Cykliczne spacery i pikniki na łonie natury oraz warsztaty edukacyjne dla rodziców z dziećmi – BO Gdynia

Cykliczne spacery i pikniki na łonie natury oraz warsztaty edukacyjne dla rodziców z dziećmi

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Cykliczne spacery i pikniki na łonie natury oraz warsztaty edukacyjne dla rodziców z dziećmi

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Działki Leśne
Szacunkowa wartość projektu
10 000 zł
Liczba głosów
143
Liczba punktów
458
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2019

Projekt Rodzinnie Blisko Przyrody kierowany jest do rodzin z dziećmi- nie tylko rodziców ale także dziadków. Spacery leśne, pikniki, warsztaty oraz gry edukacyjne organizowane w gdyńskich lasach i parkach mają na celu ukazanie korzyści ze spontanicznej zabawy na świeżym powietrzu i zmniejszenie czasu spędzanego przez ekranami telefonów czy komputerów. Nasi eksperci będą inspirować i dzielić się wiedzą a spotkania będą świetną okazją do integracji rodzin zainteresowanych aktywnym spędzaniem wolnego czasu oraz budowaniem zdrowych nawyków u swoich dzieci. Spotkania są otwarte, gdyż przebywanie w przyrodzie ma zbawienny wpływ na ludzi w każdym wieku. Zapraszamy do lasu!

Lokalizacja projektu:
Gdyńskie lasy i parki ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni w dzielnicy Działki Leśne.

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2021-01-15 17:56:45

Realizacja projektu została zakończona.

Całkowity koszt projektu wyniósł: 8 703 zł.

—————————–
Jednostka realizująca
Biuro ds. Dzielnic
ul. Armii Krajowej 24, Gdynia
tel. (58) 662 48 82
e-mail: dzielnice@gdynia.pl

DZIAŁKI LEŚNE
ID:2019/DZL/0011

Cykliczne spacery i pikniki na łonie natury oraz warsztaty edukacyjne dla rodziców z dziećmi

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Gdyńskie lasy i parki ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni w dzielnicy Działki Leśne.
Opis:
Projekt Rodzinnie Blisko Przyrody na Działkach Leśnych zakłada cykliczne leśne spotkania skierowane do całych rodzin z Gdyni. W trakcie roku szkolnego będą to weekendowe spacery do lasu oraz pikniki. W okresie wakacji planowane są warsztaty edukacyjne dla rodziców z dziećmi, także prowadzone w przestrzeni leśnej. Projekt będzie obejmował 9 miesięcy spotkań, które będą się odbywały dwa razy w miesiącu. W sumie odbędzie się 18 spotkań trwających po 3 godziny.

Gdynia to miasto z ogromnym potencjałem dla mieszkańców. Z jednej strony dobra infrastruktura miasta i jego zasoby, z drugiej potencjał ekologiczny – bliskość lasu i przestrzeni zielonych oraz potencjał budowania oferty dzielnicy dla mieszkańców. Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest wspieranie budowania lokalnej społeczności- integrację rodzin, poprzez wspieranie budowania relacji w rodzinach i promowanie zdrowia- aktywności dla rodziny przez czas spędzany w otoczeniu przyrody. Cykl spotkań realizowany będzie w trybie edukacji outdoorowej.
Kontakt z przyrodą ma ogromny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne. Najnowsze badania opisują zbawienny wpływ przyrody na człowieka, od niemowlaków po seniorów. Wpływ przyrody wykracza daleko poza sprawność fizyczną, obejmuje swym działaniem rozwój i zdrowie w obszarach: intelektualnym, emocjonalnym, a także świadomość ekologiczną i podstawowe zasady moralne. Na co dzień wiele osób zmaga się z chorobami cywilizacyjnymi, co gorsza dotykają one również dzieci. Wśród najmłodszych również obserwuje się coraz więcej zaburzeń o naturze neurobiologicznej, np. ADHD, zaburzenia integracji sensorycznej i biologicznej, np. nadwaga. Badania pokazują, że przebywanie blisko przyrody może znacznie poprawić zdrowie osób dorosłych i dzieci. W przypadku osób dorosłych rozwija się również nurt ekopsychologii, kolejne badania wykazują, że przebywanie w przyrodzie redukuje stres i zaburzenia depresyjne (np. badania w Japonii shirin yoku- leśna kąpiel).

Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
Animatorzy spotkań (2 osoby, 14 spotkań- min. 2/m-c, przez 7 m-cy, trwających po 3 godziny)
8400 zł
2
Edukator leśny/ edukator przyrodniczy/ biolog/ leśnik (4 spotkania w okresie wakacyjnym trwające po 3 godziny, koszt 100 zł brutto za godzinę)
1200 zł
3
Materiały promocyjne (plakaty, ulotki informujące o wydarzeniach)
400 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:10 000 zł

 

Załączniki: