Aktualności

01-06-2017 12:23

Przyjdź na konsultacje w sprawie zmian na ulicy Abrahama

Do rozmowy o tym, jak wkrótce może wyglądać ulica Abrahama na odcinku od ul. 10 Lutego do ul. Batorego, zaproszeni są wszyscy zainteresowani mieszkańcy Gdyni. W przyszłym tygodniu odbędą się konsultacje społeczne w sprawie organizacji woonerfu, jednego ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego 2016. O szczegółach opowiedzą architekci, którzy przygotowują docelowy projekt metamorfozy tej ulicy.

Konsultacje społeczne odbędą się w czwartek, 8 czerwca, o godz. 17 w Obserwatorium Zmian Infobox, przy ul. Świętojańskiej 30. Projektanci firm NANU Architektura i A2P2 Architecture & Planning przedstawią szczegółową propozycję realizacji przebudowy ulicy. Pomysł zaprezentują na specjalnie przygotowanej makiecie.

- Koncepcję woonerfu przygotowaliśmy nawiązując do projektu wyłonionego w lutym w ramach konkursu dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Staraliśmy się zachować jak najwięcej z tej koncepcji, ale niektóre elementy trzeba było dopasować do warunków na miejscu, m.in. infrastruktury podziemnej – mówi dr inż. arch. Monika Arczyńska z A2P2 Architecture & Planning. - Zapraszamy mieszkańców do dyskusji o projekcie. Chcemy poznać ewentualne uwagi, które mogłyby pozwolić nam optymalnie dopasować rozwiązania do potrzeb użytkowników tej przestrzeni.

Projektanci opowiedzą także o materiałach, które mają zostać wykorzystane do budowy woonerfu, o zmianach w nasadzeniach zieleni, organizacji miejsc postojowych dla aut, kwestii dostępności strefy dla pieszych, a także możliwej przebudowie wejść do lokali usługowych.

Organizacja woonerfu w samym sercu gdyńskiego Śródmieścia to jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego 2016. Do realizacji został wskazany głosami 1500  gdynian, a zgłoszony został przez członków Stowarzyszenia Starowiejska. Realizacja inicjatywy kosztować będzie około 454 tysiące złotych. Woonerf, według planów, może zostać oddany mieszkańcom na początku przyszłego roku.
- Obecnie trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji, która pozwoli na przebudowę ulicy – mówi Ewa Muszyńska, kierownik Referatu Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynieryjnych gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.