Szczegóły projektu

Witomino Radiostacja
ID: 2018/267

Budowa ścieżki rowerowej i zręcznościowej pętli rowerowej w lasach komunalnych dzielnicy Witomino-Radiostacja - od ul. Kieleckiej do boiska w lesie

Autor projektu:
Imię i nazwisko: DARIUSZ TRYBOCKI
e-mail: dariusz@trybocki.com
tel.: 790019080

Status:
Wybrany o realizacji

Lokalizacja projektu:
Projekt zlokalizowany jest na terenach leśnych, w lasach komunalnych znajdujących się w kwadracie między: osiedlem Witomino-Radiostacja, a CH Riviera, Gdyńską Halą Widowiskową i terenami GCS, od ul. Kieleckiej do boiska w lesie (działki 30, 31, obręb 0028).
Opis:
Rekreacyjne uprawianie sportów rowerowych stało się jednym z najważniejszych segmentów turystyki w Polsce i Europie. Forma rodzinnego wypoczynku "razem z rowerem” stanowi bardzo silny trend z ogromnym potencjałem, stając się jednym z głównych sposobów na aktywną formę wypoczynku. Ekologiczne, rekreacyjne, trasy rowerowe to recepta na wykorzystanie potencjału drzemiącego w terenach miejskich I kolarstwie, a tym samym na zwiększenie atrakcyjności miasta, zarówno dla mieszkańców jak i dla turystów. Projekt realizuje wiele potrzeb społecznych m.in.: - rozwój infrastruktury rowerowej miasta Gdynia, szczególnie w dzielnicy łączącej centrum miasta z pozostałymi dzielnicami Gdyni, - wspieranie aktywności sportowych mieszkańców i propagowanie zdrowego stylu życia, - poprawa estetyzacji i postaw proekologicznych wśród użytkowników terenów leśnych, - wzmocnienie świadomości bezpieczeństwa pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego, - wspieranie lokalnego handlu oraz usług poprzez zwiększoną liczbę osób korzystających z ich usług. Korzyści z budowy: - Uniwersalność: produkt skierowany do każdej grupy społecznej, niezależnie od wieku.
 - Bezpieczeństwo: jednokierunkowe trasy rowerowe podzielone ze względu na stopień trudności, oddzielenie ruchu pieszego od rowerzystów. - Wspieranie aktywności sportowej i postaw proekologicznych.
Kalkulacja kosztów:
LP
 
Składowe części zadania
Koszt
 1
 Przygotowanie koncepcji - wytyczenie tras ścieżki 1600 m i pętli 100 m na podstawie śladu GPS z wizją lokalną, z oznaczeniem tras, opis techniczny projektu.
 12 320,00 zł
 2
 Budowa ścieżki o długości 1600 m.
 137 760,00 zł
 3
 Budowa zręcznościowej pętli rowerowej o długości 100 m.
 28 651,00 zł
 4
 Materiały budowlane + transport – m.in. wysiewka żwirowa, piasek 30 t.
 6 150,00 zł
 5
 Koszty logistyki wykonawcy (transport, maszyny, noclegi, diety).
 13 319,00 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu: 198 200 zł
Załączniki:

DODAJ PUBLICZNY KOMENTARZ
 
(*) - Pole wymagane
SKONTAKTUJ SIĘ Z WNIOSKODAWCĄ
 
(*) - Pole wymagane

Lista komentarzy

ID. 368 | nick: Ola | Data: 2018-06-27 19:24 | IP: 89.76.206. ...

Las w samym środku miasta

Chciałabym, żeby las pozostał lasem. Tak ogromny teren zielony w środku miasta jest luksusem. To tutaj mogę zobaczyć jak kwitnie mech, gdzie dorastają i mieszkają dzięcioły, podglądać wiewiórki, przywitać się z dzikiem, dojrzeć sarnę w zaroślach. Las jest unikatowym miejscem bez placów zabaw i zgiełku miasta, jest na wyciągnięcie ręki, dla każdego, za darmo, tuż za blokiem. Proszę, nie zabierajcie mi tak spokojnego, pięknego miejsca na kolejną ścieżkę rowerową, po której będą pędzić rowerzyści. Macie do dyspozycji całe miasto. Nie mam dzieci, nie jeżdżę rowerem, chcę nadal mieć swoje spokojne miejsce.

ID. 420 | nick: Kordian | Data: 2018-07-02 22:37 | IP: 85.237.168. ...

Trochę ma pani racji

@Ola
Trochę ma pani racji, ale pragnę zwrócić uwagę na to, że pani sama mówi o tym, że "macie do dyspozycji całe miasto". Właśnie - miasto. A co z rowerzystami zjazdowymi? Na to nie ma miejsca w mieście. To byłoby właśnie dla takich osób. Pozdrawiam :)

ID. 392 | nick: mieszkaniec dzielnicy Witomino-Radiostacja | Data: 2018-07-01 00:12 | IP: 89.76.206. ...

Czy musimy poprawiać naturę?

W lesie nie są potrzebne specjalnie przygotowane trasy dla rowerzystów i spacerowiczów. Projekt ma realizować wiele potrzeb społecznych, jednak nie widzę żadnej, która nie może być spełniona w naturalnej jego formie. Nie poprawiajmy natury w miejscu gdzie nie jest to konieczne i uzasadnione.

ID. 421 | nick: Kordian | Data: 2018-07-02 22:41 | IP: 85.237.168. ...

Nie konieczne, lecz uzasadnione

@mieszkaniec dzielnicy Witomino-Radiostacja
Niestety, musimy poprawiać naturę jeśli chcemy uzyskać konkretny efekt. Natura sama nie stworzy dla nas różnego typu przeszkód, np jakieś skoki, bądź tzw. dropy. To trzeba samemu ułożyć. To samo z bezpieczeństwem, w niektórych miejscach trasa jest niebezpieczna, a projekt zmieniłby to, tak, by wszyscy - od najmłodszych do najstarszych - mogli korzystać z naszych - gdyńskich - ścieżek.