Szczegóły projektu

Dąbrowa
ID: 2018/43

Instalacja oświetlenia przy 3 przejściach dla pieszych: przy Wiczlińskiej (skrzyżowanie z Miętową) oraz Rdestowej - przy skrzyżowania z Lukrecjową i przy skrzyżowaniu z Sojową

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Włodzimierz Karasek
e-mail: wdkarasek@gmail.com
tel.: 790880233

Status:
Wybrany o realizacji

Lokalizacja projektu:
Wybrane przejścia dla pieszych na terenie dzielnicy. 1. Przejście na ul. Wiczlińskiej - przed skrzyżowaniem z ul. Miętową. 2. Rdestowa przy skrzyżowaniu z ul. Lukrecjową. 3. Rdestowa przy skrzyżowaniu z ul. Sojową na wysokości Przychodni Zdrowia.
Opis:
Nieoświetlone przejścia dla pieszych i związana z tym pogorszona widoczność to zmora kierowców i ludzi próbujących przez nie przejść.Technologia może sprawić, że bezpieczeństwo uczestników ruchu znacznie się poprawi a miasto zaoszczędzi. System, na jednym przejściu dla pieszych składa się z zespołu dwóch lamp wyposażonych w urządzenia analizujące obraz wideo, które są zamontowane na przeciwległych krańcach przejścia. Obraz z przejścia trafia do systemu, w którym jest analizowany przez algorytmy. Dzięki którym system rozpoznaje, czy na przejściu jest człowiek. Jeżeli pieszy zbliży się do pasów, "oprawy kierunkowe LED emitują zogniskowany strumień światła, aby pomalowane na biało pasy były kontrastowo widoczne dla kierowców na tle ciemnej jezdni”. Zwiększony jest również strumień światła padający na pieszego. Natężenie światła zmienia się w zależności od tego czy w okolicy przejścia są przechodnie. 
Kalkulacja kosztów:
LP
 
Składowe części zadania
Koszt
 1
 oświetlenie przejścia dla pieszych
 98 000,00 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu: 98 000 zł
Załączniki:

   
DODAJ PUBLICZNY KOMENTARZ
 
(*) - Pole wymagane
SKONTAKTUJ SIĘ Z WNIOSKODAWCĄ
 
(*) - Pole wymagane

Lista komentarzy

ID. 101 | nick: Crocodillo | Data: 2018-03-05 08:35 | IP: 213.192.80. ...

brawo!

nie wszędzie trzeba stawiać fotoradary i szykany żeby było bezpiecznie

ID. 286 | nick: | Data: 2018-06-19 13:59 | IP: 81.190.67. ...

Słuszny projekt

Bardzo dobry pomysł. Sam jestem świadomym kierowcą i często poruszam się tą drogą nocą. Mimo przepisowej prędkość i mojej czujności ciężko czasami jest dostrzec pieszego, nie mówiąc już o ludziach którzy takiej czujności nie przestrzegają. Głosuję za!

ID. 386 | nick: | Data: 2018-06-30 12:33 | IP: 89.71.189. ...

Na tak

Przejścia dla pieszych zdecydowania powinny zostać doświetlone ze względów bezpieczeństwa bo widoczność po zmroku jest ograniczona i łatwo o wypadek