Zagłosuj, które filmy chcesz zobaczyć na Oksywiu! – BO Gdynia

Zagłosuj, które filmy chcesz zobaczyć na Oksywiu!

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Zagłosuj, które filmy chcesz zobaczyć na Oksywiu!

Kropeczki jako tło sekcji

Nie w Cannes, ani nie w Berlinie. Nie trzeba też jechać do Wenecji, by na przełomie sierpnia i września wziąć udział w filmowych wydarzeniach. Wystarczy pojechać do centrum sąsiedzkiego! Pod koniec wakacji odbędą się bowiem projekcje Międzypokoleniowego Oksywskiego Kina Plenerowego, czyli realizacja zwycięskiego projektu BO2021. Już teraz można wziąć udział w głosowaniu, które produkcje będzie można zobaczyć na dużym ekranie!

Międzypokoleniowe Oksywskie Kino Plenerowe to cykl aż pięciu wydarzeń filmowych, które odbędą się 26 i 31 sierpnia oraz w dniach 2, 16 i 23 września na patio w Przystani Śmidowicza 49 (ul. Śmidowicza 49). Start w godzinach wieczornych. Na miejscu czekać będą leżaki, ale ich liczba jest ograniczona, więc warto zabrać ze sobą kocyk, karimatę lub śpiwór. Wstęp jest bezpłatny.

– Kina plenerowe wpisały się w harmonogram wydarzeń w gdyńskich dzielnicach. To nie tylko możliwość kulturalnego spędzenia wolnego czasu i bezpłatnego zobaczenia kinowych hitów, ale także okazja do spotkania z sąsiadami i zainspirowania się do działania. Międzypokoleniowe oksywskie kino plenerowe organizowane jest bowiem z inicjatywy mieszkańców oraz z ich poparciem, to bowiem zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego. Dosłownie za moment, bo już 5 września odbędzie się kolejne głosowanie. Zachęcam więc do podejrzenia, jakie fajne inicjatywy mogą odbywać się w naszych najbliższych okolicach i oddania głosu w BO2022 – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

O tym, jakie filmy zobaczymy w trakcie oksywskich spotkań, zdecydują widzowie i widzki. Uruchomiona już została specjalna ankieta online. Spośród łącznie 24 tytułów można wybrać maksymalnie sześć. Głosowanie podzielone jest na dwie kategorie, „Z młodszą publicznością” oraz „Z dorosłą widownią”. W  każdej kategorii można wybrać maksymalnie po trzy filmy. Pięć filmów (dwa z pierwszej kategorii i trzy z drugiej), które uzyska największą liczbę głosów, trafi na duży ekran oksywskiego kina plenerowego. Głosować można do 16 sierpnia włącznie.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz o wynikach głosowania zostaną opublikowane na profilu Facebook sieci centrów sąsiedzkich Przystań oraz na stronie internetowej www.przystan.gdynia.pl. I na pewno warto tam zajrzeć w dniu wydarzenia, bowiem duże znaczenie dla jego przebiegu będzie mieć pogoda.