Edukacyjny park sportowy dla dzieci i młodzieży przy rondzie obok osiedla Chwarzno Polanki – BO Gdynia

Edukacyjny park sportowy dla dzieci i młodzieży przy rondzie obok osiedla Chwarzno Polanki

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Edukacyjny park sportowy dla dzieci i młodzieży przy rondzie obok osiedla Chwarzno Polanki

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
W trakcie realizacji
Dzielnica
Chwarzno - Wiczlino
Szacunkowa wartość projektu
952 000 zł
Liczba głosów
1873
Liczba punktów
1873
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2021

Skatepark betonowy o solidnej konstrukcji, który umożliwi dzieciom i młodzieży uprawianie takich sportów jak deskorolka, hulajnoga, rolki i bmx.
Obiekt zostanie zaprojektowany przez profesjonalistów w tej dziedzinie, aby zapewnić zarówno świetne warunki do jazdy jak i bezpieczeństwo. Oświetlenie skateparku umożliwi korzystanie z obiektu po zmroku. Zlokalizowany przy ul. Wagnera / Chwarznieńskiej (na przeciwko osiedla Hossa Polanki).

Lokalizacja projektu:

Działka (gminna) nr 584 / Wiczlino, położonej przy ul. Wagnera / Chwarznieńskiej MPZP karta: 145 ZP plan nr 2210. Dopuszczenie urządzeń sportowych i rekreacyjnych – zgodnie z kartą terenu.
 

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2024-01-04 15:30:59

Zrealizowane działania:

  • październik 2021 r. – przekazano wniosek o zgodę na zainwestowanie na gruncie gminnym,
  • lipiec 2022 r. – otrzymano dokument,
  • luty 2023 r. – ogłoszono postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej,
  • marzec 2023 r. – podpisano umowę na wykonanie dokumentacji,
  • listopad 2023 r. – zakończono prace projektowe; złożono wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę.

Trwa oczekiwanie na decyzję.

—————————–
Jednostka realizująca:
Gdyńskie Centrum Sportu
ul. Olimpijska 5/9, Gdynia
tel. (58) 622 11 64, (58) 662 25 74
e-mail: sekretariat@gdyniasport.pl

 

CHWARZNO-WICZLINO
ID:2021/CHW/0006

Edukacyjny park sportowy dla dzieci i młodzieży przy rondzie obok osiedla Chwarzno Polanki

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Szymon Zabiello

 

Typ:
Duży

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Działka (gminna) nr 584 / Wiczlino, położonej przy ul. Wagnera / Chwarznieńskiej MPZP karta: 145 ZP plan nr 2210. Dopuszczenie urządzeń sportowych i rekreacyjnych – zgodnie z kartą terenu.
Opis:
Chwarzno-Wiczlino to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Gdyni. Wraz z napływem mieszkańców, potrzebne są inwestycje, które zaspokajają różnego rodzaju potrzeby. Jedną z kluczowych potrzeb, jest umożliwienie dzieciom i młodzieży, dorastania w duchu zamiłowania do sportu i realizowania sportowych pasji. Doskonale wiemy jak wielkie znaczenie odgrywa to później, w dorosłym życiu. Już od wielu lat, popularnym sposobem na aktywne spędzanie czasu wśród dzieci i młodzieży jest jazda na deskorolce, rolkach czy bmxie, a szczytem popularności w ostatnich latach stała się również hulajnoga. Specyfiką tych sportów jest wykonywanie ewolucji i trików na specjalnie przygotowanych do tego przeszkodach. Kluczowe jest również, aby nawierzchnia była idealnie równa, co umożliwia zachowanie kontroli jazdy na niewielkich kołach deskorolek czy hulajnóg i skoncentrowanie się na ewolucjach. Coraz częściej obserwujemy młodych, jeżdżących na deskorolkach i hulajnogach na chodnikach lub ulicach naszych osiedli. Jest to nie tylko niebezpieczne dla nich, ale również powoduje zniszczenia elementów małej architektury wykorzystywanych jako przeszkody. W związku z powyższym, powstał projekt realizacji profesjonalnego parku sportowego do jazdy na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i bmxach. Opis projektu: 1. Lokalizacja – działka przy rondzie na rogu Chwarznienskiej i Wagnera (na przeciwko Hossa Polanki) 2. Specyfikacja – skatepark betonowy monolityczny – oznacza to, że nawierzchnia oraz przeszkody wykonane są z betonu i stanowią spójną całość – nawierzchnia betonowa o grubości minimum 15 cm z betonu hydrotechnicznego, mrozoodpornego, zbrojona siatką – przeszkody w formie elementów żelbetowych, zbrojonych siatką, o średnim poziomie trudności – szczegółowy projekt przeszkód skateparku zostanie przygotowany na etapie prac projektowych, a przybliżony wygląd skateparku o pow. 250 m2 znajduje się w załącznikach – skatepark wykonywany z betonu lanego, metodą torkretowania (dzięki temu uzyskujemy jednolitą powierzchnię, bez sztucznych łączeń i klawiszowania, które zagraża bezpieczeństwu użytkowników) – powierzchnia skateparku – ok. 250 m2 – skatepark zaprojektowany będzie przez doświadczonych specjalistów z uwzględnieniem możliwości rozbudowy o kolejny etap – oświetlenie obiektu Opis prac: – Badania geologiczne gruntu – Wykonanie koncepcji skateparku – Wykonanie rysunków wykonawczych (przekroje, detale nawierzchni, detale przeszkód, copingi) – Wykonanie projektu konstrukcyjnego – Prace budowlane

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem jest stworzenie obiektu, który umożliwi dzieciom i młodzieży uprawianie takich sportów jak deskorolka, hulajnoga, rolki i bmx. Park umożliwi dzieciom i młodzieży, dorastanie w duchu zamiłowania do sportu i realizowania sportowych pasji w bezpiecznym, przystosowanym do tych celów obiekcie. Oświetlenie parku umożliwi korzystanie z obiektu po zmroku. Inwestycja uzupełni również stary skatepark na Chwarznie, który nie spełnia już w pełni powyższych potrzeb.

Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
Dokumentacja projektowa (badania geologiczne gruntu, koncepcja skateparku, rysunki wykonawcze, projekt konstrukcyjny, projekt oświetlenia)
25000
2
Prace budowlane (250m2 * 1840zł = 460000zł)
530000
3
Wykonanie oświetlenia
165000
4
Mała architektura (ławki, kosze, stojaki na rowery, tablica informacyjna z regulaminem)
22000
5
Droga tymczasowa i komunikacja docelowa na obiekcie, koszty nieprzewidziane
210000
Szacunkowa łączna wartość projektu:952000
Załączniki: