Cykliczne spotkania z grami planszowymi dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Wielki Kack – BO Gdynia

Cykliczne spotkania z grami planszowymi dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Wielki Kack

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Cykliczne spotkania z grami planszowymi dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Wielki Kack

Kropeczki jako tło strony
Cykliczne spotkania z grami planszowymi dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Wielki Kack
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
W trakcie realizacji
Dzielnica
Wielki Kack
Szacunkowa wartość projektu
10 000 zł
Liczba głosów
222
Liczba punktów
560
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2019

Projekt spotkań z grami planszowymi: dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Wielki Kack: regularnych, odbywających się co dwa miesiące i darmowych. Skierowany zwłaszcza do rodzin z dziećmi i młodzieży, zakłada wydarzenia pod opieką doświadczonych animatorów, którzy będą uczyć i prowadzić turnieje z nagrodami dla najmłodszych i dorosłych. Wśród przygotowanych tytułów są zarówno gry edukacyjne, jak i najciekawsze dla starszych graczy.
Gry planszowe mają sprawdzone walory rozrywkowe i integracyjne, także międzypokoleniowo; od dawna wiadomo, że są doskonałe w konsolidowaniu społeczności, dostarczają wiele zabawy, a przy tym sprawdzą się na spotkaniach, tak na świeżym powietrzu, jak i w budynkach.

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2022-06-09 13:00:50

Projekt w trakcie realizacji.

Zrealizowane działania:

  • październik – listopad 2020 r. – zakup gier planszowych;
  • listopad – grudzień 2021 r. – organizacja trzech spotkań przygotowujących z zasad i przebiegu wybranych gier turniejowych oraz przeprowadzenie turnieju z nagrodami.

—————————–
Jednostka realizująca:

Laboratorium Innowacji Społecznych 
ul. Żeromskiego 31, 81-346 Gdynia
tel. (58) 727 39 07
e-mail: sekretariat@lis.gdynia.pl

WIELKI KACK
ID:2019/WIK/0013

Cykliczne spotkania z grami planszowymi dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Wielki Kack

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Paweł Kurski
e-mail: nasze.sprawy.15@wp.pl

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Opis:
Gry planszowe to doskonała, atrakcyjna rozrywka, która bez problemu łączy pokolenia i wiąże dobra zabawę z edukacją i rozwojem umiejętności społecznych. Projekt „Spotkania z grami planszowymi” dla dzielnicy Wielkie Kack chce wykorzystać te zalety, by nie tylko dostarczyć mieszkańcom okazji do spotkań, lecz też pomóc zintegrować się w niewymuszony sposób, poszerzyć swoje możliwości i aktywnie odpocząć – tym bardziej, że w większość planszówek mogą grać jednocześnie młodsi i starsi uczestnicy. Spotkania będą odbywały się cyklicznie co dwa miesiące, by móc spełnić cel integracyjny; będą darmowe.
Gry bez prądu mają udowodnione pozytywne działanie na rozwój psychoruchowy dzieci, a u starszych graczy – utrwalanie umiejętności miękkich, jak planowanie strategiczne, decyzyjność, kooperacja, co w przypadku regularnych spotkań zostanie dodatkowo utrwalone u uczestników, przynosząc korzyść poza samą rozrywką.
Wśród gier planszowych znajdują się tytuły dla każdej grupy wiekowej: od przedszkolaków po dorosłych, edukacyjne, towarzyskie i strategiczne. Doświadczeni animatorzy będą stale opiekować się każdą grupą grających, pomagając opanować zasady, rozgrywać partie, prowadząc zajęcia i turnieje z nagrodami. Przy sprzyjających warunkach spotkania będą mogły odbywać się na świeżym powietrzu, co dodatkowo uatrakcyjni ej dla mieszkańców Małego Kacka i umożliwi skorzystanie z gier w formacie maxi/ogrodowym.
Proponowane miejsce realizacji spotkań – Przystań Lipowa 15, 81-572 Gdynia Wielki Kack
Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
Zakup gier planszowych (maks. 50 sztuk)
5300 zł
2
Opieka 2 animatorów nad 4 spotkaniami (200zł x 2 x 4
1600 zł
3
Przeprowadzenie turnieju z nagrodami (200zł x 2 x 4)
1600 zł
4
Przygotowanie materiałów graficznych
1500 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:10 000 zł