Język włoski i hiszpański dla początkujących – BO Gdynia

Język włoski i hiszpański dla początkujących

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Język włoski i hiszpański dla początkujących

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Dąbrowa
Szacunkowa wartość projektu
10 000 zł
Liczba głosów
296
Liczba punktów
965
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2019

Nauka języka hiszpańskiego i włoskiego w grupach prowadzonych przez wykwalifikowanych lektorów na podstawowym poziomie językowym, metodą komunikacyjną rozwijającą wszystkie cztery sprawności językowe: mówienie, czytanie, pisanie i słuchanie. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu po 90 minut.
Popularność języka hiszpańskiego sprawiła, że stał się on drugim językiem używanym w komunikacji międzynarodowej. Obecnie szacuje się, że ponad pół miliarda ludzi posługuje się tym językiem. Znajomość hiszpańskiego to z pewnością szansa na dalszy rozwój i poszerzanie horyzontów oraz znakomita zabawa.
Natomiast język włoski jest jednym z najpiękniejszych dialektów na całym świecie. Przekonaj się sam!

Lokalizacja projektu:
Szkoła Podstawowa Nr 47 w Gdyni Ul. Nagietkowa 73

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2022-03-04 13:321:02

Realizacja projektu została zakończona w 2021 r.

Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 9 735 zł.

—————————–
Jednostka realizująca:
Biuro ds. Dzielnic
ul. Armii Krajowej 24, Gdynia
tel. (58) 662 48 82
e-mail: dzielnice@gdynia.pl

DĄBROWA
ID:2019/DAB/0027

Język włoski i hiszpański dla początkujących

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Anna Brzeska-Cupisz
e-mail: india@onet.pl
tel.: 502663384

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Szkoła Podstawowa Nr 47 w Gdyni Ul. Nagietkowa 73
Opis:
Nauka języka hiszpańskiego w grupie prowadzonej przez wykwalifikowanego lektora na podstawowym poziomie językowym, metodą komunikacyjną rozwijającą wszystkie cztery sprawności językowe: mówienie, czytanie, pisanie i słuchanie. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu po 90 minut.
Coraz większa popularność języka hiszpańskiego sprawiła, że stał się on drugim językiem (po angielskim) używanym w komunikacji międzynarodowej. Liczba użytkowników tego języka na całym świecie stale wzrasta. Obecnie szacuje się, że ponad pół miliarda ludzi posługuje się tym językiem, jako językiem ojczystym. Na ten imponujący wynik składa się nie tylko ludność samej Hiszpanii, ale oczywiście i wielu innych krajów. W wielu krajach właśnie hiszpański jest głównie nauczanym językiem obcym. Również u nas w Polsce można zauważyć znaczny wzrost popularności języka hiszpańskiego. Coraz więcej szkół, gimnazjów czy liceów wprowadza hiszpański, jako drugi nauczany język obcy.
Dla nas Polaków z pewnością dobrą wiadomością jest fakt, że stosunkowo łatwo nam idzie nauka tego języka. Skoro opanowaliśmy jeden z najtrudniejszych języków świata, za jaki uznawany jest język polski to z pewnością poradzimy sobie z językiem hiszpańskim. Znajomość hiszpańskiego to z pewnością szansa na dalszy rozwój i poszerzanie horyzontów oraz znakomita zabawa.
Język włoski jest jednym z najpiękniejszych dialektów na całym świecie. Oprócz tego, że jest bardzo ładny, w obecnej sytuacji gospodarczej jest jednym z najbardziej dochodowych w całej Unii Europejskiej. Włochy to kraj z wielką zapaścią demograficzną. Z roku na rok rodzi się coraz mniej dzieci. Przez co pracownicy zagraniczni zarabiają tam coraz więcej. Posługuje się nim aż 65 milionów ludzi na świecie.
Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
koszt zajęć języka hiszpańskiego – 30 zajęć x 90 minut
5000 zł
2
koszt zajęć języka włoskiego – 30 zajęć x 90 minut
5000 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:10 000 zł

 

Załączniki: