Instrukcja do Gdyńskiego Serwisu Mapowego – BO Gdynia

Instrukcja do Gdyńskiego Serwisu Mapowego

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Instrukcja do Gdyńskiego Serwisu Mapowego

Kropki w zdjęciu w tle sekcji

Przygotowując wniosek do Budżetu Obywatelskiego, będziesz musiał/a określić lokalizację swojego projektu oraz właściciela terenu, na którym ma być on zrealizowany. Oficjalna mapa zawierająca informacje na temat numerów działek oraz własności terenu znajduje się w Gdyńskim Portalu Mapowym:>> przejdź do mapy 

Instrukcja krok po kroku:

KROK 1. Znajdź interesujący Cię teren

Gdy wejdziesz na podany powyżej adres serwisu, w pierwszej kolejności przybliż się do obszaru, w którym planujesz umiejscowić swój projekt.

Jeśli potrafisz podać nazwę ulicy, możesz skorzystać z opcji WYSZUKIWANIE. Jest ona oznaczona ikoną lupy i dostępna w górnym menu z lewej strony pomiędzy strzałką (PRZESUŃ) a znaczkiem „i” (INFORMACJA O OBIEKTACH MAPOWYCH). Po rozwinięciu paska wybierz ADRESY i wypełnij formularz, który pojawi się na stronie. Po uzupełnieniu danych, kliknij w interesujący Cię adres w ramce (wynik) a następnie w ikonę w dolnym prawym rogu (PODGLĄD ADRESÓW NA MAPIE).

Jeśli nie znasz dokładnego adresu działki, przesuń mapę ręcznie w miejsce, w którym się ona znajduje.

KROK 2. Sprawdź numer działki

Gdy masz już na ekranie wybraną działkę możesz sprawdzić, jaki ma ona numer. W menu WARSTWY MAPY (pierwsza ikona w lewym górnym rogu) wybierz pierwszą zakładkę EWIDENCJA GRUNTÓW I BUDYNKÓW. Po rozwinięciu paska zaznacz opcję DZIAŁKI (GRANICE i NUMERY). Bardziej szczegółową informację o działce otrzymasz, wybierając z górnego menu ikonę „i” (INFORMACJA O OBIEKTACH MAPOWYCH), zaznaczając w menu rozwijanym kategorię „DZIAŁKI”, następnie klikając na wybrany teren na mapie. Na ekranie pojawi się tabela z informacjami o numerze działki i adresie. We wniosku wpisz informacje, które znajdują się w wierszu pierwszym i trzecim (Numer działki i Obręb ewidencyjny). 

KROK 3. Sprawdź własność

W celu sprawdzenia, kto jest właścicielem działki, na której chcesz zrealizować swój projekt, w menu WARSTWY MAPY znajdź zakładkę ANALITYCZNE, a po jej rozwinięciu, wybierz opcję STRUKTURY WŁADANIA. Działki automatycznie zostaną oznaczone kolorami. Po kliknięciu na drugą ikonę w lewym górnym rogu (LEGENDA DYNAMICZNA), z prawej strony wyświetli się legenda, która pozwala zinterpretować kolory na mapie. Informację o właścicielu działki zamieść we wniosku.

W przypadku terenów należących do samorządu (gr. 4 i 11) nie są potrzebne dodatkowe załączniki do wniosku – wystarczy wypełniony formularz i lista poparcia mieszkańców. 

W pozostałych przypadkach potrzebne będą pisemne deklaracje zgody na wykonanie przedsięwzięcia od właściciela lub władającego danym terenem. Odpowiednie wzory tych załączników możesz pobrać z zakładki Dokumenty w Poradniku BO.

KROK 4. Zapisz wynik

Na koniec możesz zapisać na dysku wybrany fragment mapy i dołączyć go do wniosku. Po kliknięciu na ikonę z obrazkiem SZYBKI ZAPIS WIDOKU MAPY (górny pasek, trzecia ikona od prawej), zapisana zostanie mapa, która akurat wyświetla się na ekranie (format .png). Możesz też kliknąć ikonę drukarki (znajduje się obok). Pojawi się wtedy prostokątna ramka, którą możesz przesunąć na interesujący Cię obszar i wybrać opcję GENERUJ PDF.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się z Laboratorium Innowacji Społecznych >> kontakt.