Projekty robocze BO 2018 (opublikowane)

Karwiny

Z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości- PIERWSZY MURAL NA KARWINACH! Na bloku przy ul. Korzennej 5.

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

Lokalizacja projektu:
Blok przy ul. Korzennej 5. Mural zostanie umieszczony na ścianie budynku od strony wschodniej (od strony PKM, Małego Kacka).

Opis:
Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości chcemy wyrazić naszą radość i wdzięczność poprzez stworzenie PIERWSZEGO NA KARWINACH, JEDYNEGO W POLSCE, NAJPIĘKNIEJSZEGO MURALU.

Oksywie

"Biblioteka dostępna dla każdego". Montaż platformy pionowej (windy) dla osób niepełnosprawnych ułatwiającej dostęp na piętro budynku przy ul. Podchorążych 10A w Gdyni.

Szacunkowa wartość projektu:
147 300 zł

Lokalizacja projektu:
budynek przy ul. Podchorążych 10 A w Gdyni usytuowany na działce nr 1099 obręb 21, KW GD1Y/00069729/5. Właścicielem działki jest Skarb Państwa. Jest to działka o powierzchni 3489 metrów kwadratowych, na której znajduje się piętrowy budynek. W budynku na jego piętrze znajduje się Biblioteka Oksywie - filia nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Realizacja projektu montażu platformy pionowej (windy) będzie realizowana od strony tarasu budynku (schodów na piętro).

Opis:
"Biblioteka dostępna dla każdego". Montaż platformy pionowej ( windy ) ułatwiającej dostęp osobom niepełnosprawnym na piętro budynku przy ul. Podchorążych 10A w Gdyni gdzie mieści się Biblioteka Oksywie.

Witomino Leśniczówka


"Leśniczówka dla wszystkich – etap II". Kompleksowa poprawa bezpieczeństwa i infrastruktury użytkowej w dzielnicy Witomino-Leśniczówka.

Szacunkowa wartość projektu:
188 000 zł

Lokalizacja projektu:
Witomino-Leśniczówka w obrębie ulic: Wielkokacka-Długa-Polna-2 MPS oraz Skwer ks. Mowińskiego

Opis:
Kompleksowa poprawa bezpieczeństwa i infrastruktury użytkowej w dzielnicy Witomino-Leśniczówka. Korzyść dla każdego mieszkańca w dzielnicy. Zawiera 6 elementów: Uspokojenie ruchu na ul. II MPS, montaż tablicy Tristar z odjazdami autobusów, montaż nowoczesnej ławki z dostępem do internetu, doświetlenie i oznaczenie 2 przejść dla pieszych, remont chodnika przy ul Polnej.

Obłuże

"OBŁUŻE" OGÓLNODOSTĘPNE CENTRUM PIŁKI NOŻNEJ

Szacunkowa wartość projektu:
333 000 zł

Lokalizacja projektu:
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni ul. Płk. Dąbka 207 Sportowe tereny zewnętrzne (poza budynkiem)

Opis:
Projekt strefy piłkarskiej i lekkoatletycznej. Obiekty dla aktywnych na świeżym powietrzu. Boiska: piłka nożna, siatkówka plażowa, tenis stołowy, szachy i wyposażenie stadionu.

Obłuże

"Zakątki Zabawy" - Place zabaw na Obłużu

Szacunkowa wartość projektu:
333 050 zł

Lokalizacja projektu:
81 - 166 Gdynia ul. Podgórska. Teren położony przed blokiem nr 11. Działka nr 274 81 - 166 Gdynia ul. Unruga. Teren położony przed blokiem nr 74. Działka nr 326 Działki należne do Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej im. Komuny Paryskiej w Gdyni

Opis:
Szanowni Głosujący! W dobie komputerów oraz internetu coraz częściej zapominamy o tym jak ważna jest zabawa na świeżym powietrzu... Razem możemy sprawić, że nasze dzieci nigdy o tym nie zapomną, a TV i gry komputerowe przestaną być priorytetem. Zachęcam do zapoznania się z projektem placów zabaw ;)

Witomino Radiostacja

„Biblioteka i klub dla wszystkich”: budowa windy przy budynku ul. Narcyzowa 1

Szacunkowa wartość projektu:
188 500 zł

Lokalizacja projektu:
Pawilon handlowo-usługowy, w którym mieści się biblioteka publiczna filia nr 5 oraz osiedlowy klub kultury.

Opis:
Projekt zakłada budowy platformy pionowej przy budynku ul. Narcyzowa 1 w Gdyni. Na I. piętrze budynku znajduje się publiczna biblioteka oraz osiedlowy klub kultury. Budowa windy zapewniłaby ułatwiony dostęp dla osób starszych, mam z wózkami czy niepełnosprawnych. Zwiększenie dostępności i łamanie barier jest głównym celem projektu.

Witomino Radiostacja

„Integracja i zabawa” – budowa integracyjnego placu zabaw wraz z remontem barierki od ulicy Rolniczej do ulicy Strażackiej

Szacunkowa wartość projektu:
169 549 zł

Lokalizacja projektu:
Projekt „Integracja i zabawa” ma na celu budowę integracyjnego placu zabaw przystosowanego dla wszystkich dzieci z ogrodzeniem placu zabaw wraz z remontem barierki wzdłuż schodów prowadzących od ulicy Rolniczej do ulicy Strażackiej

Opis:
Projekt „Integracja i zabawa” ma na celu budowę integracyjnego placu zabaw przystosowanego dla wszystkich dzieci z ogrodzeniem placu zabaw wraz z remontem barierki wzdłuż schodów prowadzących od ulicy Rolniczej do ulicy Strażackiej.

Mały Kack

13 S.P., Sandomierska, doposażenie outdoor fitness w nowe urządzenia. Ławki, Olkuska na szlaku spacerowym (kierunek „Kacze Łęgi”) i przystankach Olkuska, Sandomierska.

Szacunkowa wartość projektu:
35 500 zł

Lokalizacja projektu:
Teren S.P. nr 13, Sandomierska Fitness, Olkuska na szlaku spacerowym (kierunek „Kacze Łęgi”) i przystankach Olkuska (Radomska, Łowicka), Sandomierska (końcowy).

Opis:
Doposażenia w nowe rozwiązania outdoor fitness przy 13 S.P., Sandomierska, jak i instalację ławeczek, przysiadek w oczekiwanych przez mieszkańców lokalizacjach ( przystanki wzdłuż Olkuskiej, plac zabaw i szlak spacerowo pieszy Olkuska, Sandomierska przystanek końcowy )

Karwiny

ABC aktywności dla zdrowia i sylwetkiUtworzenie siłowni zewnętrznej przy ZSP nr 2, ul. Staffa 10 - kompleks urządzeń stanowiących ścieżkę treningową

Szacunkowa wartość projektu:
42 766 zł

Lokalizacja projektu:
Pas zieleni na terenie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2

Opis:
"ABC aktywności dla zdrowia i sylwetki" to projekt, który poprawi jakość życia wszystkich mieszkańców Karwin. Jesteśmy osiedlem dynamicznie się rozwijającym i brakuje nam infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i kulturalnej. Siłownia zewnętrzna zlokalizowana na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 umożliwi wszystkim, niezależnie od wieku i umiejętności dostęp do atrakcyjnej formy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zestaw urządzeń został zaprojektowany tak, by zapewnić właściwy dobór ćwiczeń dzieciom, młodzieży i dorosłym oraz osobom starszym. Siłownia będzie miejscem ogólnodostępnym i bezpłatnym - to nasz prezent dla Was, kochani Karwinianie.

Pustki Cisowskie - Demptowo

ABC ZABAWY i MIEJSCE DLA WSZYSTKICH kontynuacja, etap 2 i 3 - PUMPTRACK ze stacją naprawy rowerów ul.Bławatna, linowa wspinaczka na górce ul.Rumska, stacja naprawy rowerów Demptowo

Szacunkowa wartość projektu:
203 900 zł

Lokalizacja projektu:
ul. Bławatna (niezagospodarowany plac przed przedszkolem), ul. Rumksa (górka na placu zabaw Wesoła Dolinka), Demptowo ul. Sakowicza u zbiegu z ul. Skarbka i ul. Zwierzyniecką

Opis:
Pumptrack to zapętlony asfaltowy tor rowerowy o specjalnie ukształtowanej, falistej nawierzchni i wyprofilowanych zakrętach przeznaczony dla rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg, deskorolek i rolek zarówno dziecięcych jak i dla dorosłych. Użytkowanie toru jest ciche i przyjazne dla otoczenia. Linowa wspinaczka na szczyt górki urozmaici czas na placu zabaw Wesoła Dolinka. Dwie stacje naprawy rowerów (Demptowo oraz pumptrack) będą dla wielbicieli sportów rowerowych możliwością dokonania prostych czynności serwisowych roweru. Przy stacji na Demptowie znajdą się także urządzenia małej architektury (ławki, stojaki na rowery, kosz na śmieci).

Pustki Cisowskie - Demptowo

ABC ZABAWY i MIEJSCE DLA WSZYSTKICH kontynuacja, etap 2 i 3 - TRASA ZDROWIA OD JUNIORA DO SENIORA z AED oraz urządzeniami SPRAWNOŚCIOWYMI rozmieszonymi wzdłuż Pustek-Demptowa

Szacunkowa wartość projektu:
203 900 zł

Lokalizacja projektu:
Szkoła Podstawowa nr 16 ul. Chabrowa 43 (wzdłuż płotu na przeciw placu apelowego) oraz teren przy placu zabaw; teren ul. Rydzowa/Borowikowa na górce między boiskiem a garażami; teren przy Strudze Cisowskiej ul. Żurawia/Modrzewiowa; teren na oraz obok placu zabaw Wesoła Dolinka ul. Rumska, na końcu leśnego ciągu spacerowego Osiedle Zamek-Tesco; teren siłowni zewn. ul. Bławatna; teren Miejsce dla wszystkich po d. Domu Dziecka ul. Skarbka; teren przy przychodni ul. Czeremchowa

Opis:
Nowy etap to poszerzenie oferty aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu od juniora do seniora w miejscu już zrealizowanych projektów oraz w nowych miejscach w dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo oraz zamontowanie defibrylatora AED w sercu dzielnicy przy przychodni. W każdym z punktów trasy powstaną tablice informacyjne z opisem trasy zdrowia oraz jej mapą. Zamknięcie pętli czyli dojście do punktu startowego zapewni mieszkańcom dzielnicy 5-kilometrowy ciekawy i aktywny spacer!

Chwarzno - WiczlinoAmatorsko i profesjonalnie nie tylko rowerem na Pumptruck Park Gdynia Zachód

Szacunkowa wartość projektu:
473 700 zł

Lokalizacja projektu:
Część działki gminnej nr 584 obręb Wiczlino, położonej przy ul. Chwarznieńskiej w Gdyni w granicach terenu opisanego kartą 145 ZP wg aktualnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nr 2210.

Opis:
Projekt zakłada budowę terenowych rekreacyjnych torów do jazdy przede wszystkim na rowerze typu ‘pumptrack’ dostosowanych dla użytkowników o zróżnicowanych umiejętnościach wraz z uzupełniającą zielenią parkową oraz infrastrukturą towarzyszącą w postaci miejsc do odpoczynku. Jednym z istotnych założeń projektu jest powstanie obiektu stanowiącego chętnie odwiedzane miejsce rekreacji i odpoczynku mieszkańców, ich integracji społecznej, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, stanowiąc ciekawą alternatywę spędzania wolnego czasu na powietrzu. Obiekt przewidziany jest nie tylko dla wybranej grupy profesjonalnie/wyczynowo korzystających.

Babie Doły

Babie Doły w kwiatach

Szacunkowa wartość projektu:
45 515 zł

Lokalizacja projektu:
Obszar Babich Dołów

Opis:
Posadowienie na obszarze Babich Dołów ozdobnych donic z nasadzeniami roślinnymi

Oksywie

Barierki przy schodach-cmentarz Parafialny Oksywie ul. Arciszewskich.

Szacunkowa wartość projektu:
46 350 zł

Lokalizacja projektu:
Schody na alejkach cmentarza

Opis:
Montaż barierek przy schodach na alejkach cmentarza - odcinek 150 mb.

Działki Leśne

Bezpieczne i przyjazne przejścia dla pieszych przy szkołach i w dzielnicy

Szacunkowa wartość projektu:
187 700 zł

Lokalizacja projektu:
Zmiany zostaną wprowadzone: w obrębie skrzyżowania ulic Pomorskiej i Nowogrodzkiej, na przejściach dla pieszych w pobliżu szkół przy ulicach Witomińskiej, Tatrzańskiej i Wolności oraz przy wyjeździe ze stacji benzynowej przy ulicy Śląskiej.

Opis:
Projekt zakłada zwiększenie bezpieczeństwa i wygody pieszych korzystających z przejść przez jezdnie zlokalizowanych w różnych rejonach dzielnicy Działki Leśne. Na bezpieczeństwo pieszych duży wpływ ma widoczność przejścia oraz uspokojenie ruchu samochodowego. Poprawa bezpieczeństwa pieszych w naszej dzielnicy możliwa będzie dzięki: lepszemu doświetleniu (LED) przejść, ich wyniesieniu, uzupełnieniu brakujących pasów (wymalowanie „zebry”), a także zamontowaniu słupków w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania, w miejscu gdzie parkowanie nie jest dozwolone. Projekt zakłada również uzupełnienie zniszczonej zieleni oraz nowe nasadzenia w niektórych miejscach objętych zmianami.

Pogórze

Bezpieczne Pogórze - defibrylator w Szkole Podstawowej nr 43 w Gdyni Pogórze ul. Kazimierza Porębskiego

Szacunkowa wartość projektu:
9 000 zł

Lokalizacja projektu:
Szkoła Podstawowa nr 43 Gdynia Pogórze

Opis:
Zakup defibrylatora, zamontowanego w budynku Szkoły Podstawowej nr 43 wraz z jego serwisem

Mały Kack


Bezpieczne schody

Szacunkowa wartość projektu:
38 000 zł

Lokalizacja projektu:
Schody prowadzace od ul Gedymina 5 na działce nr 1607 wzdlóż działek 1715/1606

Opis:
Projekt dotyczy wybudowania nowych schodów. Naszym zdaniem budowa schodow w tym rejonie znacznie polepszy zadowolenie mieszkancow, zwlaszcza osob starszych ktore wyprowadzaja swoje psy na spacer. Przejscie ul Gedymina zwlaszcza w rejonie zakretu jest bardzo niebezpieczne. Chcac poprawic bezpieczenstwo i zapobiec nieszczesliwych zdarzen pragniemy wnioskowac o wybudowanie pieszego ciagu komunikacyjnego w postaci schodow. W ten sposob polaczone zostana ulice Gedymina i ul.Plocka

Babie Doły

Bezpieczniejsze Babie Doły II - dostęp do defibrylatora przy ul. Rybaków oraz w SP nr 28

Szacunkowa wartość projektu:
18 000 zł

Lokalizacja projektu:
Ściana budynku parafialnego (docelowo - nowego kościoła) Szkoła Podstawowa nr 28

Opis:
Zakup i montaż defibrylatora na ścianie budynku parafialnego przy ul. Rybaków oraz w Szkole Podstawowej nr 28

Grabówek

Bezpieczny Grabówek - dostęp do defibrylatora w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 3 w Gdyni ul. Morska 113

Szacunkowa wartość projektu:
9 000 zł

Lokalizacja projektu:
Miejska Biblioteka Publiczna nr 3 w Gdyni Grabówek

Opis:
Zakup defibrylatora do zamontowania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdyni Grabówek wraz z serwisem

Witomino Radiostacja

Bezpieczny Pacjent z Witomina

Szacunkowa wartość projektu:
88 700 zł

Lokalizacja projektu:
Teren wokół Przychodni Lekarskiej Witomino

Opis:
Modernizacja terenu wokół Przychodni na ul. Konwaliowej 2, składająca się z wymiany nawierzchni przy 4 wejściach do Przychodni (wejście główne - wymiana kostki na nawierzchnię antypoślizgową z odpływem wody, wejścia dzieci zdrowych- stworzenie nowego podjazdu dla wózków i osób niepełnosprawnych, wejście dzieci chorych - wymiana nawierzchni oraz stworzenie nowego podjazdu dla wózków i osób niepełnosprawnych), Zamontowanie barierek dla osób niepełnosprawnych oraz rewitalizacja terenu wokół Przychodni wraz z instalacją monitoringu zewnętrznego. Projekt adresowany do mieszkańców Gdyni korzystających z usług Przychodni Witomino, w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu Pacjentów.

Karwiny

Boisko dla Karwin

Szacunkowa wartość projektu:
255 700 zł

Lokalizacja projektu:
Boisko na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4

Opis:
Modernizacja boiska do piłki nożnej mieszczącego się na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego polegająca na położeniu sztucznej nawierzchni [poliuretanowej/sztucznej trawy].

Kamienna Góra

Budowa Automatycznego Zewnętrznego Defibrylatora (AED) na Bulwarze Nadmorskim

Szacunkowa wartość projektu:
10 600 zł

Lokalizacja projektu:
Teren między schodami a wejściem nr 7 na plażę. Miejsce dobrze widoczne, w obrębie monitoringu oraz z przyłączem elektrycznym

Opis:
Budowa Automatycznego Zewnętrznego Defibrylatora oraz systemu montażu i oznaczeń. Pozwoli on zwiększyć bezpieczeństwo w okolicach Bulwaru Nadmorskiego

Wzgórze Św. Maksymiliana

Budowa chodnika na sciezce od ul. Prusa do Bulwaru Nadmorskiego

Szacunkowa wartość projektu:
70 000 zł

Lokalizacja projektu:
Wydeptana sciezka wzluz plotu Parku Linowego do schodow na Bulwar Nadmorski

Opis:
Budowa chodnika szer 1,5m na odcinku ok 50 m

Wzgórze Św. Maksymiliana

Budowa chodnika na ul.Wyspianskiego

Szacunkowa wartość projektu:
80 000 zł

Lokalizacja projektu:
Gruntowa nieutwardzona czesc ul.Wyspianskiego dugosci 80 m

Opis:
Budowa chodnika szerokosci 1,5 wraz z kraweznikami na dludosci 80 m

Leszczynki

Budowa oświetlenia pod Estakadą Kwiatkowskiego na długości ok 210mb

Szacunkowa wartość projektu:
115 000 zł

Lokalizacja projektu:
Odcinek pieszo jezdny pod Estakadą Kwiatkowskiego od ulicy Ramułta do ul. Morskiej

Opis:
Budowa sieci oświetleniowej o dł. ok 210mb wraz z montażem słupów oświetleniowych (8 szt) zgodnie z warunkami ZDiZ.

Działki LeśneBudowa Parku zabaw dla Psów – Działki Leśne, ul. Bydgoska

Szacunkowa wartość projektu:
70 600 zł

Lokalizacja projektu:
Teren leśny przy ul. Bydgoskiej, dz. nr 44/2

Opis:
Psy są szczęśliwe, gdy mogą swobodnie biegać, bawić się z innymi psami, przynieść patyk swemu Panu. Na ulicach naszej dzielnicy, nie ma na to miejsca, a w lesie nie można puszczać psów. W otulinie lasu, przy ul. Bydgoskiej, może powstać dla nich ogrodzony wybieg ze sprzętami do zabawy i elementami małej architektury. Ogrodzone miejsce ze śmietnikami, torbami na "psie prezenty", ławeczkami i miejscem dla rowerów, wykonane z materiałów naturalnych (drewno), celem maksymalnego wkomponowania się w istniejący krajobraz . Chcielibyśmy, aby "Psi Park" stał się miejscem gdzie chętnie będziemy się spotykać, nie przeszkadzając innym, miejscem integracji zarówno psów, jak i ich właścicieli.

Obłuże

BUDOWA SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJul SUCHARSKIEGO 10(teren Szkoły Podstawowej nr 44)

Szacunkowa wartość projektu:
180 500 zł

Lokalizacja projektu:
Siłownia znajdowałć się bedzie na terenie Szkoły Podstawowej nr 44 w Gdyni

Opis:
Budowa siłowni zewnętrznej na terenie Szkoły Podstawowej nr 44. 15 elementów siłowni zewnętrznej z regulaminem siłowni na nawierzchni poliuretanowej.

Orłowo

Budowa ścieżki rowerowej na odcinku ulicy Orłowskiej.

Szacunkowa wartość projektu:
140 830 zł

Lokalizacja projektu:
Ulica Orłowska między stacją SKM a Aleją Zwycięstwa.

Opis:
Budowa wzdłuż ulicy Orłowskiej dwukierunkowej, 290 metrowej ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej. Usunięcie ruchu rowerowego z wąskiej ulicy Orłowskiej. Zwiększenie bezpieczeństwa uczniów dojeżdżających do szkoły na rowerach.

Pustki Cisowskie - DemptowoByły Pustki będą Parki - kieszonkowe Parki. Powstaną zielone enklawy odpowiadające potrzebom wszystkich mieszkańców obok Przedszkola i Ośrodka Zdrowia

Szacunkowa wartość projektu:
203 900 zł

Lokalizacja projektu:
Teren przy Przychodni Lekarskiej przy ulicy Czeremchowej oraz obok Przedszkola 46 przy ulicach Jastrzębiej, Bławatnej i Sępiej

Opis:
W naszych kieszonkowych parkach zostanie zamontowane wyposażenie dostosowane zarówno dla dzieci jak i osób starszych, dla osób, które chcą chwilę odpocząć pośród zieleni jak i tych którzy chcieliby trochę poćwiczyć w mini siłowni. W parkach posadzimy nowe drzewa, krzewy i rośliny ozdobne. Będą pergole obsadzone roślinnością pnącą i altanka. W parku przy Ośrodku Zdrowia ustawimy ławki i posadzimy kwiaty, Tutaj powstanie ogród społecznym, w który wspólnie będą tworzyć mieszkańcy naszej dzielnicy. W parku przy przedszkolu oprócz zieleni i małej architektury znajdzie swe miejsce plac do wspólnego grilowania, kino pod chmurką, a może i scena.

KarwinyCENTRAL PARK NA KARWINACH :) Dużo NOWYCH DRZEW, nasadzeń, ścieżki z nawierzchni mineralnej + odkryta siłownia i wybieg dla psów w "małym lasku" ul. Baczyńskiego/Kruczkowskiego.

Szacunkowa wartość projektu:
231 300 zł

Lokalizacja projektu:
"Mały lasek" przy ul. Baczyńskiego/Kruczkowskiego

Opis:
Karwiński CENTRAL PARK :) Uporządkowanie "małego lasku" przez utworzenie ogólnodostępnego miejsca dla wszystkich mieszkańców na spędzanie czasu i zadumę na ławce wśród dużej ilości zieleni oraz możliwość aktywnego spędzenia czasu z czworonogiem lub na odkrytej siłowni.

Pustki Cisowskie - Demptowo

Chabrowa komfortowa i bezpieczna ze strefą Kiss&Ride przy Szkole Podstawowej nr 16

Szacunkowa wartość projektu:
203 000 zł

Lokalizacja projektu:
Wzdłuż ulicy Chabrowej , na odcinku od Borowikowej do Czeremchowej

Opis:
"Chabrowa komfortowa i bezpieczna" Już wkrótce zamiast parkować w lesie, będzie można całkiem legalnie zatrzymać się przy nowo utworzonej zatoczce parkingowej i wysadzić bezpiecznie ucznia przed Szkołą , po czym udać się w dalsza drogę :)Wiecznie niedoświetlone przejście dla pieszych przy Szkole nr 16 ma szansę stać się bezpieczniejsze dla wszystkich uczestników ruchu dzięki montażowi nowego jaśniejszego oświetlenia.W najbliższym czasie na chodniku wzdłuż ulicy Chabrowej powstanie ciąg pieszo-jezdny z możliwością podróżowania rowerem . Miło byłoby przemieszczać się po nowym wyremontowanym chodniku .

Cisowa

Cisowski Deptak - modernizacja ciągu pieszego

Szacunkowa wartość projektu:
319 800 zł

Lokalizacja projektu:
Przedmiotem mojego projektu jest stworzenie estetycznej, reprezentacyjnej i atrakcyjnej dla mieszkańców alei spacerowej, która ma iść śladem obecnego chodnika od ulicy Kcyńskiej, wzdłuż bloku Kcyńska 6, następnie pomiędzy placem zabaw a siłownią zewnętrzną, aż do mostku nad Cisowską Strugą przy bloku Morska 222.

Opis:
Przedmiotem projektu jest stworzenie estetycznej, reprezentacyjnej i atrakcyjnej dla mieszkańców alei spacerowej, która ma iść śladem obecnego chodnika od ulicy Kcyńskiej, wzdłuż bloku Kcyńska 6, następnie pomiędzy placem zabaw a siłownią zewnętrzną, aż do mostku nad Cisowską Strugą przy bloku Morska 222.

Grabówek


Czysta Dzielnica -pi(e)suary i strefy czystości dla psów. Etap I "Grabówek"

Szacunkowa wartość projektu:
89 617 zł

Lokalizacja projektu:
Niewielkie obszary zlokalizowane na terenie dzielnicy Grabówek, rozmieszczone wzdłuż ulic - Morskiej, Komandorskiej, Okrzei, Kapitańskiej, Beniowskiego i Kołłątaja.

Opis:
Bywa, że spacerując lub biegając jesteśmy narażeni na ubrudzenie się psimi odchodami. Jest to szczególnie frustrujące dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, rodziców prowadzących wózki swoich pociech, a także rowerzystów wjeżdżających w psią kupę. Jako rozwiązanie proponujemy rozstawienie w wzdłuż głównych ulic Grabówka pi(e)suarów i psich stref czystości. Instalacje te mają za zadanie nauczenie psów, by wypróżniały się w przeznaczonych do tego miejscach. Umożliwią również łatwe zebranie psich odchodów w przeznaczone do tego woreczki oraz wyrzucenie ich do dedykowanych temu pojemników. Zapraszamy do głosowania na nasz projekt! :)

Oksywie

Dbam o Oksywie - defibrylator przy Szkole Podstawowej nr 33 ul. Godebskiego 8

Szacunkowa wartość projektu:
9 000 zł

Lokalizacja projektu:
Wejście główne do Szkoły Podstawowej nr 33 w Gdyni Oksywie

Opis:
Zakup defibrylatora AED ZOLL i umieszczenie go przy ścianie. Zapewnienie serwisu.

Cisowa

DZIECI GŁOSUJĄ DOROŚLI BUDUJĄ - BUDOWA PLACU ZABAW NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR. 31

Szacunkowa wartość projektu:
313 560 zł

Lokalizacja projektu:
Szkoła Podstawowa numer 31

Opis:
DZIECI GŁOSUJĄ - DOROŚLI BUDUJĄ PLAC ZABAW na terenie szkoły podstawowej nr 31

Babie Doły


Dzielnico, PIJ - montaż fontann wody pitnej w ruchliwych punktach dzielnicy: przy placu zabaw, na naszym początku ścieżki rowerowej, na terenie szkoły/przedszkola

Szacunkowa wartość projektu:
169 400 zł

Lokalizacja projektu:
Montaż 4 fontann wody pitnej w ruchliwych punktach w dzielnicy, zwłaszcza odwiedzanych przez spacerowiczów, osoby aktywnie uprawiające sport i bawiące się dzieci: 1. między placem do street workout i placem zabaw 2. teren szkoły - przedszkola 3. na końcu ścieżki rowerowej po stronie osiedla, w pobliżu przystanka autobusowego 4. polana

Opis:
Projekt obejmuje ustawienie w ruchliwych punktach dzielnicy fontann wody pitnej podłączonych do miejskiej sieci wodociągowej. Fontanny wody pitnej z dystrybutorem do nalewania wody do butelki oraz z miską u podstawy dla piesków: - przy placu zabaw, - na naszym końcu ścieżki rowerowej - na terenie szkoły/przedszkola.

Obłuże

Edukacyjny plac zabaw dla dzieci i osób niepełnosprawnych przy ul. Benisławskiego 25-23

Szacunkowa wartość projektu:
309 500 zł

Lokalizacja projektu:
Teren placu zabaw

Opis:
Plac zabaw ma służyć do edukacji i zabawy dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych.

Cisowa

Estetyzacja Parku nad Cisowską Strugą - Etap I. Teren wzdłuż ul. Morskiej pomiędzy ul. Zbożową i przystankiem ZKM przy ul. Kcyńskiej

Szacunkowa wartość projektu:
138 770 zł

Lokalizacja projektu:
Teren wzdłuż ulicy Morskiej pomiędzy ul.Zbożową i przystankiem ZKM przy ul. Kcyńskiej, który jest własnością Gminy miasta Gdynia

Opis:
Pas zieleni o szerokości 5 metrów i długości 200 metrów będzie miał na celu odseparowanie części rekreacyjnej i relaksacyjnej parku od ruchliwej i głośnej ulicy Morskiej. Pozwoli to podnieść komfort mieszkańców wypoczywających w parku.

Orłowo

Estetyzacja terenu zielonego przy placu Górnośląskim - etap II

Szacunkowa wartość projektu:
274 900 zł

Lokalizacja projektu:
Niezrealizowany w I etapie inwestycji fragment terenu zielonego przy placu Górnośląskim pomiędzy pawilonami handlowymi a placem zabaw (w I etapie zrealizowana została estetyzacja części terenu od placu zabaw do ul. Wielkopolskiej)

Opis:
W związku z wysokim kosztem estetyzacji terenu zielonego przy placu Górnośląskim (pomiędzy pawilonami handlowymi a ul. Wielkopolską) realizację projektu podzielono na dwie części. W 2017 zrealizowana została pierwsza cześć, bliżej ul. Wielkopolskiej. Zależy nam na dokończeniu inwestycji i przebudowie terenu aż do granicy z pawilonami handlowymi. Docelowy wygląd tej części placu można obejrzeć na załączonym rysunku projektu zagospodarowania. Na jego podstawie wybudowana została część przy ul. Wielkopolskiej.

Orłowo

FIT ORŁOWO Budowa siłowni zewnętrznej przy Szkole Podstawowej nr 11 w Gdyni Orłowie

Szacunkowa wartość projektu:
64 993 zł

Lokalizacja projektu:
Orłowo, plac z tyłu budynku szkoły, działka 367/35 na karcie mapy KM 79 obręb Gdynia

Opis:
FIT ORŁOWO - ruch to zdrowie dla całej dzielnicy. Zespół urządzeń rekreacyjnych zainstalowanych na stałe umożliwi uczniom szkoły oraz mieszkańcom dzielnicy Orłowo aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Śródmieście

Gdyńska Latarnia Morska - iluminacja pomnika Józefa Conrada Korzeniowskiego i instalacji "Maszty" na Molo Południowym

Szacunkowa wartość projektu:
48 800 zł

Lokalizacja projektu:
Oba pomniki - Józefa Conrada Korzeniowskiego i Maszty zlokalizowane są na końcu Molo Południowego, w pobliżu wejścia do portu, tuż obok Akwarium Gdyńskiego i miejsca postoju Daru Młodzieży.

Opis:
Czy Gdynia może mieć swoją latarnię morską? Oczywiście! Rolę symbolicznej latarni morskiej może spełniać podświetlony pomnik "Maszty", zlokalizowany na końcu Molo Południowego. Instalacja Wawrzyńca Sampa jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych gdyńskich monumentów. Powstała w 1980 r. jako dopełnienie odsłoniętego 4 lata wcześniej pomnika J. Conrada Korzeniowskiego. Wysokie na 25 m stalowe maszty są doskonale widoczne zarówno od strony morza, jak i miasta. Iluminacja pomników sprawi, że staną się one wspaniałym punktem orientacyjnym - niczym prawdziwa latarnia morska. Z oddali będą witać żeglarzy a nawet... pasażerów pociągów przyjeżdżających do Gdyni (widać je dobrze z peronów Dworca).

Śródmieście

Hamak miejski

Szacunkowa wartość projektu:
98 000 zł

Lokalizacja projektu:
1. Bulwar Nadmorski - w pasie Al. Jana Pawła II do plaży miejskiej 2. InfoBox - teren zielony 3. Park Rady Europy - otoczenie placu zabaw

Opis:
Hamak Miejski może być idealnym miejscem do wypoczynku, lektury książek lub korzystania z kąpieli słonecznych.

Babie Doły

Hybrydowe oświetlenie boiska przy Szkole Podstawowej nr 28

Szacunkowa wartość projektu:
90 000 zł

Lokalizacja projektu:
Boisko do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 28 w Gdyni

Opis:
Projekt zakłada zakup i instalację 6 lamp hybrydowych (solarno-turbinowych) do oświetlenia boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 28 w Gdyni. Instalacja lamp oświetleniowych wydłuży możliwość korzystania z boiska przez mieszkańców do późnych godzin wieczornych oraz w okresie wczesnej wiosny do późnej jesieni. W związku z tym, że boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej na terenie SP nr 28 przy ul. Zielonej 53, będzie jedynym takim obiektem w Gdyni Babie-Doły, zadbajmy wspólnie o zwiększenie jego funkcjonalności.

Pogórze

III Etap zagospodarowania terenu i jego estetyzacji pomiędzy ulicami Żelazną-Szpunara-Steyera

Szacunkowa wartość projektu:
253 000 zł

Lokalizacja projektu:
Teren pomiędzy dolnym , a górnym tarasem, ulicami Żelazna - Szpunara. Zlokalizowany na fragmentach działek nr.: 834, 848, 1230, 1233; obręb 0023 Pogórze. Teren należy 135 ZP zieleń urządzona w/g obowiązującego MPZP nr0401 i i jest w zasobach Gminy Miasto Gdynia. Nazwany, przez część mieszkańców- "Zielona Górka",

Opis:
Proszę Państwa. Dzięki Państwa zaangażowaniu w poprzednich latach udało się wygrać dwa razy w Budżecie Obywatelskim i pozyskać środki na przekształcenie nieużytków znajdujących się w centrum naszej dzielnicy. Powstające w tym miejscu centrum rekreacji wymaga jednak dofinansowania do kolejnego etapu. Aby w pełni korzystać z walorów terenu potrzebne są jeszcze prace wykończeniowe i estetyzacja. Proszę o poparcie projektu i oddanie głosu.

Oksywie

Integracyjny plac zabaw na Oksywiu ul. Błękitna

Szacunkowa wartość projektu:
296 047 zł

Lokalizacja projektu:
Nr 1066 Oksywie, teren zielony

Opis:
Drodzy głosujący! Moim celem jest stworzenie integracyjnego placu zabaw dla dzieci w różnym wieku, aby zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu. Zachęcam do zapoznania się z projektem oraz oddanie głosu!

Witomino Radiostacja


Kompleks zintegrowanych ścieżek rowerowych w lasach komunalnych dzielnicy Witomino Radiostacja.Etap I. Pierwsza ścieżka i zręcznościowa pętla rowerowa.

Szacunkowa wartość projektu:
198 200 zł

Lokalizacja projektu:
Projekt zlokalizowany jest na terenach leśnych, w lasach komunalnych znajdujących się w kwadracie między: osiedlem Witomino-Radiostacja, a CH Riviera, Gdyńską Halą Widowiskową i terenami GCS, od ul. Kieleckiej do boiska w lesie (działki 30, 31, obręb 0028).

Opis:
Budowa pierwszej zintegrowanej ścieżki rowerowej ze zręcznościową pętlą rowerową polega na: - wyjątkowej atrakcji sportowo-rekreacyjnej w postaci rekreacyjnych, ekologicznych, tras rowerowych, wpisujących się w otoczenie - zgodnie z ekosystemem.
 - wytyczeniu i budowy pierwszej trasy o długości 1600m i zręcznościowej pętli rowerowej przeznaczonych dla wszystkich rowerzystów o długości 100m. - regulacji ruchu pomiędzy użytkownikami terenów i poprawy ich bezpieczeństwa oraz komfortu (spacery rodzinne, spacery z psami, nordic walking, biegacze, rowerzyści).

Babie Doły

Kwietny Skwer - urządzenie zielni miejskiej między ul. Dedala 6, a koroną klifu.

Szacunkowa wartość projektu:
169 400 zł

Lokalizacja projektu:
Teren znajduje się między działką należącą do wspólnoty mieszkaniowej Dedala 6, a koroną klifu.

Opis:
Pas zieleni o szerokości 30 m i długości 90 m będzie miał na celu podniesienie komfortu mieszkańców spacerujących wzdłuż klifu i estetyzację zaniedbanej części dzielnicy.

Mały KackLeśny wybieg dla piesków NASZYCH i dla piesków z CIAPKOWA - ul. Halicka

Szacunkowa wartość projektu:
50 000 zł

Lokalizacja projektu:
Wybieg zlokalizowany będzie na części działki miejskiej o nr 963 w zadrzewionej części dzielnicy , północny skraj Małego Lasku. tj. wzdłuż ul. Halickiej . Dokładnie między torami PKM a ulicą Halicką. Obszar około 1500m2, obwód około 160 mb

Opis:
Budowa dużego profesjonalnego terenu rekreacyjnego dla piesków i ich właścicieli z uwagi na fakt że piesków w dzielnicy jest bardzo dużo oraz że tuż obok, za torami, jest duże schronisko dla psów ''Ciapkowo'' i nie ma w pobliżu możliwości zapewnienia wszystkim psiakom swobodnego biegania, Brakuje wygodnej formy wyprowadzania piesków przez właścicieli oraz wolontariuszy z Ciapkowa na spacery, gdzie pieski mogłyby do woli biegać luzem tj. ''strefy dla psów''

Babie Doły

Linowy plac zabaw, będący przedłużeniem istniejącego placu w kierunku bloku Dedala 6

Szacunkowa wartość projektu:
125 293 zł

Lokalizacja projektu:
LINOWY PLAC ZABAW na terenie gminy na działce nr 44, będącej przedłużeniem istniejącego placu zabaw w kierunku bloku Dedala 6

Opis:
Linowy plac zabaw przeznaczony do wspinania dla dzieci w różnym wieku. Plac o wymiarach 17,5x17x5 m. Nawierzchnia bezpieczna pod sam plac o powierzchni 161m2. Zakup i montaż placu. Plac oparty na 5m słupie. Na nim rozciągnięte są liny tworzące piramidę. Dodatkową atrakcją są linowe płaszczyzny poziome na wysokości 1,6 i 3m.

Wzgórze Św. Maksymiliana

Łączy nas sport: Remont istniejącego starego boiska asfaltowego oraz wykonanie bieżni przy ZSO nr 6 na ul. Hallera 9

Szacunkowa wartość projektu:
183 200 zł

Lokalizacja projektu:
Stare boisko asfaltowe przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6, ul. Hallera 9, Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana, fragment działki nr 1845/2

Opis:
Wniosek dotyczy terenu wokół Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 przy ul. Hallera 9 w Gdyni Wzgórze Św. Maksymiliana. Przewiduje się remont starego boiska asfaltowego polegający na wykonaniu 290 m2 sztucznej nawierzchni trawiastej wraz z montażem nowoczesnych bramek piłkarskich oraz wykonaniem oświetlenia i monitoringu, wykonanie nawierzchni poliuretanowej bieżni szkolnej oraz stojaków na rowery. Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej, atrakcyjnej przestrzeni sportowo - rekreacyjnej, która będzie miejscem spotkań służącym aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu i integracji mieszkańców, a także bazą sportową, dającą nowe możliwości.

Mały Kack

Łużycka bezpieczna dla pieszych i rowerzystów - montaż progów wyspowych

Szacunkowa wartość projektu:
6 000 zł

Lokalizacja projektu:
Droga gminna - ul Łużycka, vis-a-vis numeru 2

Opis:
Montaż dwóch wyspowych progów zwalniających przed przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerów na ulicy Łużyckiej wraz z oznakowaniem

Działki Leśne

Miasteczko ruchu drogowego na terenie Zespołu Szkół Specjalnych nr 17 przy ul. Witomińskiej 25/27 w Gdyni

Szacunkowa wartość projektu:
187 700 zł

Lokalizacja projektu:
Plac apelowy na terenie Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Witomińskiej 25/27 w Gdyni. Plac w kształcie prostokąta o wym. 32m x 22m, pow. ok. 704 m2. Teren szkoły – Własność: gmina.

Opis:
Wymiana nierównej i popękanej nawierzchni (wraz z wykonaniem odwodnienia terenu) na placu apelowym przy ZSS nr 17 w Gdyni. Wykonanie oraz namalowanie (i/lub ułożenie z kostki) wzoru imitującego jezdnię, przejścia dla pieszych oraz przejazdu dla rowerzystów – walor edukacyjny (możliwość nauki zasad poruszania się na jezdni, jazdy na rowerze, ćwiczenie sprawności – poruszanie się na wózku inwalidzkim, rolkach itp. ).

Dąbrowa

Modernizacja boiska przy ul. Kolendrowej

Szacunkowa wartość projektu:
236 500 zł

Lokalizacja projektu:
Boisko przy ul. Kolendrowej (okolice nr 10)

Opis:
Modernizacja ogólnie dostępnego boiska przy ulicy Kolendrowej. Zakres prac obejmuje wymianę nawierzchni oraz instalację dwóch bramek do piłki nożnej i piłkochwytów.

Obłuże

Modernizacja placu zabaw przy ul. płk S. Dąbka 207-209. Plac zabaw z podziałem dla dzieci do lat 3 oraz starszaków, z pełnym ogrodzeniem, nowym oświetleniem i piramidą linową.

Szacunkowa wartość projektu:
202 083 zł

Lokalizacja projektu:
Istniejący teren rekreacyjny "Zameczek" przy zejściu od szkoły nr 2 do szkoły Podstawowej nr 6.

Opis:
Zagospodarowanie terenu "zameczek" z umieszczeniem nowych urządzeń zabawowych takich jak Huśtawka gniazdo, nowa karuzela oraz zestaw edukacyjno-zabawowy dla najmłodszych. Nowy plac zabaw z nowym oświetleniem LED i bezpieczna nawierzchnia dla dzieci. Teren wyposażony w nowe ławki, pełne ogrodzenie oraz piramidę linarium dla starszaków. Przy nowym placu zabaw znajdą się również dwa stojaki dla rowerzystów.

Mały Kack

Modernizacja placu zabaw przy ul. Wieluńskiej ETAP I (działka 599, obręb 0019 Mały Kack)

Szacunkowa wartość projektu:
172 050 zł

Lokalizacja projektu:
ul. Wieluńskiej, dz. nr 599, obręb 0019 Mały Kack. Własność: Gmina Miasta Gdyni

Opis:
Opis: Wniosek dotyczy modernizacji istniejącego placu zabaw o pow. ok. 80 m kw. Przewiduje się następujący zakres czynności do wykonania: demontaż istniejącego placu zabaw, wykonania nowej nawierzchni, montaż nowych urządzeń zabawowych oraz ławek i koszy. Celem projektu jest stworzenie miejsca przyjaznego i funkcjonalnego dla dzieci i ich rodziców. Powstanie dobrze zaprojektowany plac zabaw, który zapewni wielopłaszczyznowy rozwój ruchowy, społeczny i emocjonalny. Powstanie bezpieczne i kreatywne miejsce spotkań dzieci i młodzieży z całej dzielnicy.

Mały Kack


Modernizacja sciezki i budowa schodow

Szacunkowa wartość projektu:
42 000 zł

Lokalizacja projektu:
Ciag pieszy ze stopniami schodkowymi laczacy ul Gedymina i Kiejstuta

Opis:
Modernizacja sciezki i budowa chodnika wraz ze stopniami schodkowymi znacznie poprawilo by morale mieszkancow zamieszkujacych w twj okolicy Malego Kacka. Podobnie jak poruszane w projekcie #246 Budzetu Obywatelskiego , wystepuja te same problemy z komunikacja na ul Gedymina . Przejscie ul Gedymina jest bardzo niebezpieczne. Chcac poprawic bezpieczenstwo i zapobiec nieszczesliwym zdarzeniom pragniemy wnioskowac o wybudowanie pieszego ciagu komunikacyjnego w postaci chodnika ze stopniami schodkowymi. W ten sposob polaczone zostana ulice Gedymina i ul.Kiejstuta.

Wzgórze Św. Maksymiliana

Monitoring jakości powietrza na Wzgórzu Św. Maksymiliana

Szacunkowa wartość projektu:
18 900 zł

Lokalizacja projektu:
3 lokalizacje: Lokalizacja nr 1. Miejska Biblioteka Publiczna - Wypożyczalnia Naukowa Świętojańska 141, 81-001 Gdynia; Lokalizacja nr 2. VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego ul. Kopernika 34, 81-424 Gdynia Lokalizacja nr 3. Przedszkole Nr 22 ul. Gen. J. Hallera 37, 81–428 Gdynia

Opis:
Celem projektu jest instalacja na terenie dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana sieci 3 kompaktowych czujników systemu monitorowania powietrza, udostępniającej wyniki pomiarów w czasie rzeczywistym na stronie internetowej. Umożliwi to mieszkańcom dzielnicy oraz dzieciom i młodzieży, uczącym się na terenie dzielnicy ocenę jakości powietrza. Na tej podstawie będzie można podjąć decyzję o wyjściu z domu na spacer, ze żłobka czy przedszkola na plac zabaw, czy ze szkoły na boisko na zajęciach wychowania fizycznego.

Dąbrowa

Nasadzenie drzew wzdłuż ulicy Rdestowej

Szacunkowa wartość projektu:
38 700 zł

Lokalizacja projektu:
Zieleńce wzdłuż ulicy Rdestowej

Opis:
Nasadzenie wybranej odmiany drzew (np.: dębów) wzdłuż ulicy Rdestowej. Drzewa spowodują, że ulica stanie się bardziej zielona oraz z czasem będą nauralną ochroną przed hałasem generowanym na ulicy.

Mały Kack

Nawierzchnia poliuretanowa na boisku przy ul. Spokojnej i remont boiska przy ul. Strzelców

Szacunkowa wartość projektu:
166 470 zł

Lokalizacja projektu:
Teren boiska przy cmentarzu na ul. Spokojnej (zgłoszonego w edycji 2017r. BO) oraz teren boiska istniejącego przy ul. Strzelców/Żniwna

Opis:
Projekt ma na celu umożliwienie mieszkańcom górnej części Małego Kacka po obu stronach ulicy Wielkopolskiej spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny poprzez zapewnienie odpowiedniego terenu. Młodzież potrzebuje miejsc spotkań dających alternatywę dla spędzania wolnego czasu przy komputerach. Boiska, pomogą w pozytywny sposób spożytkować ich energię.

Karwiny

Nowe miejsca parkingowe przy bloku na ul. Chwaszczyńskiej 24 i szkole ZS nr 13 i przedszkolu nr 6

Szacunkowa wartość projektu:
165 000 zł

Lokalizacja projektu:
Fragment ul. Chwaszczyńskiej pomiędzy przedszkolem nr 6 a ogrodzeniem ZS nr 13. Chodnik i pas zieleni pomiędzy ogrodzeniem przedszkola a jezdnią, za stacją transformatorową.

Opis:
Stworzenie 8 nowych miejsc parkingowych dla mieszkańców wieżowca przy ul. Chwaszczyńskiej, rodziców dzieci ze szkoły oraz przedszkola. W celu przeciwdziałania tworzeniu się zatorów w uliczkach wjazdowych do bloku, szkoły i przedszkola (pomiędzy blokiem a szkołą i między szkołą a przedszkolem).

Dąbrowa

ODBUDOWA ŚCIEŻKI ZDROWIA ZA KOŚCIOŁEM, ul. Nagietkowa

Szacunkowa wartość projektu:
65 000 zł

Lokalizacja projektu:
Lasek za kościołem, w miejscu istniejącej ścieżki zdrowia z uszkodzonymi urządzeniami

Opis:
Odbudowa urządzeń ścieżki zdrowia zlokalizowanej w lasku za kościołem

Śródmieście

OGÓLNODOSTĘPNY ALKOMAT, SKWER KOŚCIUSZKI

Szacunkowa wartość projektu:
7 000 zł

Lokalizacja projektu:
Przy chodniku na pasie zieleni na Skwerze Kościuszki

Opis:
Zakup alkomatu do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu z bezdotykową metodą pomiaru za pomocą dmuchania w wyznaczone miejsce. Urządzenie zostałoby umieszczone w skrzynce umieszczonej w ogólnodostępnym miejscu, a sam pomiar byłby bezpłatny. Celem projektu jest umożliwienie mieszkańcom spędzającym czas w lokalach w śródmieściu sprawdzenie, że po spożyciu alkoholu nie mogą prowadzić samochodu.

Wzgórze Św. Maksymiliana

Ogólnodostępny defibrylator AED - urządzenie do ratowania życia

Szacunkowa wartość projektu:
9 500 zł

Lokalizacja projektu:
przy skrzyżowaniu ulic Legionów i Kopernika w okolicach przychodni zdrowia oraz VI Liceum Ogólnokształcącego, w miejscu dostępnym dla wszystkich mieszkańców dzielnicy przez całą dobę.

Opis:
Zakup ogólnodostępnego defibrylatora AED, urządzenia służącego do ratowania życia, z którego w chwili zagrożenia może skorzystać każdy. Urządzenie miałoby być zlokalizowane w łatwo dostępnym miejscu, do którego łatwo dotrzeć pieszo i samochodem, w miejscu ogólnie znanym, w okolicy przychodni i szkoły (6LO)

Karwiny

Ogólnodostępny defibrylator AED - urządzenie do ratowania życia

Szacunkowa wartość projektu:
9 500 zł

Lokalizacja projektu:
Przy przystanku autobusowym "Brzechwy" w kierunku "Karwiny Tuwima" w okolicach kościoła pw. Niepokalanego Serca Maryi

Opis:
Zakup ogólnodostępnego defibrylatora AED, urządzenia służącego do ratowania życia, z którego w chwili zagrożenia może skorzystać każdy. Urządzenie miałoby być zlokalizowane w łatwo dostępnym miejscu, przy przystanku komunikacji miejskiej

Wielki Kack

Ogólnodostępny defibrylator AED - urządzenie do ratowania życia

Szacunkowa wartość projektu:
9 500 zł

Lokalizacja projektu:
przy terenach sportowych na Fikakowie, obok przystanku komunikacji miejskiej - taka lokalizacja umożliwia prosty dojazd samochodem, rowerem czy przybiegnięcie pieszo z różnych części dzielnicy

Opis:
Zakup ogólnodostępnego defibrylatora AED, urządzenia służącego do ratowania życia, z którego w chwili zagrożenia może skorzystać każdy. Urządzenie miałoby być zlokalizowane w łatwo dostępnym miejscu.

OrłowoOgród społecznościowy w Orłowie

Szacunkowa wartość projektu:
274 900 zł

Lokalizacja projektu:
Dziki parking przy ul. Zacisznej w Gdyni, pomiędzy Dawnym Domem Kuracyjnym a lasem, między budynkami Zaciszna 2 i 4 A

Opis:
Utworzenie przy ul. Zacisznej 4 ogrodu społecznościowego w miejscu dzikiego parkingu. Z ogrodu będą mogli korzystać wszyscy chętni mieszkańcy Gdyni (max 1 grządka na osobę) - od najmłodszych do najstarszych! Posadzimy kwiaty, pietruszkę, marchewkę i uratujemy umierającą wiśnię, śliwę, krzaki porzeczek, agrestu i malin! W sezonie będziemy integrować się podczas pikników z widokiem na morze.

Kamienna Góra


Oświetlenie boisk do siatkówki plażowej przy Kamiennej Górze wraz z poprawą użyteczności terenów przyległych.

Szacunkowa wartość projektu:
181 484 zł

Lokalizacja projektu:
Bulwar nadmorski: plaża pomiędzy pomiędzy Contrast Cafe a restauracją F. Minga oraz bulwar wzdłuż tych restauracji.

Opis:
W ramach projektu planowane jest ustawienie masztów oświetleniowych przy boiskach do siatkówki, wymiana wysłużonych słupków boiskowych oraz wymiana zużytego i mało funkcjonalnego zadaszenia na Bulwarze Nadmorskim. Celem jest poprawa estetyki tej jednej z najbardziej reprezentatywnych dzielnic miasta oraz popularyzacja sportu na świeżym powietrzu zarówno wśród mieszkańców, jak i zachęcenie turystów do tej formy spędzania aktywnie urlopu, w czym świetne zaplecze techniczne bierze niemały udział. Pokażmy, że Gdynia naprawdę jest miastem z morza i marzeń!

Redłowo

Oświetlenie- Polanka w Redłowie - Pastwisko Husarska (Plac zabaw/ćwiczeń, ścieżka, droga)

Szacunkowa wartość projektu:
43 zł

Lokalizacja projektu:
Dzielnica: Redłowo Status: Projekt zakwalifikowany do głosowania ID 2017 / 30 Oświetlenie- Polanka w Redłowie (Plac zabaw/ćwiczeń, ścieżka, droga) Autor projektu: Imię i nazwisko: Antoni Brzeski e-mail: antonwielki@gmail.com Szacunkowa wartość projektu: Oświetlenie będzie obejmować Polankę ( Pastwisko ) Huzarska oraz drogę do niej prowadzącej.

Opis:
Projekt obejmuje montaż i wymianę oświetlenia na Polance w Redłowie (Pastwisku Huzarska), oraz na drodze za szlabanem. Co oświetlać będzie także teren pomiędzy, zwiększając poziom bezpieczeństwa w tym rejonie, umożliwiając spokojne spacery, treningi czy zapewniając bezpieczny powrót do domu.

OrłowoPARK NAD RZECZKĄ KACZĄ W ORŁOWIE ul. Sieradzka/Wrocławska/Kurpiowska

Szacunkowa wartość projektu:
274 900 zł

Lokalizacja projektu:
Park nad Kaczą przy ul. Sieradzkiej w Orłowie, na odcinku pomiędzy ulicami Wrocławska i Kurpiowska

Opis:
PARK NAD KACZĄ w obrębie ulic Sieradzka/ Wrocławska/ Kurpiowska. Zatwierdzony w 201 7 r MPZP nareszcie umożliwia Nam zagospodarowanie tego pięknego miejsca dla ceów rekreacyjnych dla wszystkich okolicznych mieszkańców. Zgłoszony projekt przewiduje utworzenie parku, piękną zieleń urządzoną, zagospodarowanie ceglanego bunkra do celów sceniczno kawiarnianych, zbudowanie nowego pieszego łukowego drewnianego mostku łączącego Orłowo z Małym Kackiem wraz z siecią ścieżek. oczka wodnego wraz z nasadzeniami wieloletnich bylin kwiatów i krzewów oraz założenie trawnika. Z wykopu pod oczko należałoby usypać górkę do zjeżdżania na sankach. Obecnie teren jest w całości zagrodzony i niedostępny.

Mały Kack


PARK RODZINNY "PIES i MY"

Szacunkowa wartość projektu:
224 960 zł

Lokalizacja projektu:
teren po ogródkach, za pętlą autobusową

Opis:
Projekt będzie realizował potrzeby rekreacyjne rodzin i właścicieli psów z terenu Małego Kacka i okolicznych dzielnic. Na części terenu po byłych ogródkach przy ul. Spokojnej zostaną stworzone strefy: 1. Ogrodzony wybieg dla psów z urządzeniami do treningu ze słupkami do slalomu i ławkami. 2. Strefa rekreacyjna ze stołami, ławkami, grilem ogrodowym i miejscem na ognisko . 3. Plac ćwiczeń z urządzeniami Street Workout (takimi jak na Bulwarze Nadmorskim).

Pogórze


Parkingu Pogórze - centrum (Porębskiego, Sikorskiego, Kleeberga)

Szacunkowa wartość projektu:
206 218 zł

Lokalizacja projektu:
skrzyżowanie Porębskiego, Sikorskiego, Kleeberga, w sąsiedztwie kościoła, żłobka i szkoły i sieci sklepów.

Opis:
Parking na pojazdy przyjeżdzające do żłobka, kościoła biblioteki, szkoły, powierzchnia ok. 20 miejsc postojowych, z kostki brukowej, z kanalizacja deszczową.

Dąbrowa

PARKOUR PARK przy SP 47

Szacunkowa wartość projektu:
50 710 zł

Lokalizacja projektu:
Parkour Park ma zostać umieszczony na terenie SP 47 ul. Nagietkowa 73 w miejscu po zbiorniku paliwa, obok Skate Parku.

Opis:
Projekt dotyczy budowy PARKOUR PARK-u na terenie SP 47 w Gdyni. PARKOUR to niezwykła forma aktywności fizycznej, która stanie się kolejną atrakcją sportową dla dzieci i młodzieży na naszej dzielnicy. Polega na pokonywaniu pojawiających się na drodze przeszkód w sposób szybki, prosty i bezpieczny. Jest to dyscyplina ogólnorozwojowa wpływająca pozytywnie na całe ciało, co stanowi jej olbrzymi atut. Ukierunkowany jest na rozwój podstawowych umiejętności człowieka jakim jest ruch poprzez rozwijanie równowagi, szybkości, siły, wytrzymałości, odwagi, oraz przezwyciężania lęku wysokości i przestrzeni.

Działki Leśne

Pieszy górą - wygodne naziemne przejście dla pieszych na ul. Śląskiej

Szacunkowa wartość projektu:
187 700 zł

Lokalizacja projektu:
Wyznaczenie naziemnego przejścia dla pieszych z sygnalizacją przez ulicę Śląską na wysokości skrzyżowania Nowogrodzka/Podolska (strona północna)

Opis:
Czy warto wybudować wygodne, naziemne przejście dla pieszych zamiast lub obok tunelu podziemnego? Tak, ponieważ to działa! Takie rozwiązania stosuje się na całym świecie, a od kilku lat są wprowadzane również w Polsce. Skutki tego typu zmian są już znane – zdecydowanie poprawia się sytuacja pieszych, natomiast zmotoryzowanych nie ulega znaczącym zmianom. Zyskujemy: - poprawę warunków życia mieszkańców, - ułatwienie pieszym przemieszania się po dzielnicy, - wygodne i przyjazne przejście dla pieszych, - likwidację barier przestrzenno-architektonicznych.

Pustki Cisowskie - Demptowo

Plac Sportów Miejskich u zbiegu ulic Jastrzębiej, Bławatnej i Sępiej

Szacunkowa wartość projektu:
192 zł

Lokalizacja projektu:
1047/44, 1039/33, 845/44, 1033/33, 1036/33 Zbieg ulic: Jastrzębia, Bławatna, Sępia

Opis:
Budowa kompleksu sportowo - rekreacyjnego: plac do ćwiczeń street workout, parkour i free run. Urządzenia: zestaw do workout, parkour i free run- drążki i drabinki stalowe, murki betonowe, walce poliuretanowe. Tablica informacyjna, dwie ławki i kosz na śmieci.

Wzgórze Św. Maksymiliana


Plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie

Szacunkowa wartość projektu:
221 600 zł

Lokalizacja projektu:
Plac zabaw dla dzieci będzie znajdował się na pasie zieleni pomiędzy ulicami Biskupa Dominika i aleją Zwycięstwa, w bliskiej odległości od ulicy Harcerskiej, czyli innymi słowami róg alei Zwycięstwa i Harcerskiej.

Opis:
Plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo to pierwsze takie miejsce dla najmłodszych mieszkańców Gdyni. Plac zabaw będzie usytuowany w miejscu dogodnym lokalizacyjnie dla wszystkich mieszkańców Gdyni, pomiędzy al. Zwycięstwa a ul. Biskupa Dominika. Chcemy, aby było to miejsce służące nie tylko integracji, rehabilitacji na świeżym powietrzu, ale by przede wszystkim stanowiło miejsce spotkań i dobrej zabawy. Niepełnosprawne dzieci nie tylko z racji choroby nie mogą w pełni cieszyć się dzieciństwem. Niedostosowanie placów zabaw również zabiera im część radości. Dajmy im wspólnie szansę na pełne przeżywanie szczęśliwego dzieciństwa.

Babie Doły

Plac zabaw dla dzieci starszych i młodzieży - ETAP II

Szacunkowa wartość projektu:
160 200 zł

Lokalizacja projektu:
Przy istniejącym placu zabaw przy ul. Dedala 6 - 8

Opis:
Projekt jest kontynuacją modernizacji placu zabaw. Przewidziano urządzenia dla najmłodszych, ale głównie założenie to stworzenie miejsca do zabawy dla dzieci do 14 lat. Wszystkie ceny i rodzaj prac zaplanowano zgodnie z wytycznymi UM Gdynia. Nowe urządzenia, których nie ma w wytycznych podano z informacji uzyskanych od trzech producentów. Wszystkie urządzenia posiadają certyfikaty jakości i bezpieczeństwa.

Dąbrowa

Plac zabaw pod lasem- montaż urządzeń rekreacyjnych przy ul. Migdałowej

Szacunkowa wartość projektu:
117 400 zł

Lokalizacja projektu:
Plac zabaw o pow 200 m2 zlokalizowany jest przy głównym ciagu spacerowym do lasu na Dabrowie na przedłuzeniu ul,Migdalowej na suchym terenie uzytku ekologiczngo.

Opis:
200 m2 placu rekreacji dla dzieci wygrodzonego płotem z nawierzchnią żwirowo-syntetyczną. Plac posiada zestaw zabawowy i huśtawkę oraz piaskownicę, karuzelę i konika oraz ławki dla opiekunów dzieci.

Śródmieście


Położenie płyt Yomb na drodze dojazdowej ul. Wójta Radtkego.

Szacunkowa wartość projektu:
121 500 zł

Lokalizacja projektu:
Droga wewnętrzna wzdłuż garaży na tyłach pierwszego Urzędu Skarbowego. ul. Wójta Radtkego okolice budynku nr 24 i 28.

Opis:
Remont nawierzchni drogi dojazdowej

Obłuże

Pomnik Pamięci Adm. Józefa Unruga i Gen. Stanisława Dąbka na Skwerze im. Ireny Kwiatkowskiej / "Jestem z Gdyni"

Szacunkowa wartość projektu:
310 000 zł

Lokalizacja projektu:
Pierwsza zakładana lokalizacja - Skwer im. Ireny Kwiatkowskiej (przy Stawku). Dogodna lokalizacja przy ścieżce dla pieszych ciągnącej się od ulicy Płk. Dąbka do Przychodni "Obłuże-Oksywie". - działki nr 213, 214, 228 Druga możliwa lokalizacja - teren zielony przy samym skrzyżowaniu Płk. Dąbka - Kwiatkowskiego. Działki numer - 232, 231, 543 Własność działek: Gmina, Powiat Gdynia

Opis:
W 2018 roku, w rocznicę 100 lecie odzyskania Niepodległości i odtworzenia Marynarki Wojennej do Ojczyzny wrócą szczątki jednego z najważniejszych dowódców Kampanii Wrześniowej 1939 roku - Wicedmirała Józefa Unruga. Wiceadmirał Unrug był czlowiekiem honoru - co udowodnił nie chcąc rozmawiać z Niemcami już po kapitulacji (poprosił o tłumacza mimo, że prawdopodobnie język niemiecki znał lepiej niż polski). Był jednym z najważniejszych oficerów przedwojennej Marynarki Wojennej. W ramach pomnika, obok Admirała Unruga miałby stnąć Generał Brygady - Stanisław Dąbek. Dzięki jego decyzji Wojsko Polskie nie walczyło wewnątrz miasta, dzięki czemu Gdynia nie została zniszczona i zachwyca do dzisiaj.

Witomino Radiostacja

Poprawa bezpieczeństwa ulicy Strażackiej

Szacunkowa wartość projektu:
109 324 zł

Lokalizacja projektu:
Witomino Radiostacja - ulica Strażacka

Opis:
Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa pieszych korzystających z ulicy Strażackiej w okolicach szkoły podstawowej. Intensywny ruch samochodowy i dzikie parkowanie, zwłaszcza w godzinach szczytu, jest bardzo uciążliwe dla okolicznych mieszkańców i zagraża ich bezpieczeństwu. Nasz projekt łączy elementy, które wyrównają szanse na korzystanie z ulicy Strażackiej osób poruszających się pieszo i samochodem oraz zwiększą bezpieczeństwo po zmroku.

Kamienna Góra


Przebudowa alejki w wąwozie przy ul. Sienkiewicza

Szacunkowa wartość projektu:
151 930 zł

Lokalizacja projektu:
Wąwóz prowadzący z ulicy Sienkiewicza na wysokości numerów 25, 29 do Sędzickiego przy Akademiku Akademii Morskiej

Opis:
Projekt zakładający odnowienie wąwozu który jest ważną ścieżką dla mieszkańców m.in. ul Sienkiewicza i ładnym przejściem do Morza dla turystów i innych mieszkańców Kamiennej Góry.

Karwiny

Przyjazne Karwiny dla pieszych: budowa nowego oświetlenia na ulicy Staffa wraz z zabezpieczeniem 2 przejść dla pieszych: Nałkowskiej/Korzenna/Gojawiczyńskiej i Brzechwy przy SP46

Szacunkowa wartość projektu:
255 518 zł

Lokalizacja projektu:
Projekt składa się z 3 zadań - każde z nich to fragment drogi do SP42 i SP46. Zakłada się, że projekt będzie służył przede wszystkim bezpieczeństwu pieszych ze wszystkich trzech części Karwin oraz uczniom uczęszczającym do obu szkół. Dokładne lokalizacje to: 1) Ulica Staffa (od skrzyżowania z Nałkowskiej do skrzyżowania z Kruczkowskiego) 2) skrzyżowanie Nałkowskiej/Korzenna/Gojawiczyńskiej 3) Brzechwy (przy szkole nr 46) - przejście w połowie drogi

Opis:
Projekt zakłada poprawę bezpieczeństwa pieszych w 3 newralgicznych miejscach w okolicach obu szkół i przedszkoli: na ulicy Staffa (oświetlenie) oraz na skrzyżowaniu Nałkowskiej/Korzenna/Gojawiczyńskiej oraz Jana Brzechwy (zabezpieczenie przejść dla pieszych). Przejścia te to miejsca, gdzie występuje intensywny ruch pieszy pomiędzy trzema karwińskimi osiedlami i jednocześnie dochodzi do przekroczeń prędkości i potrąceń pieszych.

Mały Kack


Przystanek ''Mały Kack'' - integracja, miejsce biesiadne, ul. Olkuska/Łowicka

Szacunkowa wartość projektu:
43 500 zł

Lokalizacja projektu:
Teren gminny. Nieużytek, uporządkowany i posprzątany przez mieszkañców, po byłych ogródkach działkowych, wyniesiona skarpa wzdłuż ul. Olkuskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Łowicką, po prawej stronie wiaduktu PKM . Część działki miejskiej nr 167

Opis:
Z uwagi na duży leśny ruch rowerowo pieszy i rekreacyjno- turystyczny prowadzący aż z Wielkiego Kacka, Chwarzna, Wiczlina czy Witomina a także ze zgłoszonej potrzeby okolicznych mieszkańców dzielnicy, istnieje duże zapotrzebowanie na profesjonalną zadaszoną stację rekreacyjno przystankową .

Babie Doły

PRZYSTANEK RELAX

Szacunkowa wartość projektu:
117 700 zł

Lokalizacja projektu:
Działka po byłym baraku

Opis:
Przystanek Relax to projekt zagospodarowania terenu po byłym baraku przy ulicy Dedala. Teren ten jest centralnym punktem dzielnicy i jest odpowiedni dla stworzenia spokojnego miejsca odpoczynku , wśród krzewów i kwiatów, dla osób będących na spacerze, chcących chwilkę porozmawiać , lub zająć się lekturą chcących, po prostu zrelaksować się.

Redłowo

Ratujmy przejście między Płytą a Polanką Redłowską – etap I

Szacunkowa wartość projektu:
207 360 zł

Lokalizacja projektu:
Las pomiędzy Płytą Redłowską a Polanką Redłowską

Opis:
Przejście z Płyty Redłowskiej do Polanki Redłowskiej, łącznik naszej dzielnicy z Zatoką Gdańską i Bulwarem znajduje się w opłakanym stanie. Kolejne intensywne deszcze podmywają drogę, po której codziennie przechodzi wielu turystów i mieszkańców. Droga, zwłaszcza w górnym odcinku wymaga wymiany nawierzchni (na żwirową), zabezpieczenia skarpy, przebudowania odwodnienia wzdłuż trasy.

Obłuże

REMONT CHODNIKA PRZY LEDÓCHOWSKIEGO 11 - Do trzech razy sztuka.

Szacunkowa wartość projektu:
55 800 zł

Lokalizacja projektu:
Chodnik który chcielibyśmy aby został wyremontowany znajduje się wzdłuż budynku Ledóchowskiego 11, od strony wejść do budynku.

Opis:
Remont chodnika przy Ledóchowskiego 11 ma polegać na demontażu starego chodnika i położeniu nowego co poprawi zdecydowanie ESTETYKĘ wokół budynku i BEZPIECZEŃSTWO pieszych mieszkańców zarówno tego budynku jak i pobliskich spółdzielni. Ułatwi także w okresie zimowym odśnieżanie.

Pogórze

Remont chodnika wzdłuż posesji ul. Unruga do zjazdu do drogi publicznej

Szacunkowa wartość projektu:
78 469 zł

Lokalizacja projektu:
chodnika wzdłuż posesji Unruga 122 i 120 do zjazdu do drogi publicznej

Opis:
Chodnik jako estetyczne i bezpieczne dojście do drogi głównej.

Dąbrowa

Remont drogi i parkingu przy ul. Sojowej 18b-18c, od strony przychodni zdrowia

Szacunkowa wartość projektu:
323 000 zł

Lokalizacja projektu:
droga i miejsca postojowe przy ul. Sojowej 18b-18c, przy przychodni zdrowia

Opis:
Remont nawierzchni drogi oraz miejsc postojowych na odcinku ulicy Sojowej 18b-18c po stronie przychodni zdrowia

Dąbrowa

REMONT NAWIERZCHNI UL. ANYŻOWEJ

Szacunkowa wartość projektu:
136 400 zł

Lokalizacja projektu:
ul.Anyżowa - odnoga boczna, numery parzyste jak na załączonej mapie. Działka nr.3305. Działka należy do Miasta.

Opis:
Remont nawierzchni ul. Anyżowej numery parzyste, boczne odgałęzienia. Ukształtowanie nowej nawierzchni z kostki betonowej powinno umożliwiać odpływ całej wody opadowej do studzienek kanalizacji deszczowej na głównym, przelotowym ciągu ulicy.

Oksywie

Remont schodów od ul. Jaworowej do kościoła Św. Ducha

Szacunkowa wartość projektu:
133 000 zł

Lokalizacja projektu:
Schody łączące ul. Jaworową z kościołem Ducha Świętego

Opis:
Projekt dotyczy remontu schodów łączących ul. Jaworową z kościołem Św. Ducha oraz przywrócenia oświetlenia na tym odcinku.

Witomino Leśniczówka

Remont ul. Tulipanowej wraz z chodnikiem

Szacunkowa wartość projektu:
193 600 zł

Lokalizacja projektu:
Ul. Tulipanowa jest ulicą prostopadłą do ulicy Wąskiej. Brak drugiego wyjazdu. Tulipanowa jest ulicą „ślepą”.

Opis:
Projekt zakłada remont 161 mb nawierzchni ul. Tulipanowej i budowę 75 mb chodnika. Nawierzchnie jezdni i chodnika zostaną wykonane z kostki betonowej.

Wzgórze Św. Maksymiliana

Rewitalizacja Placu Zabaw - stworzenie integracyjnego placu zabaw - etap I ul. Biskupa Dominika za budynkiem 29-31A

Szacunkowa wartość projektu:
229 141 zł

Lokalizacja projektu:
Plac Zabaw znajduje za budynkiem 29A-31A

Opis:
Rewitalizacja placu zbaw - stworzenie integracyjnego placu zabaw. Założeniem jest stworzenie miejsca zabawy dla dzieci i młodzieży. Dobór urządzeń pozwoli na zabawę wszystkim dzieciom

Wzgórze Św. Maksymiliana


Rewitalizacja Skweru Arki Gdynia - "Twoje Miasto, Twój Klub, Arka RAZEM!"

Szacunkowa wartość projektu:
231 500 zł

Lokalizacja projektu:
Skwer Arki Gdynia będący obszarem sąsiadującym z Al. Marszałka Piłsudskiego i Bulwarem Nadmorskim. Teren zielony górujący ponad główny trakt spacerowy.

Opis:
Na 75-lecie naszego klubu, w 2004 roku, reprezentacyjny skwer przy Bulwarze Nadmorskim został oficjalnie nazwany Skwerem Arki Gdynia. Od tego czasu to miejsce stało się bardzo popularne wśród mieszkańców Gdyni, jak i turystów. Niezwykła lokalizacja sprawia, że to miejsce idealne do spotkań, odpoczynku, a także wspólnego spędzania czasu: w formie aktywnej, jak i również skupionej na wypoczynku. Chcemy, aby to miejsce, Skwer Arki Gdynia, otrzymał nowego ducha, ducha najbardziej utytułowanego klubu Pomorza.

Grabówek

Rozbudowa placu zabaw dla dzieci małych i większych oraz urządzenie miejsca wypoczynku i rekreacji dla młodzieży i osób starszych między ul. Morską 107-109 a Komandorską 18-20

Szacunkowa wartość projektu:
83 600 zł

Lokalizacja projektu:
rozbudowa placu zabaw dla dzieci małych i większych oraz urządzenie miejsca wypoczynku i rekreacji dla młodzieży i osób starszych między ul. Morską 107-109 a Komandorską 18-20

Opis:
Rozbudowa placu zabaw dla dzieci małych i większych oraz urządzenie miejsca wypoczynku i rekreacji dla młodzieży i osób starszych między ul. Morską 107-109 a Komandorską 18-20

Pogórze

Rozbudowa placu zabaw na ul. Złotej

Szacunkowa wartość projektu:
159 400 zł

Lokalizacja projektu:
Plac zabaw przy ul. Złotej (na wysokości budynku nr 53)

Opis:
Rozbudowa placu zabaw o elementy przeznaczone dla najmłodszych i tych starszych oraz niepełnosprawnych. Integracja społeczna, aktywność fizyczna i edukacja poprzez zabawę na ul. Złotej!

Chwarzno - Wiczlino


Rozświetlamy Chwarzno Wiczlino: wymieniający oprawy lamp na techologię LED projekt doświetlający przejścia dla pieszych, instalujący ławki solarne, interaktywną wiatę przystankową.

Szacunkowa wartość projektu:
473 700 zł

Lokalizacja projektu:
Doświetlenie przejść dla pieszych: skrzyżowanie Chwarznieńska / Zaruskiego, ul. Wiczlińska / Chwarznieńska, ul. Wiczlińska / Filipkowskiego, ul. Chwarznieńska / Amona. Interaktywna wiata autobusowa: ul. Zaruskiego (przystanek Kwiatkowskiej - kierunek Śródmieście), miejsce montażu solarnych ławek: ul. Chwarznieńska / Okrężna, ul. Jowisza, ul. Staniszewskiego / Bryla, ul. Filipkowskiego. Wymiana opraw lamp ulicznych na oprawy w technologii LED: wybór słupów wzdłuż ciągów komunikacyjnych Okrężna, Chwarznieńska, Wiczlińska, Staniszewskiego w wyborze słupów będących w zarządzie gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Opis:
Projekt zakłada następujące działania skierowane do wszystkich mieszkańców dzielnicy: doświetlenie głównych przejść dla pieszych będących codziennie wykorzystywanych m.in. w drodze do szkoły. Wymianę wyeksploatowanych opraw starej generacji na oprawy LED w głównych ciągach komunikacyjnych. Instalację pierwszej w dzielnicy interaktywnej wiaty przystankowej SEEDiA, montaż pierwszych w dzielnicy solarnych ławek SEEDiA City Bike.

Mały Kack

Równy trawnik i wyprofilowanie skarpy wzdłuż ul. Olkuskiej na odcinku od ul. Lipnowskiej do Łowickiej.

Szacunkowa wartość projektu:
53 896 zł

Lokalizacja projektu:
Pas nieużytku (tereny odzyskane po byłych ogródkach działkowych) wzdłuż ulicy Olkuskiej na odcinku od ul. Lipnowskiej do ul Łowickiej.

Opis:
Projekt zakłada oczyszczenie i wyrównanie terenu, renowację podłoża oraz utworzenie równego pasa zielonego trawnika wzdłuż ul. Olkuskiej.

Obłuże


Ruszamy po Nasz Lasek czyli Rewitalizacja Lasu Komunalnego na Obłużu poprzez stworzenie miejsc do rekreacji, sportu i relaksu

Szacunkowa wartość projektu:
233 100 zł

Lokalizacja projektu:
Las Komunalny położony w dzielnicy Gdynia Obłuże i Gdynia Pogórze

Opis:
Ruszamy po nasz Lasek - rekreacja, sport, relaks. Projekt dotyczy powierzchni Lasu na Obłużu od ulicy Podgórskiej, przez Sucharskiego do Kosko i Maciejewicza Reaktywujemy ścieżkę zdrowia, uruchamiamy strefy relaksu i odpoczynku. Atrakcyjne miejsca do spędzenia czasu z rodziną i bliskimi mała architektura, ławeczki, leżanki, stoliki szachowe, altanki. Stworzymy miejsce do zabaw z pupilami - przyjazny agility park.

Kamienna Góra

Sieć toalet publicznych na Bulwarze Nadmorskim

Szacunkowa wartość projektu:
20 000 zł

Lokalizacja projektu:
Bulwar Nadmorski

Opis:
Stworzenie sieci przenośnych toalet z dostępem dla osób niepełnosprawnych na Bulwarze Nadmorskim, dostępnych w okresie maj - wrzesień.

Dąbrowa

Smart przejścia dla pieszych

Szacunkowa wartość projektu:
78 000 zł

Lokalizacja projektu:
Wybrane przejścia dla pieszych na terenie dzielnicy. 1. Przejście na ul. Wiczlińskiej - przed skrzyżowaniem z ul. Miętową. 2. Rdestowa przy skrzyżowaniu z ul. Lukrecjową. 3. Rdestowa przy skrzyżowaniu z ul. Sojową na wysokości Przychodni Zdrowia.

Opis:
Poprawa bezpieczeństwa pieszych.

Cisowa


Stoliki szachowe nad Strugą Cisowską w Cisowej

Szacunkowa wartość projektu:
83 400 zł

Lokalizacja projektu:
Park Cisowski zlokalizowany jest przy ul. Morskiej i Kcyńskiej

Opis:
Projekt przewiduje instalację i zamontowanie dziesięciu stolików wraz z siedziskami (po 4 siedziska przy każdym stoliku) do gry w szachy i warcaby, wykonanie nawierzchni oraz zasadzenia krzewów średniej wielkości. Działanie polega na kulturalnym spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu, można wypić kawę, herbatę, sok z własnego termosu. Z przyjemnością można pograć w szachy, warcaby i porozmawiać o przyjemnych rzeczach.

Wzgórze Św. Maksymiliana

Strefa zabawy i aktywnego wypoczynku na Osiedlu Moniuszki

Szacunkowa wartość projektu:
98 000 zł

Lokalizacja projektu:
na Osiedlu Moniuszki, róg ul. Paderewskiego oraz ul. Moniuszki

Opis:
Strefa zabawy i aktywnego wypoczynku na Osiedlu Moniuszki

Śródmieście

Stworzenie strefy odpoczynku przy ulicach: 10 Lutego, Władysława IV, Wójta Radtkego.

Szacunkowa wartość projektu:
24 700 zł

Lokalizacja projektu:
Na 4 ulicach Śródmieścia Gdyni ul. Władysława IV, ul. W. Radtkego, ul. 10 lutego, ul. Abrahama

Opis:

OrłowoŚwiatełko dla Czworonogów - latarnie solarne dla Psiej Strefy w Parku Kolibki

Szacunkowa wartość projektu:
18 000 zł

Lokalizacja projektu:
Wybieg dla Psów w parku Kolibki - dojście od Psiej Plaży, między wejściami GDY 018 i GDY 019

Opis:
Projekt zakłada zainstalowanie pięciu latarni solarnych w Parku Kolibki - po jednej przy każdym z dwóch wejść i trzech w okolicy elementów do toru Agility, przede wszystkim w okolicy tunelu. Pozwoli to na rozszerzenie godzin użytkowania Strefy.

Dąbrowa

Tor rowerowy typu PUMPTRUCK

Szacunkowa wartość projektu:
184 500 zł

Lokalizacja projektu:
Teren za kościołem Świętej Trójcy (4500m2 ok 75m x 60m). Połowa wolnego terenu.

Opis:
PUMPTRUCK to innowacyjny, zdobywający popularność na świecie, zapętlony tor rowerowy oraz plac zabaw przeznaczony do zbiorowej rekreacji. Zdjęcia poglądowe nr 1 i 2. To obiekt stanowiący połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze i przebywania na świeżym powietrzu. Przeznaczony zarówno dla profesjonalistów jak i całych rodzin. Sport ten wyrabia refleks, zmysł równowagi, obycie ze sprzętem rowerowym oraz kondycję fizyczną. Jest jednocześnie bezpieczną zabawą na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy jest przejezdny na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych jak i dużych rowerów górskich.

DąbrowaUporządkowanie ul. Nowowiczlińskiej w obrębie numerów 10-16. Posadzenie drzew po południowej stronie ulicy oraz ułożenie brakujących płyt typu Meba po stronie budek handlowych.

Szacunkowa wartość projektu:
9 470 zł

Lokalizacja projektu:
Pasy zieleni wzdłuż ul. Nowowiczlińskiej 10-16.

Opis:
Cel nasadzenia drzew: przywrócenie trawnikowi funkcji pierwotnej- uniemożliwienie w sposób estetyczny, częstego w tym miejscu, procederu nielegalnego parkowania. Cel ułożenia brakujących płyt typu Meba: estetyczny, użytkowy. Zakres nasadzenia drzew: posadzenie 3 sztuk klonu pospolitego Globosum na dwóch niewielkich pasach pierwotnie zaprojektowanych jako trawniki, które przemieniły się w błotniste kałuże wskutek nielegalnego parkowania samochodów. Zakres ułożenia nawierzchni z płyt typu Meba: wypełnienie pasów zieleni, obecnie zaniedbanych, ażurowymi płytami po stronie budek. Odbiorcy: mieszkańcy dzielnicy Dąbrowa oraz przejeżdżający przez powyższą, dostawcy zaopatrujący budki handlowe

Mały Kack

Urządzenia rekreacyjne przy ulicy Olkuskiej.

Szacunkowa wartość projektu:
85 550 zł

Lokalizacja projektu:
Ul. Olkuska kontynuacja terenu rekreacyjnego na wysokości ul. Lipnowskiej - "pod kasztanem"

Opis:
Tereny przy ulicy Olkuskiej to znakomite miejsce do sportu i rekreacji. Bliskość popularnej trasy spacerowo- biegowo - rowerowej powoduje, że chcemy nadać temu miejscu właśnie charakter sportowo rekreacyjny. Działka ta jest przedmiotem działań od kilku lat.

Mały Kack

Urządzenia turystyczne: autobus – urządzenie dla najmłodszych przy ul. Racławickiej, wieża z drabinką pionową i ławeczką – urządzenie dla starszych przy ul. Racławickiej

Szacunkowa wartość projektu:
34 450 zł

Lokalizacja projektu:
1. Placyk z urządzeniami dla najmłodszych 1. Placyk z urządzeniami do ćwiczeń zewnętrznych

Opis:
Ma spełniać oczekiwania najmłodszych – autobus, oraz dla starszych – wieża z drabinką pionową i ławeczką przy ul. Racławickiej.

Wzgórze Św. Maksymiliana

Ustawienie zacienionych ławek na Bulwarze Nadmorskim i ukwiecenie pasów zieleni.

Szacunkowa wartość projektu:
71 500 zł

Lokalizacja projektu:
Na całej długości Bulwaru Nadmorskiego. W obszarze Kamiennej Góry na poprzecznych alejkach pomiędzy ścieżką rowerową a trasą pieszą. W obszarze Wzgórza św. Maksymiliana i Redłowa przy głównych trasach pieszych na działkach gminnych.

Opis:
Projekt zakłada ustawienie 30 dodatkowych ławek na Bulwarze Nadmorskim oraz stworzenie 5 miejsc gdzie ławki są chronione od słońca w godzinach wczesnopopołudniowych poprzez ustawione zadaszenia/ pergole. Dodatkowo projekt ma przyczynić się do estetyzacji pasów zieleni poprzez uzupełnienie ich o rośliny kwitnące.

Pustki Cisowskie - Demptowo


Utworzenie podjazdu dla wózków inwalidzkich na ciągu pieszym (prostopadle) od ulicy Pawiej do ul. Jaskółcza (przystanek ZKM)

Szacunkowa wartość projektu:
64 450 zł

Lokalizacja projektu:
Gdynia obręb 0024 Pustki Cisowskie, działki nr. 1044, 1022, 1023, 1024, 1047. Przebudowa istniejącego ciągu pieszego na łączniku pomiędzy ulicami Pawia i Jaskółcza - na przeciw przystanku ZKM (Jaskółcza)

Opis:
Utworzenie na całej szerokości istniejącego chodnika - podjazdu - pochylni, będzie to duże oczekiwane udogodnienie w tym rejonie i konieczne, zważywszy na istniejący Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Pawiej, ponad 30 osób jest na wózkach inwalidzkich, z tego grona znaczna większość to osoby samodzielne . Będzie to również udogodnienie dla osób starszych i nie tylko. Podjazd to pierwszy krok do centrum Gdyni dla mieszkańców na wózkach inwalidzkich. Ważny interes społeczny - Gdynia bez barier.

Wielki Kack

Wielkokacki Projekt Pieszy 2018: budowa brakującego chodnika i oświetlenia na ul. Górniczej i budowa brakującego chodnika i oświetlenia ul. Starodworcowej

Szacunkowa wartość projektu:
320 260 zł

Lokalizacja projektu:
Górnicza (od kościoła do budynku nr 33A) + Starodworcowa (od wyjazdu z ulicy Solnej do budynku przy Małej 13)

Opis:
Wielkokacki Projekt Pieszy 2018 przewiduje budowę 2 chodników oraz ich oświetlenie: ul.Górnicza (od kościoła do budynku nr 33A) oraz wzdłuż ulicy Starodworcowej (od wyjazdu z osiedla Solna do budynku przy Małej 13), wraz z nasadzeniami niskiej zieleni i małą architekturą. Oba chodniki będą miały szerokość 2 metrów i pozwolą na wygodne i bezpieczne przemieszczanie się piechotą po dzielnicy.

Wielki Kack


Wielofunkcyjne boisko z miejscami postojowymi. Droga dojazdowa do osiedla Solna II i III.

Szacunkowa wartość projektu:
186 875 zł

Lokalizacja projektu:
Okolica ulicy Starodworcowa i Orna

Opis:
Boisko wielofunkcyjne do gry w koszykówkę i piłkę nożną o wymiarach 10 x 30 m. Obiekt sportowy będzie ogrodzony piłko chwytem z nawierzchnia poliuretanowa. Przy boisku pojawia się miejsca postojowe dla pięciu samochodów. W ramach projektu droga dojazdowa do osiedla Solna II i III będzie wyremontowana, i zostanie położona nawierzchnia bitumiczna (dł. 30 mb) . Chodnik (dł. 30 mb) na ulicy Starodworcowej zostanie przedłożony wzdłuż nowo powstałej drogi osiedlowej, co ułatwi wszystkim dzieciom z osiedli podroż do szkoły.

Pustki Cisowskie - Demptowo

Wszyscy Bezpiecznie Górą , czyli wyniesione skrzyżowanie przy Szkole Podstawowej nr 16 na Chabrowej

Szacunkowa wartość projektu:
203 900 zł

Lokalizacja projektu:
Skrzyżowanie ul. Chabrowej i Czeremchoej

Opis:
Codziennie setki pieszych i samochodów pokonują strategiczne skrzyżowanie przy Chabrowej/Czeremchowej. To dzieci zmierzające do szkoły i pacjenci pobliskiej przychodni, to też podróżni zmierzający w swych pojazdach w różnych kierunkach i klienci sklepów. To miejsce wymaga specjalnego traktowania, wyjątkowych rozwiązań zmierzających do uspokojenia ruchu.

Witomino Leśniczówka

Wybieg dla psów Witomino-Leśniczówka przy II MPS i Biedronce.

Szacunkowa wartość projektu:
58 500 zł

Lokalizacja projektu:
Plac zieleni miedzy "Biedronką", budynkiem mieszk. II MPS 2, a ścianą lasu.

Opis:
"Wybieg dla psów" to ogrodzone miejsce zabaw i socjalizacji psów, wyposażone w słupki do slalomu, pochylnię z tunelem i inne przeszkody oraz ławeczki, śmietniki, stojaki na rowery. Taki "Psi plac zabaw" ku radości psów i ich opiekunów.

DąbrowaWybieg dla psów z torem agility

Szacunkowa wartość projektu:
48 000 zł

Lokalizacja projektu:
Trawnik przy ul. Rdestowej w okolicyskrzyżowania z ul. Kameliową

Opis:
Utworzenie wybiegu dla psów z urządzeniami do zabawy dla nich tzw. tor agility. Ogrodzone miejsce w którym miłośnicy czworonogów będą mogli spuścić psa ze smyczy i się razem z nimi pobawić.

Chwarzno - Wiczlino

Wykonanie ogólnodostępnego parkingu przy kościele w Wiczlinie

Szacunkowa wartość projektu:
292 868 zł

Lokalizacja projektu:
1. Teren parafii Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara 2. Teren gminny przylegający do terenu parafii

Opis:
Wykonanie ogólnodostępnego parkingu przy kościele w Wiczlinie.

Karwiny

Wymarzony plac zabaw na Korzennej

Szacunkowa wartość projektu:
169 350 zł

Lokalizacja projektu:
Teren na ulicy Korzennej przy blokach nr. 3,5,7,9 i 11. Plac przy przystanku PKM Karwiny

Opis:
Zadaniem projektu jest demontaż aktualnego i utworzenie nowego, ogrodzonego i bezpiecznego placu zabaw dla dzieci. Należy utworzyć nowy chodnik na terenie placu, zapewnić nawierzchnię piaskową oraz syntetyczną. Plac będzie przeznaczony dla dzieci bez granicy wiekowej. Będzie bezpieczny również dla dzieci stawiających pierwsze kroki.

Śródmieście

Wymiana nawierzchni na boisku mieszczącym się przy Szkole Podstawowej nr 21 w Gdyni, przy ulicy Jana z Kolna 5

Szacunkowa wartość projektu:
260 100 zł

Lokalizacja projektu:
Boisko przy Szkole Podstawowej nr 21

Opis:
Projekt polega na wymianie nawierzchni na boisku mieszczącym się przy Szkole Podstawowej nr 21 w Gdyni, przy ul. Jana z Kolna 5.

Wielki Kack


Wymiana nawierzchni na ul. Górniczej

Szacunkowa wartość projektu:
256 688 zł

Lokalizacja projektu:
Górnicza 12-14-16-22-24-26

Opis:
Projekt zakłada wymianę nawierzchni na nową, ponad 20-letnia trylinka nie spełnia już swojej funkcji

Dąbrowa

Wymiana nawierzchni ze sztucznej trawy boiska do piłki nożnej przy ul. Nagietkowej 73

Szacunkowa wartość projektu:
315 000 zł

Lokalizacja projektu:
Projekt zlokalizowany na działkach nr 2000 i 2007 przy ul. Nagietkowej.

Opis:
Wymiana istniejącej nawierzchni z trawy syntetycznej boiska na nową. Obecna nawierzchnia boiska jest w znacznym stopniu zniszczona i wyeksploatowana. Trawa jest ubita przez co boisko jest bardzo twarde. Występują miejscowe rozdarcia murawy. W chwili obecnej dzieci i młodzież, która korzysta z boiska jest narażona na kontuzje z uwagi na stan nawierzchni. Nowe nawierzchnie, oprócz niewątpliwie wyższej jakości użytkowej, są bardziej przyjazne dla zdrowia młodych użytkowników, co potwierdzają najnowsze badania.

Oksywie

Zagospodarowanie terenu pomiędzy Komisariatem Policji nr 5 a powstającym skwerem osiedlowym w pobliżu kościoła oraz Wspólnot mieszkaniowych Zielona 15, 17, 19.

Szacunkowa wartość projektu:
315 100 zł

Lokalizacja projektu:
Zagospodarowanie terenu w obrębie działki nr 175 ,143,173 w obrębie komisariatu policji i Wspólnot mieszkaniowych Zielona 15,17,19 obok terenu powstającego skweru osiedlowego i wybudowanego boiska i siłowni na świeżym powietrzu dla mieszkańców osiedla. Zakres prac obejmuje okraweżnikowanie , utwardzenie podłoża i położenie płyt typu YOMB lub inne w zakresie przedstawionej lokalizacji. Teren przeznaczony na stanowiska miejsc postojowych dla samochodów i rowerów. Zagospodarowanie terenu w sposób zasadniczy poprawia użyteczność terenu który od lat jest niezagospodarowany a realizacja inwestycji jest wspólna dla mieszkańców osiedla i parafian kościoła św. Ducha i św. Katarzyny ,interesantów Komisariatu Policji nr 5 oraz mieszkańców dzielnicy korzystających z powstającego Skwerku Osiedlowego.

Opis:
Zagospodarowanie terenu w sposób zasadniczy poprawia użyteczność terenu który od lat jest niezagospodarowany a realizacja inwestycji jest wspólna dla mieszkańców osiedla i parafian kościoła św. Ducha i św. Katarzyny .Komisariat Policji nr 5 obsługuje do 70 tys.ludzi i aktualnie nie posiada miejsc postojowych dla interesantów którzy parkują na terenie zielonym przyległym do posesji Zielona17b. Inwestycja będzie także pomocna mieszkańcom osiedla Oksywia mieszkających w pobliżu bloków Zielona 19,17,15 ,parafian i korzystających z powstającego Skwerku Osiedlowego i wybudowanego boiska oraz siłowni. Powstanie stanowisk dla rowerów poprawia dostępność korzystania z powstałej infrastruktury.

Pogórze

Zamieńmy wysypisko na park blisko czyli zagospodarowanie przestrzeni zielonej przy ul. Płk. Dąbka

Szacunkowa wartość projektu:
253 000 zł

Lokalizacja projektu:
Lokalizacja przestrzeni zgłaszanej w projekcie to obszar dzielnicy Pogórze przy ul. Płk. Dąbka, przeznaczenie przedmiotowego terenu reguluje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jako zieleń uporządkowana z usługami sportowymi i rekreacji.

Opis:
Projekt zakłada etapowe zagospodarowanie części działki nr 2043 i nr 2047 zgodnie z przeznaczeniem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego tj. tworząc na nich teren zieleni urządzonej – park, który stanie się miejscem wypoczynku i aktywnej rekreacji dla mieszkańców Pogórza. Projekt obejmować będzie przeprowadzenie niezbędnych badań zanieczyszczenia gruntu, jako że na terenie przedmiotowych nieruchomości gruntowych niezabudowanych zlokalizowane było wysypisko gruzu. Kolejnym krokiem będzie opracowanie kompleksowego projektu budowlanego uwzględniającego poszczególne etapy realizacji: tj. wytyczenie ciągów pieszych, nasadzenia i miejsca rekreacji i odpoczynku.

Leszczynki

Zielone Leszczynki - etap I

Szacunkowa wartość projektu:
208 500 zł

Lokalizacja projektu:
Teren zielony pomiędzy Estakadą Kwiatkowskiego a wieżowcami przy ul. Dantyszka 2,4 i 8

Opis:
Projekt „Zielone Leszczynki” zakłada utworzenie parku na terenie pomiędzy Estakadą Kwiatkowskiego a wieżowcami przy ul. Dantyszka 2,4 i 8. W I etapie chcemy uporządkować to miejsce i uczynić je przyjaznym mieszkańcom. Zieleń wygłuszy odgłosy Estakady, oczyści nieco powietrze oraz podniesie walory okolicy. Projekt zakłada wyznaczenie i utwardzenie ścieżek spacerowych, uporządkowanie istniejącej zieleni, dosadzenie nowych drzewek i krzewów, postawienie ławek, stolików do gier, elementów małej architektury. W kolejnym etapie może powstać siłownia zewnętrzna, oświetlenie, pergola itp.