BO 2020 - poradnik dla mieszkańców i mieszkanek


→  ZAKRES PROJEKTÓW
→  WSPARCIE
→  PROMOCJA
→  GŁOSOWANIE
→  REALIZACJA

SKŁADANIE WNIOSKÓW DZIELNICOWYCH I WYPRACOWYWANIE PROJEKTÓW MIEJSKICH

 

Gdzie i kiedy mogę złożyć projekt dzielnicowy?

Żeby Twój pomysł na wprowadzenie zmiany w dzielnicy mógł zostać rozważony, musisz opisać go w formularzu wniosku i złożyć wraz z potrzebnymi załącznikami

Wzory wszystkich niezbędnych dokumentów można pobrać tutaj lub otrzymać w Laboratorium Innowacji Społecznych i centrach sąsiedzkich Przystań (adresy poniżej).

Wypełniony wniosek wraz z załącznikami złóż w terminie od 27 stycznia do 24 lutego 2020 roku.

Możesz to zrobić:

  • elektronicznie – wypełniając wniosek na stronie internetowej bo.gdynia.pl,
  • osobiście – składając uzupełniony formularz w:

1) siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych przy ul. Żeromskiego 31,
2) siedzibie centrum sąsiedzkiego Przystań Lipowa 15 przy ul. Lipowej 15,
3) siedzibie UrbanLabu przy al. Zwysięstwa 96/98, Budynek IVa Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego,
4) siedzibie centrum sąsiedzkiego Przystań Opata Hackiego przy ul. Opata Hackiego 33.

Wnioski można składać w godzinach pracy powyższych instytucji.

  • za pośrednictwem poczty tradycyjnej – przesyłając wniosek na adres Laboratorium Innowacji Społecznych, ul. Żeromskiego 31, 81-346 Gdynia, z dopiskiem „Projekt – Budżet Obywatelski”.

PAMIĘTAJ! O złożeniu wniosku w terminie decyduje data jego doręczenia.

Każdy mieszkaniec i mieszkanka Gdyni może złożyć w ramach BO dowolną liczbę projektów, dla dowolnej dzielnicy – nie tylko tej, w której na stałe mieszka. W przypadku projektów podobnych lub uzupełniających się, urzędnicy mogą zaproponować wnioskodawcom połączenie ich pomysłów. Może to nastąpić tylko wtedy, jeśli wszyscy autorzy wyrażą na to zgodę.

 

Jak mogę zgłosić projekt miejski?

Projekty miejskie będą wypracowywane podczas cyklu 3 warsztatów, które odbędą się w dniach 29 lutego, 21 marca oraz 18 kwietnia 2020 r. W warsztatach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 100 mieszkańców i mieszkanek Gdyni, którzy – przy wsparciu urzędników – wspólnie wypracują projekty ważne z perspektywy całego miasta. 

Nie będzie możliwości zgłaszania projektów miejskich poza warsztatami, indywidualnie. Chcemy, żeby powstały one w wyniku wspólnej dyskusji o tym, co najlepiej odpowie na potrzeby różnych grup mieszkańców i mieszkanek.

Na warsztaty można zgłaszać się od 27 stycznia do 24 lutego 2020 r. poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie badanialis.pl/warsztatybo2020. Jeżeli chętnych będzie więcej niż miejsc, wylosujemy uczestników tak, by zróżnicować grupę pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania.

Więcej informacji o warsztatach znajdziesz w "Niezbędniku uczestnika warsztatów projektów miejskich", który znajdziesz tutaj.