Gry planszowe, audiobooki i książki dla mieszkańców w Bibliotece Cisowa. – BO Gdynia

Gry planszowe, audiobooki i książki dla mieszkańców w Bibliotece Cisowa.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Gry planszowe, audiobooki i książki dla mieszkańców w Bibliotece Cisowa.

Kropeczki jako tło strony
Gry planszowe, audiobooki  i książki dla mieszkańców w  Bibliotece Cisowa.
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Cisowa
Szacunkowa wartość projektu
15 000 zł
Liczba głosów
356
Liczba punktów
356
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2022

W 2022 roku drzwi Biblioteki Cisowa otworzą się dla czytelników w nowej lokalizacji. Biblioteka przenosi się z ciasnego lokalu przy ulicy Kcyńskiej do przestronnego i nowoczesnego lokalu przy ulicy Chylońskiej. Jak wiemy, w Polsce systematycznie maleje liczba aktywnych czytelników. Dlatego chcąc zachęcić mieszkańców do aktywnego korzystania z zasobów biblioteki pozwólmy im zadecydować, co powinno trafić do księgozbioru. Zakup gier planszowych z możliwością wypożyczenia, audiobooków, książek z szeroko pojętej literatury (między innymi literatura dziecięca, młodzieżowa, piękna, poradniki dla rodziców, komiksy) pozwoli na unowocześnienie i zaktualizowanie zbiorów.

Lokalizacja projektu:

Filia Gdyńskiej Biblioteki

Realizacja: Data aktualizacji: 2023-12-29 12:26:47

W bibliotece stanęła urna na propozycje/głosy mieszkańców, o jakie zbiory należy uzupełnić placówkę, tak aby jak najlepiej trafić w potrzeby lokalnej społeczności. Zakupiono wybrane przez mieszkańców gry, książki i audiobooki.

Realizacja projektu została zakończona w grudniu 2023 r. Ostatecznie koszt zadania wyniósł 15 000 zł.

Zdj. MBP

———————————-
Jednostka realizująca:
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Świętojańska 141-143, Gdynia
tel. (58) 622 73 55
e-mail: sekretariat@bibliotekagdynia.pl

Dzielnica: Cisowa
ID: 2022/CIS/0001

Gry planszowe, audiobooki i książki dla mieszkańców w Bibliotece Cisowa.

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Karolina Płotka
e-mail: karolhannaina@gmail.com
Typ:
Mały
Status:
Wybrany do realizacji
Lokalizacja projektu:
Filia Gdyńskiej Biblioteki

Opis:
W związku z prężnie rozwijającą się dzielnicą Gdyni, jaką jest Cisowa, warto zwrócić uwagę na potrzeby czytelnicze mieszkańców. W chwili obecnej Cisowa dysponuje biblioteką, która mieści się w małym lokalu przy ulicy Kcyńskiej. W 2022 roku filia przenosi się do nowego i nowoczesnego lokalu przy ulicy Chylońskiej. Sąsiadować będzie z przedszkolem, żłobkiem, szkołą podstawową, licznymi zabudowaniami mieszkalnym. Oprócz tego, przy bibliotece będzie funkcjonowała znana już mieszkańcom Gdyni Przystań oraz Laboratorium Innowacji Społecznych.
Jak wiemy, w Polsce systematycznie maleje liczba aktywnych czytelników. Aby temu zapobiec należy promować postawy proczytelnicze, oraz wzmocnić rolę biblioteki. Dlatego chcąc zachęcić mieszkańców do aktywnego korzystania z zasobów filii Cisowa, pozwólmy im zadecydować, co powinno trafić do księgozbioru. Zbieranie propozycji pozwoli pracownikom biblioteki zapoznać się z gustami i potrzebami czytelniczymi.
Poza tym, zakup gier planszowych z możliwością wypożyczenia, audiobooków, książek z szeroko pojętej literatury (między innymi literatura dziecięca, młodzieżowa, piękna, poradniki dla rodziców czy komiksy) pozwolą na unowocześnienie i zaktualizowanie zbiorów.
Celem projektu jest przede wszystkim poprawa jakości zbiorów oraz promowanie czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań, wspólna zabawa, integracja oraz aktywizacja mieszkańców w różnych grupach wiekowych. Projekt również realizuje ideę społeczeństwa lokalnego i świadomego swoich potrzeb.
Projekt odbywałby się w kilku etapach:
Etap I – promocja projektu oraz zbieranie propozycji zakupowych od mieszkańców/czytelników (gry planszowe, audiobooki, książki),
Etap II – weryfikacja propozycji przez bibliotekarzy oraz ich zakup,
Etap III – opracowanie oraz przygotowanie do wypożyczania,
Uwaga: Kalkulacje przygotowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, w taki sposób, aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu.

Projektowanie uniwersalne
Nie

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji
– uświadomienie rodzicom roli książki i nawyku czytania w procesie edukacji i życiu dziecka dzięki atrakcyjnym zbiorom kierowanym do najmłodszych czytelników, oraz poradnikom wspierającym przyszłych rodziców jak i rodziców.
– rozwijanie zainteresowań dzięki stworzeniu odpowiednich warunków, korzystanie z nowoczesnej i przyjaznej mieszkańcom czytelni.
– wspólna zabawa oraz wspólne spędzanie czasu w rodzinnej atmosferze
– aktywizacja mieszkańców w różnych grupach wiekowych

Kalkulacja kosztów:

Koszt Wartość
Gry planszowe 5000 zł
Książki, audiobooki 9800 zł
Promocja 200 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:15000 zł

Załączniki: