Projekty robocze BO 2018 (opublikowane)

Karwiny

Z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości- PIERWSZY MURAL NA KARWINACH! Na bloku przy ul. Korzennej 5.

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

Lokalizacja projektu:
Blok przy ul. Korzennej 5. Mural zostanie umieszczony na ścianie budynku od strony wschodniej (od strony PKM, Małego Kacka).

Opis:
Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości chcemy wyrazić naszą radość i wdzięczność poprzez stworzenie PIERWSZEGO NA KARWINACH, JEDYNEGO W POLSCE, NAJPIĘKNIEJSZEGO MURALU.

Oksywie

"Biblioteka dostępna dla każdego". Montaż platformy pionowej (windy) dla osób niepełnosprawnych ułatwiającej dostęp na piętro budynku przy ul. Podchorążych 10A w Gdyni.

Szacunkowa wartość projektu:
146 300 zł

Lokalizacja projektu:
budynek przy ul. Podchorążych 10 A w Gdyni usytuowany na działce nr 1099 obręb 21, KW GD1Y/00069729/5. Właścicielem działki jest Skarb Państwa. Jest to działka o powierzchni 3489 metrów kwadratowych, na której znajduje się piętrowy budynek. W budynku na jego piętrze znajduje się Biblioteka Oksywie - filia nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Realizacja projektu montażu platformy pionowej (windy) będzie realizowana od strony tarasu budynku (schodów na piętro).

Opis:
"Biblioteka dostępna dla każdego". Montaż platformy pionowej ( windy ) ułatwiającej dostęp osobom niepełnosprawnym na piętro budynku przy ul. Podchorążych 10A w Gdyni gdzie mieści się Biblioteka Oksywie.

Babie Doły

Bezpieczniejsze Babie Doły II - dostęp do defibrylatora przy ul. Rybaków

Szacunkowa wartość projektu:
9 000 zł

Lokalizacja projektu:
Ściana budynku parafialnego (docelowo - nowego kościoła)

Opis:
Zakup i montaż defibrylatora na ścianie budynku parafialnego przy ul. Rybaków.

Kamienna Góra

Budowa Automatycznego Zewnętrznego Defibrylatora (AED) na Bulwarze Nadmorskim

Szacunkowa wartość projektu:
10 498 zł

Lokalizacja projektu:
Teren między schodami a wejściem nr 7 na plażę. Miejsce dobrze widoczne, w obrębie monitoringu oraz z przyłączem elektrycznym

Opis:
Budowa Automatycznego Zewnętrznego Defibrylatora oraz systemu montażu i oznaczeń. Pozwoli on zwiększyć bezpieczeństwo w okolicach Bulwaru Nadmorskiego

Wzgórze Św. Maksymiliana

Budowa chodnika na ul.Wyspianskiego

Szacunkowa wartość projektu:
34 160 zł

Lokalizacja projektu:
Gruntowa nieutwardzona czesc ul.Wyspianskiego dugosci 80 m

Opis:
Budowa chodnika szerokosci 1,5 wraz z kraweznikami na dludosci 80 m

Pustki Cisowskie - Demptowo

BUDOWA NOWOCZESNEJ SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ, oraz zestawu drążków do ćwiczeń. Gdynia ul. Borowikowa (górka obok boiska do piłki nożnej)

Szacunkowa wartość projektu:
98 500 zł

Lokalizacja projektu:
Ul. Borowikowa/Rydzowa, Działka o numerze ewidencyjnym 144 , obręb 0024 Gdynia Pustki Cisowskie, własność gruntu Gdyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Gdyni ul. Helska 8. Właściciel terenu wyraża zgodę na użyczenie części nieruchomości na powyższy cel ( około 230 m 2 )

Opis:
Zestawy siłowni jak i zespoły drążków do ćwiczeń doskonale wpisują się w Wzgórze Rekreacyjne Borowikowa - Rydzowa , jest istotnym uzupełnieniem oferty rekreacyjnej w tej części Osiedla . Ten projekt będzie służył wszystkim mieszkańcom - ogólnodostępny. ZAGŁOSUJ !

Leszczynki

Budowa oświetlenia pod Estakadą Kwiatkowskiego na długości ok 210mb

Szacunkowa wartość projektu:
115 000 zł

Lokalizacja projektu:
Odcinek pieszo jezdny pod Estakadą Kwiatkowskiego od ulicy Ramułta do ul. Morskiej

Opis:
Budowa sieci oświetleniowej o dł. ok 210mb wraz z montażem słupów oświetleniowych (8 szt) zgodnie z warunkami ZDiZ.

Działki Leśne

Budowa Parku zabaw dla Psów – Działki Leśne, ul. Bydgoska

Szacunkowa wartość projektu:
74 200 zł

Lokalizacja projektu:
Teren leśny przy ul. Bydgoskiej, dz. nr 44/2

Opis:
Psy są szczęśliwe, gdy mogą swobodnie biegać, bawić się z innymi psami, przynieść patyk swemu Panu. Na ulicach naszej dzielnicy, nie ma na to miejsca, a w lesie nie można puszczać psów. W otulinie lasu, przy ul. Bydgoskiej, może powstać dla nich ogrodzony wybieg ze sprzętami do zabawy i elementami małej architektury. Ogrodzone miejsce ze śmietnikami, torbami na "psie prezenty", ławeczkami i miejscem dla rowerów, wykonane z materiałów naturalnych (drewno), celem maksymalnego wkomponowania się w istniejący krajobraz . Chcielibyśmy, aby "Psi Park" stał się miejscem gdzie chętnie będziemy się spotykać, nie przeszkadzając innym, miejscem integracji zarówno psów, jak i ich właścicieli.

Mały Kack

Łużycka bezpieczna dla pieszych i rowerzystów

Szacunkowa wartość projektu:
6 000 zł

Lokalizacja projektu:
Droga gminna - ul Łużycka, vis-a-vis numeru 2

Opis:
Montaż dwóch wyspowych progów zwalniających przed przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerów na ulicy Łużyckiej wraz z oznakowaniem

Wzgórze Św. Maksymiliana

Monitoring jakości powietrza na Wzgórzu Św. Maksymilnana

Szacunkowa wartość projektu:
18 900 zł

Lokalizacja projektu:
3 lokalizacje: Lokalizacja nr 1. Miejska Biblioteka Publiczna - Wypożyczalnia Naukowa Świętojańska 141, 81-001 Gdynia; Lokalizacja nr 2. VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego ul. Kopernika 34, 81-424 Gdynia Lokalizacja nr 3. Przedszkole Nr 22 ul. Gen. J. Hallera 37, 81–428 Gdynia

Opis:
Celem projektu jest instalacja na terenie dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana sieci 3 kompaktowych czujników systemu monitorowania powietrza, udostępniającej wyniki pomiarów w czasie rzeczywistym na stronie internetowej. Umożliwi to mieszkańcom dzielnicy oraz dzieciom i młodzieży, uczącym się na terenie dzielnicy ocenę jakości powietrza. Na tej podstawie będzie można podjąć decyzję o wyjściu z domu na spacer, ze żłobka czy przedszkola na plac zabaw, czy ze szkoły na boisko na zajęciach wychowania fizycznego.

Śródmieście

OGÓLNODOSTĘPNY ALKOMAT, SKWER KOŚCIUSZKI

Szacunkowa wartość projektu:
7 000 zł

Lokalizacja projektu:
Przy chodniku na pasie zieleni na Skwerze Kościuszki

Opis:
Zakup alkomatu do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu z bezdotykową metodą pomiaru za pomocą dmuchania w wyznaczone miejsce. Urządzenie zostałoby umieszczone w skrzynce umieszczonej w ogólnodostępnym miejscu, a sam pomiar byłby bezpłatny. Celem projektu jest umożliwienie mieszkańcom spędzającym czas w lokalach w śródmieściu sprawdzenie, że po spożyciu alkoholu nie mogą prowadzić samochodu.

Obłuże

Pomnik Pamięci Adm. Józefa Unruga i Gen. Stanisława Dąbka na Skwerze im. Ireny Kwiatkowskiej / "Jestem z Gdyni"

Szacunkowa wartość projektu:
310 000 zł

Lokalizacja projektu:
Pierwsza zakładana lokalizacja - Skwer im. Ireny Kwiatkowskiej (przy Stawku). Dogodna lokalizacja przy ścieżce dla pieszych ciągnącej się od ulicy Płk. Dąbka do Przychodni "Obłuże-Oksywie". - działki nr 213, 214, 228 Druga możliwa lokalizacja - teren zielony przy samym skrzyżowaniu Płk. Dąbka - Kwiatkowskiego. Działki numer - 232, 231, 543 Własność działek: Gmina, Powiat Gdynia

Opis:
W 2018 roku, w rocznicę 100 lecie odzyskania Niepodległości i odtworzenia Marynarki Wojennej do Ojczyzny wrócą szczątki jednego z najważniejszych dowódców Kampanii Wrześniowej 1939 roku - Wicedmirała Józefa Unruga. Wiceadmirał Unrug był czlowiekiem honoru - co udowodnił nie chcąc rozmawiać z Niemcami już po kapitulacji (poprosił o tłumacza mimo, że prawdopodobnie język niemiecki znał lepiej niż polski). Był jednym z najważniejszych oficerów przedwojennej Marynarki Wojennej. W ramach pomnika, obok Admirała Unruga miałby stnąć Generał Brygady - Stanisław Dąbek. Dzięki jego decyzji Wojsko Polskie nie walczyło wewnątrz miasta, dzięki czemu Gdynia nie została zniszczona i zachwyca do dzisiaj.

Kamienna Góra

Przebudowa alejki w wąwozie przy ul. Sienkiewicza

Szacunkowa wartość projektu:
196 076 zł

Lokalizacja projektu:
Wąwóz prowadzący z ulicy Sienkiewicza na wysokości numerów 25, 29 do Sędzickiego przy Akademiku Akademii Morskiej

Opis:
Projekt zakładający odnowienie wąwozu który jest ważną ścieżką dla mieszkańców m.in. ul Sienkiewicza i ładnym przejściem do Morza dla turystów i innych mieszkańców Kamiennej Góry.

Babie Doły

PRZYSTANEK RELAX

Szacunkowa wartość projektu:
127 700 zł

Lokalizacja projektu:
Działka po byłym baraku

Opis:
Przystanek Relax to projekt zagospodarowania terenu po byłym baraku przy ulicy Dedala. Teren ten jest centralnym punktem dzielnicy i jest odpowiednie dla stworzenia spokojnego miejsca odpoczynku , wśród krzewów i kwiatów, dla osób będących na spacerze, chcących chwilkę porozmawiać , lub zająć się lekturą chcących, po prostu zrelaksować się.

Dąbrowa

Tor rowerowy typu PUMPTRUCK

Szacunkowa wartość projektu:
184 500 zł

Lokalizacja projektu:
Teren za kościołem Świętej Trójcy (4500m2 ok 75m x 60m). Połowa wolnego terenu.

Opis:
Pumptrack to innowacyjny, zdobywający popularność na świecie, zapętlony tor rowerowy oraz plac zabaw przeznaczony do zbiorowej rekreacji. Zdjęcia poglądowe nr 1 i 2. To obiekt stanowiący połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze i przebywania na świeżym powietrzu. Przeznaczony zarówno dla profesjonalistów jak i całych rodzin. Sport ten wyrabia refleks, zmysł równowagi, obycie ze sprzętem rowerowym oraz kondycję fizyczną. Jest jednocześnie bezpieczną zabawą na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy jest przejezdny na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych jak i dużych rowerów górskich.

Dąbrowa

Ustanowienie radarowego wyświetlacza prędkości na ulicy Rdestowej

Szacunkowa wartość projektu:
5 000 zł

Lokalizacja projektu:
ulica Rdestowa, przed skrzyżowaniem z ulicą Sojową, patrząc od strony Chwaszczyna

Opis:
Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, w szczególności uczniów na odcinku ulicy Rdestowej - od skrzyżowania z ulicą Szafranową do ulicy Nowowiczlińskiej

Pustki Cisowskie - Demptowo

Utworzenie podjazdu dla wózków inwalidzkich na ciągu pieszym (prostopadle) od ulicy Pawiej do ul. Jaskółcza (przystanek ZKM)

Szacunkowa wartość projektu:
64 450 zł

Lokalizacja projektu:
Gdynia obręb 0024 Pustki Cisowskie, działki nr. 1044, 1022, 1023, 1024, 1047. Przebudowa istniejącego ciągu pieszego na łączniku pomiędzy ulicami Pawia i Jaskółcza - na przeciw przystanku ZKM (Jaskółcza)

Opis:
Utworzenie na całej szerokości istniejącego chodnika - podjazdu - pochylni, będzie to duże oczekiwane udogodnienie w tym rejonie i konieczne, zważywszy na istniejący Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Pawiej, ponad 30 osób jest na wózkach inwalidzkich, z tego grona znaczna większość to osoby samodzielne . Będzie to również udogodnienie dla osób starszych i nie tylko. Podjazd to pierwszy krok do centrum Gdyni dla mieszkańców na wózkach inwalidzkich. Ważny interes społeczny - Gdynia bez barier.