Pomoc w wypełnieniu wniosku do BO2023: online i na maratonie – BO Gdynia

Pomoc w wypełnieniu wniosku do BO2023: online i na maratonie

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Pomoc w wypełnieniu wniosku do BO2023: online i na maratonie

Kropeczki jako tło sekcji

Świetny pomysł do gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego utknął na marginesie formularza projektowego? Jeśli instrukcja na stronie internetowej www.bo.gdynia.pl nie wystarczy, to każda osoba, która ma wątpliwości, jak wypełnić wniosek do BO2023, może skonsultować się z miejskimi urzędnikami. Dzięki temu złożenie projektu będzie prostsze, autorzy i autorki będą mieć pewność, że formularz jest wypełniony poprawnie, a pomysł będzie mógł trafić pod głosowanie.

Proces składania projektów do gdyńskiego BO został opracowany tak, by był przyjazny dla wnioskodawców i wnioskodawczyń. Przygotowanie projektu – poza pomysłem na zmiany – wymaga jednak spisania kilku elementów. Na początek to tytuł, dane kontaktowe autora/ów projektu i planowana lokalizacja przedsięwzięcia.

– Ten ostatni punkt, w przypadku projektów inwestycyjnych, wymaga załączenia mapy z zaznaczonym dokładnie miejscem, w którym projekt miałby zostać zrealizowany. Jeśli wybrana lokalizacja nie jest działką miejską, trzeba dołączyć oświadczenie właściciela bądź zarządcy nieruchomości wyrażających zgodę na inwestycję, gdy projekt wygra – wyjaśnia Magdalena Warmowska, kierowniczka Działu Diagnoz i Partycypacji Laboratorium Innowacji Społecznych, jednostki koordynującej gdyński proces BO.

Ważnymi elementami projektu są także szczegółowy opis pomysłu oraz jego szacowany koszt. Skrócony opis zostanie opublikowany na stronie www.bo.gdynia.pl – będzie stanowił zachętę dla głosujących, by oddali na niego głos. Z kolei szacując koszty projektu, można skorzystać z cenników zamieszczonych na stronie internetowej BO. Warto zajrzeć także do zgłaszanych wcześniej projektów, które zostały pozytywnie zweryfikowane. Jest możliwe, że podobne działania były wyceniane już wcześniej, a teraz będą wymagały jedynie aktualizacji.

Każda osoba, która ma pomysł do BO, może uzyskać wsparcie przy wypełnianiu projektu. 

Budżet Wieczorową Porą – punkt konsultacyjny LIS online w każdy wtorek do 20 lutego w godz. 17.00-19.00. Na konsultacje obowiązują zapisy, najpóźniej do godz. 16.00 dnia poprzedzającego wybrany termin. Można to zrobić na trzy sposoby:
– w wiadomości prywatnej do profilu FB Budżet Obywatelski Gdynia
– mailem na adres: bo@ gdynia.pl
– telefonicznie pod numerem: 58 727 39 10

* Maratony Pisania Projektów w soboty 4 i 11 lutego w godz. 10.00-16.00 w UrbanLabie przy al. Zwycięstwa 96/98 w Gdyni, w budynku IVa Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (wejście od ulicy Stryjskiej i SKM Redłowo)
Wszystkie złożone projekty trafią do weryfikacji formalnej oraz merytorycznej. Jeśli wniosek będzie wymagał zmian, urzędnicy skontaktują się z ich autorami i wskażą elementy do edycji.

Ostateczna lista projektów poddanych pod głosowanie zostanie ogłoszona na stronie internetowej www.bo.gdynia.pl do 18 sierpnia 2023 roku.

Projekt do BO2023 można złożyć m.in. przez Internet do 20 lutego – za pośrednictwem serwisu www.bo.gdynia.pl lub w formie papierowej, m.in. w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznychdomach sąsiedzkich w Przystaniach oraz w UrbanLab Gdynia.