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana, ale i całej Gdyni. Od 1947 roku chór czynnie uczestniczy w życiu tej dzielnicy i parafii. W koncercie weźmie udział Chór „Symfonia” z utworami a cappella oraz wokalno-instrumentalnymi z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków związanych z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Kierownictwo artystyczne powierzymy Pani Bognie Swiłło.
Przygotowania do koncertu będą obejmowały takie czynności jak wybór repertuaru koncertowego, opracowanie materiału nutowego, opracowanie scenariusza, próby chóru, próby muzyków, próby wspólne. Opracowanie plakatu i zaproszeń przez członka chóru. W kolportaż plakatów będą zaangażowani członkowie chóru „Symfonia”. Info o koncercie zostanie umieszczona w „Ratuszu gdyńskim”, portalach społecznościowych UM Gdyni oraz w ogłoszeniach parafialnych gdyńskich kościołów. Na tego typu koncerty wciąż jest zapotrzebowanie , a amatorski śpiew chóralny rozwija się nieustannie przez lata, czego przykładem jest chór „SYMFONIA”. Wieloletnia tradycja organizowania koncertów na Wzgórzu Św. Maksymiliana, osiągnięty wysoki poziom artystyczny wykonywanych przez chór utworów, o który dba Bogna Swiłło poprzez jej upór, profesjonalizm i talent muzyczny, chór cieszy się coraz to większym zainteresowanie mieszkańców dzielnicy miasta Gdyni niezależnie od wieku i statusu społecznego.

Z uwagi na charakter programowy, koncerty odbywają się przy udziale profesjonalistów, tak będzie i tym razem. Doświadczenia zdobyte podczas organizacji wielu już koncertów z różnych okazji pozwolą zrealizować projekt w pełni profesjonalnie.

Trochę historii o chórze
Chór Mieszany „Symfonia” w Gdyni został założony w 1930 roku przez ks. Teodora Turzyńskiego – proboszcza parafii NMP w Gdyni. Siedzibą zespołu od 1947 roku jest klasztor Franciszkanów i parafia p.w. Św. Antoniego z Padwy w Gdyni. W swojej 89 letniej historii, chór czynnie uczestniczy w wydarzeniach muzycznych w Trójmieście, w Polsce i za granicą. Organizuje koncerty z okazji różnych uroczystości państwowych i kościelnych.
Od stycznia 2009 roku dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest Bogna Swiłło – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Chór koncentrował w kraju, biorąc udział w licznych festiwalach, konkursach i przeglądach chóralnych, zdobywając szereg nagród i wyróżnień a także koncertował na Litwie, Łotwie, Węgrzech, Niemczech, Czechach, Austrii i Francji. Chór „Symfonia” bierze czynny udział w życiu muzycznym Trójmiasta, zapraszany jest do uświetniania uroczystości kościelnych i świeckich. Organizuje koncerty kolęd, muzyki wielkopostnej i niepodległościowej dla mieszkańców Gdyni. Chór jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Za swoją działalność artystyczną chór otrzymał najwyższe odznaczenie „ Złotą z Wieńcem Laurowym” przyznaną przez Zarząd Główny PZChiO w Warszawie.
Za działalność na rzecz Kościoła i Narodu Chór w 2012 roku otrzymał Dyplom Archidiecezji Gdańskiej „Pro Ecclesia et Populo”. W czerwcu 2017 roku chór wyjechał do Francji na zaproszenie Stowarzyszenie „Kultura Polska” na uroczyste obchody 100 rocznicy utworzenia Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera w katedrze „St. Julien” w Le Mans. Daliśmy 3 koncerty oraz nawiązaliśmy współpracę z chórem „Choral’in” z Francji, który mieliśmy okazję gościć w czerwcu 2018 roku w Gdyni.

Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
Występ chóru 35 osób
2700 zł
2
Honorarium dla dyrygenta
1800 zł
3
Honorarium dla instrumentalistów 10 osób x 500 zł
5000 zł
4
Projekt materiałów reklamowych plakat
300 zł
5
Druk plakatów A2 ok. 100 szt.
200 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:10 000 zł

 

Załączniki: