Przyjazna Dzielnica 2017


Obłuże

Obłuże Biega! Bieg na 5 km dla doroslych i biegi młodzieżowe o Puchar Gdynil

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt zakłada organizację w kwietniu 2018 w ustalonym przez radę dzielnicy i fundację miejscu biegów o Puchar Gdyni dla dzieci i mlodzieży, z podzialem na kategorie wiekowe i z róznym dystansami. projekt ma na celu promocję biegów i zdrowego, aktywnego trybu życia.

Obłuże

DZIEŃ UŚMIECHU - Pikniki plenerowe dla Gdyńskich Przedszkoli nr 48 i 18

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt zakłada realizację dwóch dwugodzinnych pikników naukowych dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców w okresie maj/czerwiec 2018 r. Planowane jest połączenie dobrej zabawy z fascynującą przygodą i nauką. - to najlepszy sposób dla małych dzieci na przyswajanie wiedzy.

Mały Kack

Zumba, Latino-Fit, integracja, kontynuacja

Szacunkowa wartość projektu:
12 483 zł

OPIS:
Projekt zakłada kontynuację zajęć zumba i latino-fit na rok 2018 dla dzieci, młodzieży i dorosłych, odbywających się w SP nr 13. Zajęcia będa się odbywaly dla razy w tygodniu pod opieką wykwalifikowanych trenerów.

Chwarzno - Wiczlino

Rowerowe ABC - czyli jak bezprecznie jeździć po dzielnicy

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt zakłada przeprowadzenie w terminie maj-czerwiec 2018 cyklu szkoleń teoretycznych i praktycznych z jazdy na rowerze w celu zdobycia karty rowerowej. Skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym.

Pogórze

Kulturalne i kreatywne Pogórze, Organizacja spotkań dla mieszkańców dzielnicy Gdynia Pogorze

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada kontynuację oraz poszerzenie działań realizowanych podczas wcześniejszych edycji konkursu i ma na celu zintegrowanie oraz zaktywowanie mieszkańców Pogórza. Planowane jest przeprowadzenie w 2018 roku: spektakli teatralnych dla dzieci, warsztatow dla rodziców, spotkań kulturalnych, spotkań z autorami i ilustratorami książek, warsztatów komputerowych oraz warsztatów rękodzielniczych.

Dąbrowa

Ćwiczę ciało i umysł

Szacunkowa wartość projektu:
5 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada organizację czasu wolnego dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców dzielnicy w roku 2018. Przewidziane są gry i zabawy ruchowe połączone z nauką języka angielskiego, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Orłowo

ORLOWO DLA KAŻDEGO - zabawa, integracja, rozwój, zdrowie

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
W ramach realizacji projektu przewidziane jest zorganizowanie w roku 2018 cyklu zajęć, spotkań i warsztatów, bedących propozycją na ciekawe spędzenie czasu wolnego dla wszystkich mieszkańców. Będą to spotkania z grami planszowymi oraz z filmem, zajęcia zdrowego kręgosłupa, zajęcia korekcyjne dla dzieci, warsztaty kulinarne i artystyczne, zabawy plenerowe, itp.

Leszczynki

,,Rusz się z Nami" - całoroczne zajęcia Nordic Walking

Szacunkowa wartość projektu:
8 300 zł

OPIS:
Celem projektu jest przeprowadzenie całorocznych spotkań (dwa razy w tygodniu) dla mieszkańcow dzielnicy w różnym wieku i umozliwienie im swobodnego dostępu do różnego rodzaju form ruchowych na swieżym powietrzu (w okresie letnim) oraz w sali gimnastycznej i siłowni (w okresie zimowym) prowdzonych przez wykwalifikowanych instruktorów.

Oksywie

Oksywskie poruszenie - kontynuacja

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada zorganizowanie cotygodniowych zajęć sportowych i tanecznych dla mieszkańcow dzielnicy, niezależnie od wieku, w tym dla osob niepełnosprawnych w roku 2018. Przewidziane są: pilates, joga, zumba dla dzieci, zumba dla młodzieży, zumba dla dorosłych. Projekt jest kontynuacją zeszłorocznej edycji, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Oksywia.

Chylonia

Wakacje w Chylonii- półkolonie dla dzieci i mlodzieży

Szacunkowa wartość projektu:
12 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada zorganizowanie półkolonii dla dzieci i młodzieży z dzielnicy Chylonia. Zakłada się przeprowadzenie 4 turnusów po 5 dni (max. 20 osób w jednym turnusie), podczas których organizowane będą zajęcia sportowo - rekreacyjne. Półkolonie odbywać się będą w plenerze oraz na terenie SP 10 w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień 2018).

Śródmieście

Zaginione skarby na Śródmieściu - gra miejska

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt zakłada zorganizowanie w maju 2018 r. gry miejskiej, pozwalającej na integrację międzypokoleniową, ponieważ jest skierowany do wszystkich mieszkańców dzielnicy Śródmieście. Gra rozpocznie się mini - festynem, z licznymi atrakcjami (m.in. dmuchańce dla dzieci, gry i zabawy logiczne i ruchowe), prowadzonym przez konferansjera i potrwa ok. 5 godzin.

Kamienna Góra

Spotkajmy się na Kamiennej Górze! - Na aktywną zabawę zaprasza Rada Dzielnicy

Szacunkowa wartość projektu:
16 500 zł

OPIS:
W ramach realizacji projektu przewidziane jest zorganizowanie w czerwcu 2018 roku festynu dla całych rodzin z zabawami i nagrodami, licznymi atrakcjami dla dzieci, zawodami biegowymi, dmuchańcami, itp.

Pustki Cisowskie - Demptowo

Organizacja półkolonii dla dzieci na terenie Sp16 w Gdyni w 2018 roku

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada zorganizowanie półkolonii dla dzieci uczęszczających do SP nr 16 oraz dzieci z innych szkół dzielnicy podczas ferii zimowych (styczeń/luty) oraz wakacji (czerwiec/lipiec) w 2018 roku. Opiekę nad dziećmi będą sprawować wykwalifikowani opiekunowie, którzy zorganizują wiele atracji, takich jak: wycieczka do muzeum, wycieczka do Eksperymentu, zajęcia sportowe i kreatywne, czy wyjście na basen.

Witomino Radiostacja

Edukacja z udzielania pierwszej pomocy

Szacunkowa wartość projektu:
8 900 zł

OPIS:
Projekt przewiduje zorganizowanie zajęć z udzielania pierwszej pomocy dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych oraz dla kadry pedagogicznej i osób dorosłych z dzielnicy w terminie styczeń-maj oraz wrzesień-listopad 2018.

Pogórze

Pogorze - Świat Dziecka i Sportu

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada przeprowadzenie 5 festynów sportowych dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców oraz 6 turniejów sportowych dla dzieci w wieku szkolnym z dzielnicy Pogórze i dzielnic ościennych. Podczas festynów przewidziane jest wiele atrakcji, takich jak: dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny, warsztaty plastyczne, pokazy baniek, malowanie twarzy, mini golf, zabawy sportowe i wiele innych. Natomiast turnieje sportowe będą nastepujące: piłki nożnej, piłki siatkowej kobiet, piłki siatkowej mężczyzn, piłki siatkowej drużyn mieszanych oraz tenisa stołowego.

Mały Kack

Rodzinnie i na sportowo

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
Celem projektu jest promowanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jest on skierowany do dzieci, młodzieży i doroslych i zakłada organizację licznych imprez sportowych na terenie dzielnicy w okresie styczeń - czerwiec 2018 (w weekendy - soboty i niedziele). Projekt zakłada następujące aktywności: lepienie bałwana, jazda na sankach, rzucanie snieżkami (zimą) oraz rajdy piesze, rajdy rowerowe, turnieje piłki siatkowej, itp. (wiosną, latem).

Dąbrowa

Zajęcia z dogoterapii i archeologii

Szacunkowa wartość projektu:
5 000 zł

OPIS:
rojekt składa się z 2 części: 1. Organizacja zajęć z archeologii dla dzieci szkolnej. 2. Organizacja spotkań z dogoterapii z pracownikami i wolontariuszami Fundacji Dogtor oraz specjalnie wyszkolonymi psami. Zajęcia odbywać się będą w SP nr 47 od stycznia do grudnia 2018 r.

Mały Kack

Golf w mieście

Szacunkowa wartość projektu:
15 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada przeprowadzenie zajęć z golfa dla mieszkańców dzielnicy Mały Kack na obiekcie w Gdyni Orłowie. Zajęcia, które zapewnią dużą dozę ruch na świeżym powietrzu będą się odbywały raz w tygodniu.

Wzgórze Św. Maksymiliana

Bezpieczna gdynianka 2 - kurs samoobrony dla kobiet

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt jest kontynuacją zadania z roku porzedniego, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wsrod mieszkańców dzielnicy. Zakłada on zorganizowanie kursu samoobrony dla pełnoletnich kobiet i będzie sie składał z dziesięciu dwugodzinnych spotkań, prowadzonych przez instruktora sztuk walki.

Dąbrowa

Treningi nordic-walking na Dąbrowie

Szacunkowa wartość projektu:
5 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada organizację treningów nordic-walking dla mieszkańców dzielnicy w trzech grupach: podstawowej, odprężenie-relaks-odpoczynek oraz fitness. Spacery odbywać się będą dwa razy w tygodniu w ciągu 5 m-cy (kwiecień-czerwiec, wrzesień, październik) 2018 roku.

Witomino Leśniczówka

"I Ty możesz pływać" - nauka i doskonalenie pływania dla dzieci

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
rojekt zakłada naukę i doskonalenie pływania dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas 1-3 Zespołu Szkół nr 7 oraz innych dzieci z gdyńskich szkół w roku 2018. Zostanie on podsumowany poprzez Pływackie Zawody Mikołajkowe, w których wezma udział uczestnicy kursów pływackich.

Oksywie

Kreatywne Oksywie

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
W ramach realizacji projektu planowane jest zorganizowanie cyklu wydarzeń o charakterze kulturalno-integracyjno-edukacyjnym dla rodzin oraz cyklu spotkań warsztatowych dla dzieci i młodzieży w lutym - październiku 2018. Zajęcia są skierowane do wszystkich mieszkańców Oksywia i będą sie one odbywały w filii 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Witomino Radiostacja

Aktywnie - rajdy i imprezy na orientację

Szacunkowa wartość projektu:
15 900 zł

OPIS:
Projekt ma na celu promocję zdrowego stylu życcia poprzez propagowanie turystyki pieszej i nordic walking jako formy aktywnosci ruchowej i rekreacji. Zakłada on przeprowadzenie zajęć nordic walking przez wykwalifikowanego instruktora w dwóch grupach - dla seniorów (chodzących w wolniejszym tempie) oraz dla pozostałych (chodzących w tempie marszu).

Cisowa

Międzypokoleniowy Klub Dziecka i Seniora

Szacunkowa wartość projektu:
17 000 zł

OPIS:
Projekt skierowany jest do mieszkańców dzielnicy oraz pobliskich dzielnic zainteresowanych poszezrzeniem wiedzy oraz aktywnym spędzeniem wolnego czasu. W ramach realizacji projektu planowane jest przeprowadzenie następujacych działań: organizacja spotkań prozdrowotnych, ćwiczeń z fizjoterapeutą, aerobiku w wodzie, spotkania wielkanocnego oraz wigilijnego, zajęć rytmiczno-ruchowych oraz balów na powitanie wiosny i jesieni w całym 2018 roku.

Śródmieście

Rodzinnie w Śródmieściu

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
W ramach projektu planowane są działania trwające od lutego do listopada 2018, przeznaczone dla rodzin z dziećmi do lat 9 z dzielnicy Środmieście. Będą to: warsztaty literackie w bibliotece, zajęcia kreatywne dla najmłodszych oraz występy teatrzyków dziecięcych ze specjalnie dobranym repertuarem dla najmłodszych.

Szacunkowa wartość projektu:
99 999 zł

OPIS:

Dąbrowa

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańcow Dąbrowy - samoobrona, pierwsza pomoc

Szacunkowa wartość projektu:
5 000 zł

OPIS:
W ramach realizacji projektu przewidziane jest przeprowadzenie bezpłatnych, otwartych zajęć z samoobrony oraz pierwszej pomocy w ZS nr 14 dla wszystkich chętnych pełnoletnich mieszkańców dzielnicy w roku 2018.

Mały Kack

Maly Kack biega! Biegi mlodzieżowe o Puchar Gdyni

Szacunkowa wartość projektu:
10 600 zł

OPIS:
Projekt zakłada organizację we wrześniu 2018 r. na terenie dzielnicy Pucharu Gdyni, czyli biegów dla dzieci i mlodzieży, z podziałem na kategorie wiekowe i różne dystanse. Dla uczestników - zwycięzców przewidziane sa puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Orłowo

Aktywny i zdrowy senior

Szacunkowa wartość projektu:
8 760 zł

OPIS:
Projekt przewiduje zorganizowanie w roku 2018 zajęć pn. "Zdrowy kręgosłup z elementami pilatesu i strechingu" dla seniorów zamieszkujących dzielnicę Orlowo. Zajęcia prowadzone przez instruktora fitness odbywałyby się w pomieszczeniu w Klubie Seniora.

Orłowo

Nie bądź bierny - ratuj życie

Szacunkowa wartość projektu:
11 000 zł

OPIS:
Projekt przewiduje zorganizowanie zajęć z udzielania pierwszej pomocy dla dzieci z ZS nr 5 oraz doroslych mieszkańców dzielnicy Orłowo w lutym - listopadzie 2018. Zajęcia przeprowadzane będą na terenie szkoły przez ratowników posiadających stosowne uprawnienia.

Kamienna Góra

Jestem odkrywcą - eksperymentuję

Szacunkowa wartość projektu:
17 500 zł

OPIS:
Projekt będzie realizowany w terminie luty - maj 2018 i będzie się składał z dwóch etapów. Pierwszy zakłada zorganizowanie dwudniowego święta "Dzień z nauką połączony z interaktywną wystawą", podczas którego uczniowie SP nr 51 będą mogli wziąć udział w eksperymentach i warsztatach naukowych. Drugim etapem będzie zorganizowanie wycieczki do nowoczesnego Centrum Nauki w Redzie dla ok. 80 dzieci (4 grupy po 20 osób).

Wielki Kack

Kaszubski Dzień Dziecka na Wielkim Kacku

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
W ramach realizacji projektu planowane jest zorganizowanie kilkugodzinnego festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka dnia 2 czerwca 2018 r. dla mieszkańców Wielkiego Kacka. Podczas festynu planowane sa nastepujące atrakcje: kaszubski spektakl dla dzieci, nauka zumby, warsztaty dla dzieci paper craft, play mays oraz malowanie na ceramice, a także konkurs wiedzy o regionie.

Dąbrowa

Biegi przedszkolaka na Dąbrowie

Szacunkowa wartość projektu:
5 000 zł

OPIS:
W ramach realizacji projektu przewidywane jest zorganizowanie w czerwcu 2018 r. imprezy biegowej o Puchar Gdyni dla przedszkolaków z podziałem na kategorie wiekowe. Zwycięzcy zdobędą puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Witomino Radiostacja

A może by... spektakl plenerowy na Witominie?

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt zakłada zorganizowanie w czerwcu 2018 roku na terenie dzielnicy Witomino - Radiostacja teatru ulicznego, łączącego dynamiczną choreografię z przejmującą muzyką i dopracowanymi kostiumami. W tworzenie spektaklu będą zaangażowani twórcy z wielu dziedzin sztuki: muzycy, plastycy, szczudlarze, tancerze oraz aktorzy uliczni.

Chwarzno - Wiczlino

Pies - kupa radości i odpowiedzialności

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt zakłada organizację spotkań z terapeutami i edukatorami Fundacji Dogtor oraz specjalnie wyszkolonymi psami dla dzieci na terenie szkoły oraz dla wlaścicieli psów w plenerze. W terminie luty-czerwiec 2018 planowane jest prowadzenie zajęć w szkole, natomiast w kwieniu-czerwcu 2018 w plenerze na terenie dzielnicy.

Babie Doły

Rozpoczęcie sezonu letniego na plaży w Babich Dołach - piknik rodzinny

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
Planowane jest zorganizowanie w dniu 23.06.2018 pikniku rodzinnego z licznymi zabawami, nagrodami i darmowym poczęstunkiem dla mieszkańców dzielnicy. Podczas pikniku planowane są także koncerty zespołów muzycznych i warsztaty garncarskie

Dąbrowa

Robotyka na Dąbrowie

Szacunkowa wartość projektu:
5 000 zł

OPIS:
W ramach realizacji projektu przewidziane jest zorganizowanie cyklu warsztatów z robotyki dla dzieci w wieku 8-12 lat w okresie I - XI 2018 . Dzieci będą pracować w pięciu grupach, z których każda spotka sie 5 razy. Zajęcia będą dostosowane do wieku i poziomu umiejętności dzieci w grupie.

Witomino Leśniczówka

Nie bądź bierny

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
Proponowany projekt przewiduje zorganizowanie dużej imprezy sportowo - rekreacyjnej (biegi przełajowe oraz marsze nordic - walking dla różnych grup wiekowych i na różnych dystansach) w kwietniu 2018 r. oraz warsztatów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i młodzieży na terenie Zespołu Szkół nr 7.

Witomino Leśniczówka

Nowoczesny senior

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów medycznych, prelekcji na temat bezpieczeństwa oraz integracji sąsiedzkiej mieszkańców dzielnicy. Planowane są m.in.: spotkania z dietetykiem, rehabilitantem, psychologiem oraz policjantem, a także wyjścia do teatrów, kin, spacery nordic-walking oraz piknik historyczny i jednodniowa wycieczka na Kaszuby dla seniorów z dzielnicy Witomino - Leśniczówka.

Działki Leśne

Wszyscy Razem z Klubem Rodzica na Dzialkach Leśnych

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada organizację spotkań i wydarzeń dla rodzin z dziećmi w roku 2018. Będzie się on składał z 3 bloków tematycznych: "Porozmawiajmy o..." - cykl spotkań z psychologiem, dietetykiem i promotorem karmienia piersią, "Mam pasję!" - spotkania mające na celu rozwijanie zainteresowań i promowanie czytelictwa oraz "Spotkania Grupy Zabawowej" - mające na celu wzmocnienie więzi rodzinnych, integrację rodziny ze środowiskiem lokalnym i wspieranie rozwoju małych dzieci.

Grabówek

Grabówek Biega! Bieg na 5 km dla dorosłych i biegi młodzieżowe o Puchar Gdyni!

Szacunkowa wartość projektu:
11 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada organizację Pucharu Gdyni, czyli biegów dla dzieci i młodzieży, z podziałem na kategorie wiekowe i różne dystanse oraz biegu dla dorosłych w dniu 26 maja 2018 r. Na zwycięzców czekać będą puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Chylonia

Chylonia biega! Biegi młodzieżowe o puchar Gdyni

Szacunkowa wartość projektu:
9 500 zł

OPIS:
Projekt zakłada zorganizowanie w kwietniu 2018 na terenie dzielnicy imprezy biegowej o Puchar Gdyni dla dzieci i młodzieży z podziałem na kategorie wiekowe z różnymi dystansami. Przewidziane są puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zwycięzców.

Oksywie

Oksywski Festiwal Książki

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
"Oksywski Festiwal Książki" to wydarzenie kulturalno-społeczne, którego celem jest zachęcenie odbiorców do obcowania z szeroko pojętą literaturą oraz stworzenie atrakcyjnej oferty warsztatowej pozwalającej rozwijać zainteresowania literaturą. Przewidziane jest zorganizowanie serii spotkań z pisarzami, gier i animacji kulturalnych, spotkań warsztatowych oraz imprezy finalowej, podczas której zaprezentowana zostanie Gra Miejska.

Babie Doły

Majówka na leśniej polanie w Babich Dołach - impreza sportowo - rekreacyjna

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada zorganizowanie czasu wolnego dla całych rodzin z zabawami, nagrodami i darmowym poczęstunkiem, a także koncert i liczne atrakcje dla uczestników w każdym wieku. Termin: maj 2018

Chwarzno - Wiczlino

Weekendowe kino pod chmurką - odsłona druga

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
W ramach realizacji projektu zakłada się organizację dwu - dniowego (11 i 12 sierpien 2018) kina plenerowego na terenie dzielnicy dla wszystkich jej mieszkańców. Pokazy odbędą się na terenie gminnym pomiędzy ul. Chwarznieńską i ul. Staniszewskiego.

Oksywie

I Ty możesz zostać aktorem

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt skierowany jest do otwartej grupy odbiorców w dowolnym wieku, zamieszkujących teren dzielnicy Oksywie oraz dzielnic ościennych. Będzie on polegal na przeprowadzeniu warsztatów teatralnych, prowadzonych przez rezyserkę i instruktorkę teatralną - panią Magdalenę Tomaszewską. Celem warsztatów bedzie przygotowanie spektaklu opartego na tematyce legend gdyńskich.

Śródmieście

Śródmieście zaprasza przyjaciół i miłośników Gdyni

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt zakłada kilka działań w przeciągu 14 miesięcy (od listopada 2017 do grudnia 2018), zapraszając mieszkanców dzielnicy do twórczego i aktywnego poznania naszego miasta. Przewiduje: dwugodzinne spacery po Śródmieściu, godzinne przechadzki dla turystów (lipiec/sierpień), dwugodzinne prezentacje o historii dzielnicy oraz dwie zabawy z podchodami po historycznych i sekretnych miejscach Gdyni.

Karwiny

Bądź seniorem, który wie jak korzystac z Życia - spotkania tematyczne, fragmenty filmów, dyskusje dla osób 55+

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Celem projektu jest wprowadzenie nowej jakości w życie seniorów tak, by mogło być ono każdego dnia bardziej satysfakcjonujące. Przewidziane są 2 cykle po 6 spotkań, na ktorych będa poruszane problemy z codziennego życie seniorów, gdzie będzie możliwość uzyskania porady i wymiany doświadczeń wśród uczestników.

Orłowo

Tańczę w każdym wieku

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
Przewidziane jest zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć tanecznych dla mieszkańców dzielnicy w trzech grupach wiekowych: dzieci 12-16 lat, osoby dorosłe, seniorzy 60+. Zajęcia byłyby prowadzone przez 4 miesiące (styczeń-kwiecień) po 2 godziny tygodniowo w salach tanecznych Szkoły Tanca i Fitnesu "HavanaSi". Projekt kończyłaby gala finalowa z pokazami tańca i imprezą taneczną przy latynoamerykańskiej muzyce.

Grabówek

Gimnastyka ciała i umysłu dla starszych i młodszych mieszkańców Grabówka

Szacunkowa wartość projektu:
20 250 zł

OPIS:
Projekt stanowi kontynuację realizowanego w 2017 roku projektu o tej samej nazwie, który spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Zakłada on realizację zajęć ruchowych, takich jak: gimnastyka ogólna, pilates, gimnastyka kręgosłupa, taniec i gimnastyka umysłu dla dorosłych oraz gier i zabaw sportowych, zajęć plastycznych i muzycznych, zajęć relaksacyjnych dla dzieci w roku 2018.

Karwiny

Wyjdź na kije! Cykliczne bezpłatne zajęcia nordic walking od kwietni aż do października z instruktorem zakończone rajdem

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt obejmuje przeprowadzenie serii 30 zajęć nordic-walking z wykwalifikowanym instruktorem dla młodzieży i dorosłych z dzielnicy Karwiny. Odbywałyby sie one raz w tygodniu w godzinach popołudniowo-wieczornych w okresie od kwietnia do końca października 2018.

Redłowo

Zabawy integracyjne w terenie

Szacunkowa wartość projektu:
15 500 zł

OPIS:
Projekt ma na celu zachęcenie dzieci, młodzież oraz całe rodziny do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. W ramach jego realizacji przewidziane jest zorganizowanie cotygodniowych, dwugodzinnych zabaw, takich jak: zakopywanie sekretów, zbijak, podchody, gra w klasy, gra w kapsle, gra w gumę, itp. w miesiącach wrzesień, październik 2017 oraz maj, czerwiec 2018.

Śródmieście

Matka Natura - rodzinnie i z pasją w dzielnicy Śródmieście

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt ma na celu integrację rodzin oraz budowanie lokalnej społeczności poprzez zorganizowanie cyklu spotkań o tematyce wychowawczej, edukacyjnej i kulturalnej, skierowanej do rodziców, ktorzy mają dzieci w wieku od urodzenia do 7 roku życia oraz do rodzin spodziewających sie potomstwa. W okresie marzec - czerwiec oraz wrzesień - listopad 2018 planowane są następujące działania: salsa w chustach, warsztaty promujące rodzinne, aktywne czytelnictwo, teatrzyki dla dzieci, zającia zabawowe i wiele innych.

Pogórze

Rodzinne Pogórze Organizacja czasu wolnego dla rodziców z dziećmi oraz doroslych mieszkańców Dzielnicy Pogórze

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Planowane działania skierowane są do rodzin mieszkających na Pogórzu i mają na celu integrację rodzin, stymulowanie rozwoju dzieci oraz zagospodarowanie czasu wolnego. Przewidziane jest zorganizowanie w siedzibie Miejskiej Bibliteki Publicznej: spektakli teatralnych dla dzieci, warsztatów dla rodziców z dziećmi, spotkań kulturalnych dla rodziców oraz pokazów edukacyjnych we współpracy z Mediateką Pogórze w terminie styczeń - październik 2018.

Dąbrowa

Koło teatralne - Teatr Młodych Dąbrowa

Szacunkowa wartość projektu:
5 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada przeprowadzenie zajęć teatralnych oraz przygotowanie spektaklu dla młodzieży poprzez prowadzenie Koła Teatralnego. Zajęcia prowadzone będą przez aktywnego zawodowo aktora gdyńskiej sceny dramatycznej dla młodzieży w wieku gimnazjalnym w okresie od stycznia do maja 2018 roku.

Kamienna Góra

Letnie kino w Kaszubskim Forum Kutury

Szacunkowa wartość projektu:
6 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada zorganizowanie w lipcu i sierpniu 2018 r. 4 seansów filmowych połączonych ze spotkaniami z twórcami. Filmy będą dotyczyły tematyki gdyńskiej i kaszubskiej. Będzie mógł wziąć w nich udział każdy zainteresowany, niezależnie od wieku.

Działki Leśne

Integracja na parkurze strzeleckim Dzialki Leśne - parkur dla młodzieży

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada organizację cyklicznych zajęć ze strzelectwa dla młodzieży i dorosłych, przeprowadzenie 10 turniejów strzeleckich oraz imprez okolicznościowych i integracyjnych na parkurze strzeleckim w roku 2018.

Wzgórze Św. Maksymiliana

Sami o Sobie

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt zakłada wydanie gazety (w wersji papierowej i elektronicznej) dla mieszkańców i o mieszkańcach dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana. Gazeta ma być wizytówką dzielnicy, opowiadającą o ciekawych miejscach i ludziach i ma być współtworzona przez mieszkańców. którzy na jej łamach będa mogli podzielić się swoimi historiami, fotografiami, pasjami, itp.

Dąbrowa

Bezpłatny kurs tańca towarzyskiego na Dąbrowie

Szacunkowa wartość projektu:
5 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada przeprowadzenie w okresie styczeń-grudzień 2018 bezpłatnego kursu tańca towarzyskiego dla pełnoletnich mieszkańców dzielnicy w ZS nr 14. Przewidziane są 2 cykle podstawowe po 8 godzinnych zajęć.

Dąbrowa

Bądź seniorem, który wie jak korzystać z życia! - spotkania tematyczne, fragmenty filmów, dyskusje dla osób 55+

Szacunkowa wartość projektu:
5 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada organizację cyklu spotkań dla seniorów, które pozwolą na integrację osób powyżej 55 roku życia z dzielnicy Dąbrowa. Na spotkaniach odbywających się w całym 2018 roku poruszane będą tematy dotyczące problemów z życia codziennego seniorów oraz wymiana doświadczeń wśród uczestników.

Działki Leśne

"Autyzm? Zdarza się" Światowy dzień wiedzy o autyzmie w Gdyni.

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada organizację obchodów Światowych Dni Wiedzy o Autyzmie w kwietniu 2018 r - przygotowanie konkursów plastycznego i literackiego dla uczniów gdyńskich szkół, "Niebieskiego Marszu" ulicami miasta przy dźwiękach orkiestry, występów zespołów muzycznych i teatralnych, warsztatów dla dzieci oraz spotkań z ciekawymi ludźmi.

Cisowa

Zdrowy kręgosłup

Szacunkowa wartość projektu:
7 992 zł

OPIS:
Projekt przewiduje przeprowadzenie zajęć dla osób potrzebujących ruchu pod opieką doświadczonych instruktorów z wykształceniem fizjoterapeutycznym. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu w okresie od listopada 2017 do czerwca 2018.

Mały Kack

Warsztaty Teatralne "Scena Młodych Małego Kacka"

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt zakłada organizację warsztatów teatralnych dostosowanych programem i materiałem scenicznym do wieku uczestników dla dzieci młodzieży szkolnej. Będą je prowadziły osoby ze stowarzyszeń teatralnych wraz z artystami instytucji kulturalnych w terminach kwiecień-czerwiec oraz wrzesień-listopad 2018.

Karwiny

Karwiny dla Rodziny II

Szacunkowa wartość projektu:
12 400 zł

OPIS:
W ramach realizacji projektu planowane jest organizowanie czasu wolnego dzieciom i calym rodzinom w okresie od lutego do listopada 2018. Projekt będzie obejmował: zajęcia muzyczne, zajęcia kreatywne, warsztaty skutecznego uczenia się, rodzinne spacery i piknik rodzinny.

Leszczynki

O ZIEMIE= SIEBIE dbamy, surowce wtórne przetwarzamy

Szacunkowa wartość projektu:
8 300 zł

OPIS:
Projekt zakłada zorganizowanie festynu o charakterze sportowo-rekreacyjnym na terenie SP nr 29 dnia 9 czerwca 2018 r. Przewidziano wiele atracji, m. in.: pokaz mody opartej o surowce wtórne, kiermasz domowych przetworów spożywczych, galerię plakatów promujących segregowanie odpadów, gry i zabawy sportowe i wiele innych.

Orłowo

Aktywne spacery krajoznawcze

Szacunkowa wartość projektu:
5 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada zorganizowanie dziesięciu spacerów krajoznawczych dla wszystkich mieszkańców dzielnicy, niezależnie od wieku. Podczas wędrówek poznawane będą szlaki turystyczne, rezerwaty przyrody, pomniki przyrody oraz zespoły przyrodniczo - krajobrazowe.

Witomino Radiostacja

Zdrowa rodzina z Witomina

Szacunkowa wartość projektu:
24 400 zł

OPIS:
Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców dzielnicy i ma na celu propagowanie profilaktyki zdrowotnej i kształtowanie zdrowych nawyków kulturowych i żywieniowych. Zakłada on zorganizowanie w maju 2018 r. festynu, podczas którego możliwe bedzie przeprowadzenie podstawowych badań medycznych i diagnostycznych, skorzystanie z porad lekarskich, udział w zajęciach sportowych, itp.

Wielki Kack

Aktywny krajoznawczo Wielki Kack

Szacunkowa wartość projektu:
4 800 zł

OPIS:
Projekt przewiduje zorganizowanie w terminie maj - wrzesień 2018 Terenowych Rekreacyjnych Imprez na Orientację oraz Rajdów Krajoznawczych Nordic Walking dla wszystkich mieszkańcow dzielnicy, niezależnie od wieku. Podczas wędrówek poznawane będą szlaki turystyczne, rezerwaty przyrody, pomniki przyrody oraz zespoły przyrodniczo - krajobrazowe oraz doskonalona będzie technika marszu z kijkami.

Karwiny

Organizacja dwóch imprez biegowych - Puchar Gdyni w biegach młodzieżowych i Karwiny Biegają - olimpiada biegowa dla dzieci z przedszkoli i zerówek na Karwinach

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt zakłada zorganizowanie w czerwcu 2018 r. dwóch biegów - dla dzieci i młodzieży, z podzialem na kategorie wiekowe i z różnymi dystansami. Zwycięzcy otrzymają puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Dąbrowa

Wasztaty rękodzieła na Dąbrowie

Szacunkowa wartość projektu:
5 000 zł

OPIS:
rojekt zakłada przeprowadzenie w roku 2018 warsztatów z rękodzieła dla rodziców z dziećmi oraz osób dorosłych w celu zapoznania sie z nowymi technikami tworzenia np. kartek okolicznościowych.

Grabówek

Lato z nordic walking

Szacunkowa wartość projektu:
8 750 zł

OPIS:
Projekt obejmuje przeprowadzenie serii 27 zajęć nordic walking z wykwalifikowanym instruktorem, odbywających się dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowo-wieczornych w okresie od kwietnia do końca października 2018 r.

Witomino Radiostacja

Szaleństwo sportowo - naukowe - piknik rodzinny dla mieszkańców Witomina

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
Projekt przewiduje zorganizowanie pikniku rodzinnego o charakterze sportowo - naukowym dla mieszkańców dzielnicy. Zaplanowano biegi oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży oraz starszych (jak np.: wybuchowe science show, plenerowy fitness, gry i zabawy sportowe, występy lokalnych zespołów i wiele innych). Przewidziano nagrody i upominki dla uczestników i zwycięzców zawodów sportowych.

Babie Doły

Cykl warsztatów z pierwszej pomocy i spływów kajakowych dla mieszkańców Babich Dołów

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada przeprowadzenie w roku 2018 cyklu warsztatów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej podzielony na bloki tematyczne, a także zorganizowanie cyklu 4 jednodniowych spływów kajakowych na rzece Reda.

Wielki Kack

Młodzi ratownicy w Wielkim Kacku

Szacunkowa wartość projektu:
11 640 zł

OPIS:
Projekt zakłada zorganizowanie kursu pierwszej pomocy prowadzonego przez Gdyńskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe dla uczniów SP nr 20 oraz innych dzieci z dzielnicy Wielki Kack. Kurs odbywać się będzie w roku szkolnym 2017/2018 w kilku grupach i będzie dostosowany do wieku uczniów.

Orłowo

Gimnastyka korekcyjna dla dzieci przedszkolnych

Szacunkowa wartość projektu:
8 800 zł

OPIS:
Projekt przewiduje zorganizowanie zajęć gimnastyki korekcyjnej dla dzieci przedszkolnych z terenu dzielnicy Orlowo w pomieszczeniach Przedszkola nr 5. Byłyby one prowadzone przez wykwalifikowanego trenera raz w tygodniu przez 10 miesięcy.

Pustki Cisowskie - Demptowo

Pustki cisowskie biegają! Biegi młodzieżowe o puchar Gdyni

Szacunkowa wartość projektu:
9 500 zł

OPIS:
W ramach realizacji projektu planowane jest zorganizowanie Pucharu Gdyni, czyli biegów dla dzieci i mlodzieży z dzielnicy, z podziałem na kategorie wiekowe, z różnymi dystansami w październiku 2018 r. Na zwycięzców czekać będą puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Leszczynki

Od przedszkola do seniora - imprezy na orientację dzielnicy Leszczynki

Szacunkowa wartość projektu:
8 300 zł

OPIS:
Projekt zakłada zorganizowanie 3 imprez na orientację dla mieszkanców dzielnicy w terminie od czerca do listopada 2018. Będą to: czerwcowa impreza z okazji Dnia Dziecka, wrześniowa jesienna impreza na orientację oraz listopadowa nocna impreza na orientację.

Mały Kack

Treningi pamięci i koncentracji uwagi, warsztaty kaligrafii

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt zakłada prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych (w tym osób starszych) w zakresie ćwiczenia pamięci i koncentracji uwagi przy wykorzystaniu metody Szkoły Pamięci SPW oraz kaligrafii i odręcznego pisania.

Redłowo

Redłowo biega! Biegi młodzieżowe o puchar Gdyni!

Szacunkowa wartość projektu:
9 500 zł

OPIS:
W ramach realizacji projektu planowane jest zorganizowanie Pucharu Gdyni, czyli biegów dla dzieci i mlodzieży z dzielnicy Redłowo, z podziałem na kategorie wiekowe, z różnymi dystansami w październiku 2018 r. Na zwycięzców czekać będą puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Chylonia

Aktywna Chylonia 2017-2018

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
W ramach realizacji projektu przewidziane jest zorganizowanie zajęć sportowych ogólnorozwojowych, z piłki koszykowej, siatkowej i nożnej oraz turniejów piłkarskich. Zajęcia zorganizowane dla mieszkańców dzielnicy w różnych kategoriach wiekowych odbywać się będą w okresie od listopada 2017 do kwietnia 2018 w salach gimnastycznych szkół znajdujących się na terenie dzielnicy.

Babie Doły

Sport i rekreacja na Babich Dołach

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
Projekt zakłada zorganizowanie zajęć sportowych dla wszystkich mieszkańców dzielnicy, takich jak: turnieje piłki siatkowej, piłki nożnej, tenisa stołowego, rajdu pieszego, rajdu rowerowego dla różnych grup wiekowych w terminie od stycznia do czerwca 2018

Wzgórze Św. Maksymiliana

Koncert Niepodległościowy

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców dzielnicy Wzgórze i okolic i zakłada przygotowanie oraz wykonanie koncertu patriotycznego dnia 12 listopada 2017 r. w kościele O.O. Franciszkanów. Wystąpią na nim dwa gdyńskie chóry - "Symfonia" i "Cantamus Reginae im. Andrzeja Bocheńskiego" oraz uczniowie VI LO.

Chwarzno - Wiczlino

Piknik rodzinny ze strażakami i wymianą sąsiedzką w tle

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt zakłada zorganizowanie w dniu 12 maja 2018 r. na terenie gminnym pomiędzy ul. Chwarznieńską i ul. Staniszewskiego pikniku rodzinnego dla wszystkich mieszkańców dzielnicy. Przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci, tj. gry, zabawy i konkursy.

Redłowo

Dni Redłowa

Szacunkowa wartość projektu:
24 300 zł

OPIS:
Projekt ma na celu integrację międzypokoleniową oraz międzysąsiedzką, a także aktywne spędzenie czasu na swieżym powietrzu i jest skierowany do wszystkich mieszkańców dzielnicy. Podczas imprezy, która odbędzie się 22/23 września 2018 przewidziane są następujące atrakcje: zabawy na swieżym powietrzu (zbijak, podchody, gra w gumę, gra w kapsle, itp.), pokazy sportowe, wspolne ognisko oraz uhonorowanie najstarszych i najmłodszych mieszkańców dzielnicy.

Wzgórze Św. Maksymiliana

Wzgórze Kreatywne - nowocześnie z literaturą, sztuką i (web)kulturą

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
Projekt adresowany jest do wszystkich mieszkańcow dzielnicy i zakłada zorganizowanie w terminie luty - czerwiec oraz wrzesień -grudzień 2018 r. wielu wydarzeń o charkterze kulturalnym. Będą to m.in.: spotkania autorskie, warsztaty pisarskie, rodzinne spacery z pisarką i badaczem historii, warsztaty dla dzieci i młodzieży nt. tworzenia komiksów, przedstawienia teatralne, itp.

Leszczynki

Święto pieczonego ziemniaka

Szacunkowa wartość projektu:
8 300 zł

OPIS:
Projekt zakłada organizację festynu o charakterze kulturalno-sportowo-rekreacyjnym dnia 29 września 2018 r. na terenie SP nr 29. Planowane są m.in.: pokazy talentów, tory przeszkód dla dzieci i młodzieży, gry i zabawy, prezentacje promujące zdrowe odżywianie, prezentacje z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ognisko z pieczeniem ziemniaków i wiele innych.

Obłuże

Obłuże w rytmie zumba fitness

Szacunkowa wartość projektu:
12 498 zł

OPIS:
Projekt przewiduje zorganizowanie cotygodniowych, półtoragodzinnych zajęć fitness (zumba) dla mieszkańców dzielnicy, które będa się odbywaly w ZS nr 12 w poniedzialki i wtorki w terminie od października 2017 do czerwca 2018 r.

Cisowa

Aktywnie i rodzinnie - festyn sportowy w Gdyni Cisowie

Szacunkowa wartość projektu:
25 000 zł

OPIS:
Projekt będzie polegał na organizacji imprezy plenerowej w maju 2018 roku dla całych rodzin z zabawami, nagrodami, koncertem i darmowym poczęstunkiem dla wszystkich mieszkańców dzielnicy. Celem projektu jest zachęcenie do integracji rodzin, spędzania czasu na świeżym powietrzu, a także promocja biegów i zdrowego, aktywnego trybu życia.

Leszczynki

Dzień sąsiada

Szacunkowa wartość projektu:
8 300 zł

OPIS:
Projekt przewiduje zorganizowanie 27 maja 2018 r. imprezy sąsiedzkiej dla mieszkańcow dzielnicy Leszczynki, podczas której odbędą się m.in. zawody sportowe, pokazy artystyczne, koncerty muzyczne, itp. Program imprezy będzie dostosowany do potrzeb i pomysłów mieszkańców.

Pustki Cisowskie - Demptowo

Grand Prix w biegach dzieci i młodzieży o Puchar Pustka i Cisa (składający się z 4 edycji od marca do czerwca)

Szacunkowa wartość projektu:
14 900 zł

OPIS:
Projekt zakłada zorganizowanie zawodów biegowych dla dzieci i młodzieży, z podzialem na kategorie wiekowe i dystans. Zapewniona będzie profesjonalna oprawa zawodów, z bramą startową, namiotami, obsługą, komentarzem i wyróżnianiem na podium. Zwycięzcy otrzymają puchary oraz upominki.

Wielki Kack

Wielki Kack - Żeglarska dzielnica Gdyni

Szacunkowa wartość projektu:
12 491 zł

OPIS:
Projekt przewiduje przeprowadzenie zajęć teoretycznych oraz praktycznych z żeglarstwa dla dzieci ze szkół podstawowych przez wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia teoretyczne (luty-kwiecień 2018) poświęcone będą: Budowie jachtów żaglowych, Teorii żeglowania oraz Bezpieczeństwa w żeglarstwie, natomiast zajęcia praktyczne (maj 2018) - to rejs jachtem żaglowym po Zatoce Gdańskiej.

Dąbrowa

Festyn integracyjny Poznaj swojego sąsiada cz. IV

Szacunkowa wartość projektu:
5 000 zł

OPIS:

Witomino Leśniczówka

Parkour w mieście dla każdego

Szacunkowa wartość projektu:
24 960 zł

OPIS:
W ramach realizacji projektu przewidziane jest przeprowadzenie zajęć parkour i freefun, czyli kreatywnego przemieszczania się po przestrzeni miejskiej dla mieszkańców dzielnicy w wieku 8-40 lat. Zajecia prowadzone będą przez wykwalifikowanego trenera na placu sportów miejskich oraz na sali szkoły nr 12 w roku 2018.

Działki Leśne

Festiwal Nauki i Kreatywności łączy pokolenia - impreza plenerowa na terenie SP nr 26 w Gdyni

Szacunkowa wartość projektu:
22 000 zł

OPIS:
W ramach realizacji projektu planowane jest zorganizowanie imprezy plenerowej na terenie SP nr 26 w maju 2018 r. dla mieszkańców dzielnicy Działki Leśne. Zaplanowano przestrzeń sceniczną, strefę rodzinnego eksperymentowania, strefę rozrywki, gry i konkursy dla mieszkańców, itp.

Obłuże

Obluże kulturalne

Szacunkowa wartość projektu:
12 500 zł

OPIS:
W ramach realizacji projektu odbędzie sie cykl nieodpłatnych wydarzeń o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i artystycznym, mających na celu aktywizowanie i zintegorwanie mieszkanców Obłuża w różnych grupach wiekowych. Będą to m.in.: warsztaty muzyczno-rytmiczne dla rodziców z malymi dziećmi, spotkania autorskie, interaktywne pokazy edukacyjne, czy zajęcia kreatywne.