Joga w Przystani Widna 2A – BO Gdynia

Joga w Przystani Widna 2A

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Joga w Przystani Widna 2A

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
W trakcie realizacji
Dzielnica
Witomino
Szacunkowa wartość projektu
17 400 zł
Liczba głosów
587
Liczba punktów
587
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2023

Darmowe zajęcia jogi to cykl 36 60-minutowych spotkań dla osób dorosłych, podczas których odbywa się praktyka jogi. Osoby początkujące mają możliwość poznać podstawy jogi, dowiedzieć się jak bezpiecznie wchodzić w pozycje i w jaki sposób można wykonać modyfikacje w zależności od własnych możliwości i potrzeb. Uczestniczki i uczestnicy mogą przychodzić bez zapisów cyklicznie bądź jednorazowo, nie ma potrzeby zapisywania się na cały cykl. W pojedynczej praktyce udział mogłoby brać 10-20 osób.

Lokalizacja projektu:

Przystań Widna 2A to nowo powstające miejsce mające na celu skupienie społeczności Witomina podczas różnego rodzaju wydarzeń. Wspólna praktyka jogi idealnie wpasowuje się w założenia projektu.

Realizacja: Data aktualizacji: 2024-04-24 11:57:41

Planowane działania:

  • realizacja zadania w 2. połowie 2024 r.

———————————

Jednostka realizująca:
Laboratorium Innowacji Społecznych
ul. Żeromskiego 31 (wejście od ul. Derdowskiego)
Gdynia
tel. (58) 727 39 01
e-mail: sekretariat@lis.gdynia.pl

Dzielnica: Witomino
ID: 2023/WIT/0006

Joga w Przystani Widna 2A

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Dorota Żywko
e-mail: moge.joge.gdynia@gmail.com
Typ:
Mały
Status:
Wybrany do realizacji
Lokalizacja projektu:
Przystań Widna 2A to nowo powstające miejsce mające na celu skupienie społeczności Witomina podczas różnego rodzaju wydarzeń. Wspólna praktyka jogi idealnie wpasowuje się w założenia projektu.
Opis:
Projekt zakłada 36 zajęć praktyki jogi w roku 2023. Praktyka trwa 60 minut i zawiera: – etap wyciszenia, skupienia uwagi na praktyce – rozgrzewkę, podczas której uruchamiane są poszczególne części ciała i przygotowane do dalszej pracy – przeprowadzenie grupy przez wcześniej zaplanowany zestaw pozycji jogowych – asan – relaks i odpoczynek Joga to wzmacniający, rozluźniający mięśnie ruch, który wpływa na wzrost wydolności organizmu i pomaga utrzymać prostą sylwetkę. Ponadto oddziałuje na człowieka w o wiele obszerniejszym kontekście: wzmacnia i uelastycznia ciało, buduje kontakt z ciałem z emocjami, świadomą pracę z oddechem, wzmacnia uważność. Wiele badań udowadnia pozytywny wpływ jogi w walce z różnymi chorobami, m.in z depresją. Joga jest odpowiednia dla wszystkich, co oznacza, że praktyka zawsze dostosowana jest tempem i poziomem zaawansowania do potrzeb i możliwości praktykujących. Zgodnie ze swoimi założeniami joga jest włączająca dla wszystkich uczestniczek i uczestników tzn., że jeśli czegoś nie potrafisz, to możesz wykonać zmodyfikowaną, uproszczoną wersję, bądź pełną wersję, ale przez krótszy czas, a nawet wykorzystać trudniejszy moment na chwilę odpoczynku. Ponadto, joga to brak rywalizacji, praktykujemy w atmosferze życzliwości dla siebie i otoczenia, co jest podkreślane podczas zajęć. Jest to interesujący pomysł dla osób, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej, przed komputerem. Zajęcia w przystani dodatkowo wzbogacą ofertę tego miejsca. Wspólna praktyka jogi pozwala na nawiązanie wzajemnych, sąsiedzkich kontaktów i podtrzymywanie ich ułatwione przez cykliczność projektu.
Wymagania odnośnie osoby przeprowadzającej zajęcia: Doświadczenie w praktyce jogi – minimum 2-letnia praktyka własna, mile widziany certyfikat poświadczający ukończenie kursu nauczycielskiego, np. zgodnego z międzynarodową instytucją dająca akredytacje nauczycielskie “Yoga Alliance” lub dyplom ukończenia studiów podyplomowych związanych z praktyką jogi. Doświadczenie w prowadzeniu praktyki jogi.
Projektowanie uniwersalne
Nie

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji
Przeprowadzenie 36 zajęć jogi – praktyki wpływającej korzystnie na wzmocnienie organizmu, uelastycznienie ciała, równowagę emocjonalną i budowanie prawidłowej postawy ciała, a to wszystko w nowo powstałej przystani! Zajęcia wzbogacą ofertę przystani, a dla mieszkańców dzielnicy wspólne cykliczne spotkania będą sprzyjać nawiązaniu i podtrzymywaniu relacji sąsiedzkich. Joga to rodzaj ruchu dostępny dla wszystkich – każdej grupy wiekowej, osób z różnymi możliwościami w kontekście aktywności fizyc

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość

Wynagrodzenie nauczycielki/nauczyciela jogi ( 36 x 250 PLN) 9000 zł
Koordynacja (zapisy, rozliczenie) 1500 zł
Promocja 1500 zł
Koszt eksploatacji sali (36 x 150 PLN) 5400 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:17400 zł
Załączniki: