Szczegóły projektu

Dzielnica: Wzgórze Św. Maksymiliana
Status: Projekt zakwalifikowany do głosowania - wygrany
WYNIKI: 849 (3693 punktów)
ID 2017 / 156

Plac Street Workout/Parkour na Bulwarze

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Antoni Brzeski
e-mail: antonwielki@gmail.com

Szacunkowa wartość projektu:
242 895 zł

Lokalizacja projektu:
Bulwar, pas ziemi obok restauracji "Barracuda", leżący wzdłuż skarpy. (miejsce aktualnych drążków) oraz leżący naprzeciwko pas trawy znajdujący się przy zakręcie ścieżki rowerowej i jednocześnie pomiędzy chodnikiem a dojazdem do restauracji "Barracuda". Działka nr. 809/143 , działka nr. 1136/127 oraz 1137/127 obręb. WZGÓRZE ŚW MAKSYMILIANA

Opis:

Budowa Placu Street Workout/Parkour

Projekt ma na celu zbudowania nowego placu do ćwiczeń na miejscu obecnych drążków. Obecne krzywe drążki zostaną zastąpione profesjonalną konstrukcją Street Workout oraz Parkour o bezpiecznej nawierzchni z płyt EPDM. Ponadto obok zostanie postawiona mała konstrukcja Street Workout pełniąca funkcję elementu pod pokazy/zawody. Całość również będzie pełnić funkcję "wizytówki" tych dyscyplin sportowych w Gdyni. Codziennie przez bulwar przechodzą setki ludzi, jeśli nie tysiące. Dzięki czemu będziemy w stanie organizować przeróżne imprezy sportowe jak pokazy/zawody czy warsztaty na wielką skalę co wiąże się z naszym celem, jakim jest zarażanie ludzi sportem ;)

PROJEKT:

Projekt składa się z 3 konstrukcji zawartych w załączniku. Dwie z nich powstaną w miejscu obecnych drążków. Na pasie ziemi zostanie utworzona bezpieczna nawierzchnia EPDM o wymiarach 43x5m. Na niej zaś (od strony wschodniej) konstrukcja Parkour oraz Konstrukcja Street Workout. Naprzeciw Konstrukcji Street Workout (pomiędzy ścieżkami na terenie trawiastym) zostanie zamontowana mniejsza konstrukcja Street Workout składająca się z 4 drążków 3 par poręczy równoległych oraz mocowania drabinkowego (znajdująca się w załączniku)

Specyfikacje:

Konstrukcja Parkour:

Składa się z 25 drążków poziomych o różnej wysokości, zamontowancyh na 16 konstrukcyjnych elementachpionowych oraz przy pomocy pięciu, obudowanych rurami, skrzyń oraz jednej ścianki (zmontowane jak załączniku) Rury są połączone za pomocą łączeń "kolankowych". Każda rura oraz profil stalowy muszą być ocynkowane proszkowo oraz pomalowane proszkowo. Poziome drążki będą koloru żółtego RAL 1037. Pionowe zaś koloru grafitowego RAL 9011. Łączenia rur zaś muszą być wyoknane w sposób uniemożliwiający wystawaniu ostrych krawędzi, o minimalnym zaokrągleniu krawędzi 3mm. Rury muszą być zaślepione w sposób uniemożliwiający dostanie się wilgoci do ich wnętrza.Wszystkie rury koliste użyte do produkcji muszą mieć średnicę min. 33,7mm i grubość ścianki większą niż 2,9mm. Rury o średnicy 33,7mm o długości 1,4m i większej muszą mieć grubość ścianki min 5mm.  Konstrukcja musi zostać przymocowana do fundamentu betonowego poprzez zastosowanie kotew pierścieniowych M12 x 140. Kotwy należy zabezpieczyć polimerowymi kapturkami. Fundament musi sięgać miniumum 80cm pod poziom gruntu lub głębiej, zależnie od lokalnej głębokości przemarzania gruntu. Fundamenty wykonane z betonu min. B25 nie muszą być zbrojone. Dopuszcza się zmianę wymiarów urządzeń o 6%.

Bezpieczna nawierzchnia ma zostać ułożona z płyt EPDM o grubości conajmniej 10mm.

 

Za konstrukcją Parkour od strony skarpy zostanie umieszczona ława o długości 3 metrów, o powierzchni użytwkowej wykonanej z drewna.

 

Konstrukcja Street Workout (większa)

 Konstrukcja składa się z wymienionych niżej elementów, wykonanych oraz zmontowanych w sposób jak znajduje się to w załączniku.

(od strony lewej) Ławeczka prosta z trzema szczebelkami powyżej, ławeczka skośna z trzema szczebalkami powyżej,niski drążek łączący ławeczkę z trzema poręczami równoległymi ustawionymi w sposób prostopadły do drążka, drążek prostopadły do poręczy równoległych na ichwysokości łączący je z "kwadratem" stworzonym z czterech drążków z czego ten od strony poręczy znajdować się będzie na niższej wysokości od pozostałych, następnym elementem są kółka gimnastyczne zamieszczone w sposób widoczny w załączniku, na prawo od kółek znajduje się drabinka pionowa równoległa do kółek.Na przeciw drabinki umieszczona jest lina . Dalej na prawo pomiędzy drabinką pionową a liną ciągnięta jest drapinka pozioma względem podłoża. Składa się ona z trzech części widocznych w wizualizacji, na pierwszej są umieszczeone dwie pary "uszek", na drugiej zaś w połowie została pociągnięta do podłoża rura, trzecia część jest umieszczona pod kątem zmierzając w ten sposób do góry. Na końcu drabinki znajduje się przedłużona rama a od niej poprowadzona do podłoża rura pole dance.  Na prawo od rury pole dance w podłożu mieszczone są dwie pary poręczy równoległych umieszczonych w sposób jak w wizualizacji. Ta dalsza para ma wysokość ok 20 cm, ta bliższa zaś wysokość 40cm.

Drążki poziome posiadają średnicę 33.7mm i muszą posiadać ściankę o grubości większej niż 2,9 mm. Poręcze równoległe zaś średnicę 45mm. Szerokość wysokich poręczy równoległych wynosi kolejno 55 i 70 cm Same poręcze zaś mają wysokość 1,5m. Kółka gimnastyczne zamieszczone są na łańcuchach na wysokości chwytu 190cm licząc od podłoża. Wysokość wysokich drążków w kwadracie oraz drabinek pionowych i poziomych wynosi 2,35m.Wszystkie elementy każda rura oraz profil stalowy muszą byc ocynkowane proszkowo oraz pomalowane proszkowo. Słupy oraz poręcze na kolor żółty RAL 1037, drążki i szczeble na kolor grafitowy RAL 9011. Sczeble i drążki mocowane są przy pomocy śrub przechodzących przez słup. Mocowania rur zaś muszą być wyoknane w sposób uniemożliwiający wystawaniu ostrych krawędzi, o minimalnym zaokrągleniu krawędzi 3mm. Rury muszą być zaślepione w sposób uniemożliwiający dostanie się wilgoci do ich wnętrza. Rury o średnicy 33,7mm o długości 1,4m i większej muszą mieć grubość ścianki min 5mm.  Konstrukcja musi zostać przymocowana do fundamentu betonowego poprzez zastosowanie kotew pierścieniowych M12 x 140. Kotwy należy zabezpieczyć polimerowymi kapturkami. Fundament musi sięgać miniumum 80cm pod poziom gruntu lub głębiej, zależnie od lokalnej głębokości przemarzania gruntu. Fundamenty wykonane z betonu min. B25 nie muszą być zbrojone. Dopuszcza się zmianę wymiarów urządzeń o 6%.

Bezpieczna nawierzchnia ma zostać ułożona z płyt EPDM o grubości conajmniej 10mm.

 

Za konstrukcją Street Workout od strony skarpy (przy murku) zostanie umieszczona ława o długości 3 metrów, o powierzchni użytwkowej wykonanej z drewna.

Konstrukcja Street Workout (mała)

Zostanie umieszczona naprzeciwko konstrukcji dużej Street Workout, na terenie trawiastym pomiędzy chodnikiem a dojazdem do restauracji "Barracuda" Konstrukcja składa się z 3 poręczy równoległych o średnicy 45mm. szerokość poręczy równoległych wynosi kolejno 60 i 75 cm Same poręcze zaś mają wysokość 1,3m. Obok znajduje się konstrukcja "kwadrat" stworzona z 4 drążków o średnicy 33,7mm. trzy z nich na wysokości 2,35m czwarty zaś jest umieszczony niżej w sposób przedstawiony w wizualizacji. Na konstrukcji kwadratu umieszczony jest uchwyt złożony ze szczebelków poziomych przedstawiony w wizualizacji projektu.Wszystkie elementy każda rura oraz profil stalowy muszą byc ocynkowane proszkowo oraz pomalowane proszkowo. Słupy oraz poręcze na kolor żółty RAL 1037, drążki i szczeble na kolor grafitowy RAL 9011. Sczeble i drążki mocowane są przy pomocy śrub przechodzących przez słup. Mocowania rur zaś muszą być wyoknane w sposób uniemożliwiający wystawaniu ostrych krawędzi, o minimalnym zaokrągleniu krawędzi 3mm. Rury muszą być zaślepione w sposób uniemożliwiający dostanie się wilgoci do ich wnętrza. Rury o średnicy 33,7mm o długości 1,4m i większej muszą mieć grubość ścianki min 5mm.  Konstrukcja musi zostać przymocowana do fundamentu betonowego poprzez zastosowanie kotew pierścieniowych M12 x 140. Kotwy należy zabezpieczyć polimerowymi kapturkami. Fundament musi sięgać miniumum 80cm pod poziom gruntu lub głębiej, zależnie od lokalnej głębokości przemarzania gruntu. Fundamenty wykonane z betonu min. B25 nie muszą być zbrojone. Dopuszcza się zmianę wymiarów urządzeń o 6%.

Nawierzcnią pod tą konstrukcją zostanie naturalna trawa.

 

Wszystkie urządzenia do ćwiczeń zawarte w projekcie:

-muszą być wykonane i zaprojektowane zgodnie z wymaganiami PFS:1601-1 Polskiej Federacji Parkour i Freerun, poświadczane pisemnie przez zarejestrowaną organizację.

-muszą być wykonane zgodnie z wymogami normy PL EN 16630:2015

Wykonawca musi posiadać pisemne potwierdzenie zgodności projektu z wymaganiami użytkowniów, zatwierdzone przez min. 3 zarejestrowane organizacje parkour lub street workout

 

Stare drążki znajdujące się w tym miejscu zostaną zdemontowane, przetransportowane i zamontowane w innym miejscu Gdyni. W przypadku pozytywnym przejściu projektu przez głosowanie, miejsce to zostanie uzgodnione z władzami miasta.

Kalkulacja kosztów:

Komplet Urządzeń 86 267,28 zł [brutto]

Montaż i transport 20 418 zł [brutto]

Tablica z regulaminem 738 zł [brutto]

Nawierzchnia: 215m kw 79471,40 zł [brutto]

Wykonanie ław 2x 2000zł =4 000zł [brutto]

Transport oraz montaż starych drążków 7 000 zł [brutto]

Przełożenie sieci energetycznej i telekomunikacyjnej 30 000zł [brutto]

Dokumentacja projektowa 15 000,00zł

RAZEM: 242 895 zł [brutto]

Załączniki:
 

Dodaj komentarz
 
(*) - Pole wymagane

Lista komentarzy

ID. 315 |nick: tak | Data: 2017-06-02 14:56:07 | IP: 46.175.227. ...

wystarczy

takich placow na bulwarze jest duzo a z tego (zgloszonego) skorzysta tylko restauracja

ID. 340 |nick: Autor | Data: 2017-07-13 12:52:29 | IP: 31.0.86. ...

Nie wystarczy

@tak
Plac przeznaczony do tego typów ćwiczeń na bulwarze jest jeden i wymaga on rychłej renowacji. To właśnie jego miejsce zastąpi ten projekt. Przeciwnie, z placu skorzystać będzie mógł każdy, z tysięcy osób przechodzących przez Bulwar Nadmorski w tym pani/pan

ID. 357 |nick: tomek | Data: 2017-08-12 20:41:34 | IP: 46.175.227. ...

lepiej budowac niz remontowac

@Autor
Zamiast remontowac mozna wybudowac nowy akurat przy restauracji Brawo panie wlascicielu barakudy

ID. 358 |nick: Autor | Data: 2017-08-13 17:28:02 | IP: 31.0.34. ...

Tu trzeba budować

@tomek
Proszę się lepiej zapoznać się z projektem. Plac powstanie na miejscu obecnych starych drążków, Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa wymagana jest budowa od zera. (Fundamenty, drenaże, bezpieczna nawierzchnia, ) Chcemy również zwiększyć liczbę urządzeń których miejsca zostały odpowiednio rozplanowane. Proszę przeczytać do końca i zobaczyć jakie mamy plany na wykorzystanie obecnych drążków, marnotrastwo nie jest u nas wskazane. Zaoszczędzimy teren, oraz stworzymy nowe miejsce do ćwiczeń. Właścicielem barracudy niestety nie jestem ale staram się by nasze miasto mogło sczycić się najlepszymi placami do ćwiczeń w regionie Pozdrawiam

ID. 360 |nick: tomek | Data: 2017-08-23 19:05:57 | IP: 46.175.227. ...

bzdura

@Autor
wlascicielem restauracji napewno nie jestes ale wynajmujesz lokal ! Budowac place tak ale nie przy restauracjach lecz w okolicach osiedli Po jedzonku mozna stracic kalorie na silowni ? Taki bedzie plakat w pana restauracji ? Podpisz sie a nie anonimowy ''autor'' Pozdrawiam

ID. 389 |nick: KAJ | Data: 2017-09-11 06:29:32 | IP: 94.254.228. ...

Leniwe grubasy

@tomek
Zamiast juz atakowac Autora, ruszylibyscie tylki i ogarneli temat. Jest jeden plac przy osiedlach, przy ulicy morskiej na leszczynkach. Bardzo malo osob z tego miejsca korzysta. A Bulwar? Tam zawsze ktos jest. Czy to o godzinie 6 czy 20, czy w piatek czy poniedzialek, czy w swieto czy wakacje, czy latem czy zimą. Zawsze. Bardzo potrzeba w tym miejscu tego placu. Jak najbardziej na TAK

ID. 390 |nick: nillu | Data: 2017-09-11 11:04:45 | IP: 195.245.68. ...

pełna zgoda

@KAJ
W pełni zgadzam się z przedmówcą - plac treningowy na bulwarze będzie liczniej użytkowany niż jakikolwiek na osiedlu. Dla ćwiczących dodatkowym atutem jest aura bulwaru i bliskość morza (w którym można się wykąpać po treningu). Wielu skusi się na wycieczkę właśnie tam na trening niż wybranie okolicznego rozwiązania. Świetny pomysł z tym placem!

ID. 1474 |nick: darkgorster | Data: 2017-10-11 18:30:53 | IP: 89.68.224. ...

Bzdura

@tak
Przychodzimy tu od kilkunastu lat i wstyd,że to miejsce tak brzydko wygląda,l nie widziałem nikogo kto by wyszedł z tej knajpy i ćwiczył.

ID. 387 |nick: Mateusz Adamus | Data: 2017-09-10 21:46:08 | IP: 86.133.51. ...

brawo popieram

popieram

ID. 523 |nick: Jowita | Data: 2017-09-18 16:08:02 | IP: 188.252.9. ...

Popieram

Taki park i to mały jest na Dzialkach Leśnych. Super pomysl!

ID. 1165 |nick: Bartek | Data: 2017-09-28 18:22:12 | IP: 94.254.229. ...

Budowac!

Jak najbardziej za stawianiem tegu typu prakow, lubie, chodze

ID. 1190 |nick: Kononowicz. | Data: 2017-09-29 10:39:58 | IP: 89.64.55. ...

Opinia kandydata na prezydenta Polski

Nic nie budować. Wszystko zlikwidować, aby był porządek, aby nie było niczego.

ID. 1475 |nick: darkgorster | Data: 2017-10-11 18:33:23 | IP: 89.68.224. ...

Wreszcie!!!

Potrzeba tego pomysłu długo się rodziła.Życzę szczęśliwego rozwiązania:)

ID. 1561 |nick: | Data: 2019-09-22 10:19:31 | IP: 89.64.62. ...

Doczekamy się ?

Jest już 22 września czyli praktycznie koniec 3 kwartału a i dalej nic nie zaczęli budować :(