Cykliczne spotkania z grami planszowymi dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Wielki Kack – BO Gdynia

Cykliczne spotkania z grami planszowymi dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Wielki Kack

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Cykliczne spotkania z grami planszowymi dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Wielki Kack

Kropeczki jako tło strony
Cykliczne spotkania z grami planszowymi dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Wielki Kack
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Wielki Kack
Szacunkowa wartość projektu
10 000 zł
Liczba głosów
222
Liczba punktów
560
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2019

Projekt spotkań z grami planszowymi: dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Wielki Kack: regularnych, odbywających się co dwa miesiące i darmowych. Skierowany zwłaszcza do rodzin z dziećmi i młodzieży, zakłada wydarzenia pod opieką doświadczonych animatorów, którzy będą uczyć i prowadzić turnieje z nagrodami dla najmłodszych i dorosłych. Wśród przygotowanych tytułów są zarówno gry edukacyjne, jak i najciekawsze dla starszych graczy.
Gry planszowe mają sprawdzone walory rozrywkowe i integracyjne, także międzypokoleniowo; od dawna wiadomo, że są doskonałe w konsolidowaniu społeczności, dostarczają wiele zabawy, a przy tym sprawdzą się na spotkaniach, tak na świeżym powietrzu, jak i w budynkach.

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2023-01-24 09:14:50

Zrealizowane działania:

  • październik – listopad 2020 r. – zakup gier planszowych;
  • listopad – grudzień 2021 r. – organizacja trzech spotkań przygotowujących z zasad i przebiegu wybranych gier turniejowych oraz przeprowadzenie turnieju z nagrodami.

Realizacja projektu została zakończona w 2022 r. Rzeczywisty koszt zadania wyniósł 10 160 zł.

—————————–
Jednostka realizująca:

Laboratorium Innowacji Społecznych 
ul. Żeromskiego 31, 81-346 Gdynia
tel. (58) 727 39 07
e-mail: sekretariat@lis.gdynia.pl

WIELKI KACK
ID:2019/WIK/0013

Cykliczne spotkania z grami planszowymi dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Wielki Kack

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Paweł Kurski
e-mail: nasze.sprawy.15@wp.pl

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Opis:
Gry planszowe to doskonała, atrakcyjna rozrywka, która bez problemu łączy pokolenia i wiąże dobra zabawę z edukacją i rozwojem umiejętności społecznych. Projekt „Spotkania z grami planszowymi” dla dzielnicy Wielkie Kack chce wykorzystać te zalety, by nie tylko dostarczyć mieszkańcom okazji do spotkań, lecz też pomóc zintegrować się w niewymuszony sposób, poszerzyć swoje możliwości i aktywnie odpocząć – tym bardziej, że w większość planszówek mogą grać jednocześnie młodsi i starsi uczestnicy. Spotkania będą odbywały się cyklicznie co dwa miesiące, by móc spełnić cel integracyjny; będą darmowe.
Gry bez prądu mają udowodnione pozytywne działanie na rozwój psychoruchowy dzieci, a u starszych graczy – utrwalanie umiejętności miękkich, jak planowanie strategiczne, decyzyjność, kooperacja, co w przypadku regularnych spotkań zostanie dodatkowo utrwalone u uczestników, przynosząc korzyść poza samą rozrywką.
Wśród gier planszowych znajdują się tytuły dla każdej grupy wiekowej: od przedszkolaków po dorosłych, edukacyjne, towarzyskie i strategiczne. Doświadczeni animatorzy będą stale opiekować się każdą grupą grających, pomagając opanować zasady, rozgrywać partie, prowadząc zajęcia i turnieje z nagrodami. Przy sprzyjających warunkach spotkania będą mogły odbywać się na świeżym powietrzu, co dodatkowo uatrakcyjni ej dla mieszkańców Małego Kacka i umożliwi skorzystanie z gier w formacie maxi/ogrodowym.
Proponowane miejsce realizacji spotkań – Przystań Lipowa 15, 81-572 Gdynia Wielki Kack
Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
Zakup gier planszowych (maks. 50 sztuk)
5300 zł
2
Opieka 2 animatorów nad 4 spotkaniami (200zł x 2 x 4
1600 zł
3
Przeprowadzenie turnieju z nagrodami (200zł x 2 x 4)
1600 zł
4
Przygotowanie materiałów graficznych
1500 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:10 000 zł