Absolutnie Piękny Mały Kack – Meble Miejskie – BO Gdynia

Absolutnie Piękny Mały Kack – Meble Miejskie

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Absolutnie Piękny Mały Kack – Meble Miejskie

Kropeczki jako tło strony
Absolutnie Piękny Mały Kack – Meble Miejskie
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Mały Kack
Szacunkowa wartość projektu
44 600 zł
Liczba głosów
617
Liczba punktów
2360
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2016

Celem projektu jest podniesienie estetyki i funkcjonalności najczęściej uczęszczanych miejsc przez mieszkańców w tej części miasta. Zdecydowanie takim miejscem jest rejon w pobliżu ronda, pętli autobusowej przy ul. Sandomierskiej. Posadowienie estetycznych elementów typu ławki, kwietniki, koszy.

Lokalizacja projektu:

Zdecydowana większość terenu znajduje się nieopodal ronda przy ul. Sandomierskiej. Pozostałe dwa miejsca w promieniu około 350 metrów od tego miejsca, tj. Olkuska, Kurpiowska oraz przystanek ZKM Łęczycka ( ławeczka ).

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2018-08-17 13:13:05

W marcu 2017 r. zlecono wykonanie projektu na zagospodarowania terenu wraz z uzgodnieniami. W kwietniu wykonano projekt na zagospodarowanie terenu zieleni. Przygotowano postępowanie na wybór wykonawcy prac. W czerwcu przeprowadzono procedurę wyboru Wykonawcy. W lipcu nastąpiło zawarcie umowy na wykonanie prac związanych z zagospodarowaniem terenu zieleni.  W sierpniu rozpoczęła sie realizacja projektu. Zadanie zostało ukończone – termin wykonania prac to 12.10.2017 r.

 

Kontakt do wydziału merytorycznego prowadzącego projekt:
Zarząd Dróg i Zieleni Gdynia, ul. 10 lutego 24, 81 364 Gdynia 
tel.: 58 761 20 00, e-mail: sekretariat@zdiz.gdynia.pl

MAŁY KACK
ID:2016/295

Absolutnie Piękny Mały Kack – Meble Miejskie

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Sławomir Bigott
e-mail: slawek.bigott@gmail.com

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Zdecydowana większość terenu znajduje się nieopodal ronda przy ul. Sandomierskiej. Pozostałe dwa miejsca w promieniu około 350 metrów od tego miejsca, tj. Olkuska, Kurpiowska oraz przystanek ZKM Łęczycka ( ławeczka ).

Opis:
Celem projektu jest podniesienie estetyki, jak i funkcjonalności terenów w Małym Kacku ( w dolnej jego części ). Instalacja dziesięciu ławek, obsadzenie krzewami, kwiatami, wyłaniającymi się z podłoża usypanego kamieniami polnymi, dotyczy to szczególnie ternu przy Sandomierskiej 1 i 5, gdzie przebiega tu główna arteria komunikacyjna tej części Naszej dzielnicy. Działania te mają znacząco pozytywnie wpłynąć na estetykę terenów na których bardzo często przebywamy, a takimi są: pętla Sandomierska, plac zabaw i fitness Sandomierska 1B/Kurpiowska, skarpa Olkuska. Instalacja pięciu stojaków rowerowych przy przystanku ZKM Sandomierska ma na celu ułatwienie w dotarciu do tego głównego punktu komunikacyjnego, gdzie można by podjechać rowerem i bezpiecznie go tu pozostawić na czas podróży komunikacją miejską. Wspaniale zaprojektowane ławki w stylu szwedzkim, które to już funkcjonują w dużej ilości w Gdyni przy ulicy Starowiejskiej, są kontynuacją pięknej formy przekazu wykorzystania „mebli miejskich” jako estetyczne, ergonomiczne i bardzo wygodne. Dodatkowo projekt przewiduje instalacje ławki na przystanku linii 252 „Łęczycka”, to ważny element dla osób oczekujących na miejski środek transportu.

Kalkulacja kosztów:

1. Kosz na śmieci stalowy kolor „Antracyt” sztuk 3_ 2092 zł, 2. Ławka z oparciem sztuk 10_ 13001 zł 3. Stojak rowery typ”U” sztuk_ 5 3 260 zł 4. Przygotowanie terenu obsadzenie oraz posadowienie elementów. Utrzymanie 3 letnie terenu_ 26247 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu:44 600 zł

 

Załączniki: