Raport podsumowujący BO2021 już gotowy – BO Gdynia

Raport podsumowujący BO2021 już gotowy

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Raport podsumowujący BO2021 już gotowy

Kropeczki jako tło sekcji
Raport podsumowujący gdyński Budżet Obywatelski 2021 jest już dostępny dla osób zainteresowanych tegoroczną edycją. Zawarto w nim szczegółowy opis wszystkich najważniejszych elementów procesu. Będzie materiałem pomocniczym dla dalszych działań ewaluacyjnych, które powinny zakończyć się do grudnia 2021 roku i będą podstawą do planowania kolejnej edycji.
 
W tym roku odbyła się ósma edycja gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że w głosowaniu mieszkańcy i mieszkanki wskazali do realizacji łącznie 114 projektów dzielnicowych i 2 projekty miejskie (w tym jeden w ramach Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego), wydając ponad 10 mln zł. Dodatkowo do realizacji trafią również trzy tzw. Projekty „+1”, w dzielnicach gdzie osiągnięto najwyższą frekwencję. Ostateczna liczba projektów, które zostaną zrealizowane, może jednak ulec zwiększeniu, jeśli rady dzielnic/rada miasta lub prywatni darczyńcy skorzystają z możliwości dofinansowania projektów „pierwszych pod kreską”. Na deklaracje darczyńców i uchwły rad czekamy do 21 września.
 
Raport dostępny jest tutaj. To ponad 30 stron dotyczących najważniejszych elementów procesu – od podstawy prawnej, przez katalog projektów możliwych do zgłoszenia, podział środków finansowych w BO, przygotowania do uruchomienia procesu, po ogłoszenie listy projektów przeznaczonych do realizacji.  
 
Zachęcamy do lektury!