Book-crossing w parku kieszonkowym przy Starodworcowej – szafka dla fanów czytania na ławce – BO Gdynia

Book-crossing w parku kieszonkowym przy Starodworcowej – szafka dla fanów czytania na ławce

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Book-crossing w parku kieszonkowym przy Starodworcowej – szafka dla fanów czytania na ławce

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
W trakcie realizacji
Dzielnica
Wielki Kack
Szacunkowa wartość projektu
8 000 zł
Liczba głosów
290
Liczba punktów
290
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2021

Celem projektu jest umożliwienie wymiany książek pomiędzy bywalcami parku kieszonkowego. Szafka będzie ciekawym wyróżnikiem na mapie Wielkiego Kacka.
Odbiorcami będą wszystkie grupy wiekowe – znajdować się tam będą zarówno książki dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Szafka zostanie umieszczona w parku umożliwiając zostawianie w niej książek dla innych osób, a także korzystanie z umieszczonych w niej lektur wszystkim tym, którzy mają ochotę poczytać. Dzięki współpracy z partnerami będziemy zapewniać stały dopływ ciekawych lektur.

Lokalizacja projektu:

Nowo-powstały park kieszonkowy przy zbiegu ulic Starodworcowej, Siewnej, Kamiennej, Wesołej i Solnej.

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2022-06-08 13:34:51

Zrealizowane działania:

  • maj 2022 r. – wyłonienie Wykonawcy zadania.

Planowane działania:

  • czerwiec 2022 r. – podpisanie umowy z Wykonawcą;
  • sierpień 2022 r. – zakończenie realizacji zadania.

—————————–
Jednostka realizująca:
Wydział Polityki Rodzinnej
ul. Świętojańska 1, Gdynia
tel. (58) 620 00 64
e-mail: rodzina@gdynia.pl

WIELKI KACK
ID:2021/WIK/0015

Book-crossing w parku kieszonkowym przy Starodworcowej – szafka dla fanów czytania na ławce

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Agata Lewandowska

Typ:
Mały

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Nowo-powstały park kieszonkowy przy zbiegu ulic Starodworcowej, Siewnej, Kamiennej, Wesołej i Solnej.
Opis:
W wielkokackiej okolicy powstają nowe miejsca sprzyjające pobytowi na zewnątrz, odpoczynkowi, obcowaniu z naturą i spotkaniom z ludźmi. Zewsząd pojawiają się ciekawe pomysły na spędzanie czasu w nowych lokalizacjach. My chcemy zaproponować umieszczenie w nowym parku kieszonkowym szafki na książki do book-crossingu. Każdy chętny będzie mógł zostawić tam przeczytane przez siebie książki (i dorośli i dzieci), które będzie chciał przekazać innym. A każdy, kto będzie w parku i będzie chciał poczytać lub zabrać do poczytania nową lekturę, będzie mógł z niej skorzystać. Niektórzy mają w domu książki, których już nie potrzebują, na które nie mają miejsca lub które mają w większej liczbie egzemplarzy. Szafka do bookcrossingu jest dla nich świetną opcją na podzielenie się lekturą. Ponadto, gdyńska biblioteka także wspiera takie inicjatywy i przekazuje książki na book-crossingowe projekty. Liczymy na taką współpracę. Ze swojej strony obiecujemy dzielenie się ciekawymi pozycjami dla dzieci i dorosłych, w tym książkami o Gdyni. Po realizacji projektu (jeżeli zdobędziemy wystarczającą liczbę głosów) zgłosimy wielkokacką book-crossingową szafkę do sieci www.bookcrossing.pl, aby wziąć udział w ogólnopolskiej zabawie wymiany książek (można śledzić drogę, jaką dana książka przebędzie). Będziemy dbać o to, by szafka nigdy nie była pusta! Szafka będzie z materiału odpornego na warunki pogodowe i zostanie usytuowana w parku w pobliżu jednej z alejek. Zostanie odpowiednio opisana wraz z wytłumaczeniem zasad bookcrossingu.

Projektowanie uniwersalne

Tak

Cel projektu i uzasadnienie potrzeby jego realizacji

Celem projektu jest umożliwienie wymiany książek między osobami korzystającymi z parku. Szafka do book-crossingu pozwoli na zostawianie w niej książek oraz na korzystanie z nich osobom, które spędzają czas na terenie zielonym. Do tej pory taka funkcjonalność nie była dostępna na w Wielkim Kacku, a ostatnie miesiące pokazały, że takie atrakcje dostępne w otwartej przestrzeni mogą stanowić ciekawą i ważną alternatywę. Dodatkowo, ważny jest aspekt społeczny i możliwość dzielenia się swoimi zbiorami

Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
szafka na książki odporna na warunki pogodowe wraz z montażem oraz regulaminem i tabliczką informacyjną
6000
2
montaż szafki wraz z zadbaniem o zieleń graniczącą z szafką
1000
3
konserwacja szafki
1000
Szacunkowa łączna wartość projektu:8000

Załączniki: