Głosowanie w BO2021 zakończone! – BO Gdynia

Głosowanie w BO2021 zakończone!

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Głosowanie w BO2021 zakończone!

Kropeczki jako tło sekcji

Zakończyło się głosowanie w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2021! Tego, które projekty trafią do realizacji oraz w których dzielnicach zostaną zrealizowane Projekty +1, przekonamy się w najbliższy czwartek podczas ogłoszenia wyników, które odbędzie się w online.

Głosowanie w gdyńskim Budżecie Obywatelskim trwało 15 dni, a rozpoczęło się 7 czerwca. Udział mógł wziąć każdy mieszkaniec i każda mieszkanka Gdyni, bez względu na wiek. Głosowanie prowadzone było elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl, a także w specjalnych punktach głosowania – stacjonarnych i mobilnych – w całym mieście.
Budżet Obywatelski to dla nas zawsze szczególny czas na rozmowę o tym, jak powinno się zmieniać nasze miasto. Dlatego ważne jest, by jak najwięcej osób mogło wziąć w nim udział. Trzeba przyznać, że mieszkańcy głosowali do samego końca, ostatni głos został oddany o godzinie 23.58. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim, którzy brali udział w procesie. Autorom i autorkom za całą pracę w przygotowanie i promocję swoich projektów, urzędnikom za wsparcie, a gdynianom i gdyniankom za głosowanie. Razem zmieniamy Gdynię na lepsze – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.
Do realizacji przejdą projekty miejskie (oddzielnie ogólne, oddzielnie KBO) oraz w poszczególnych dzielnicach (duże i małe), które uzyskają najwięcej głosów. Wskazywanie projektów do realizacji w każdej dzielnicy rozpoczynało się od projektów małych. Następnie środki pozostałe po odjęciu kwoty przeznaczonej na realizację zwycięskich projektów małych przydziela się na pozostałe projekty zgodnie z ich wyceną, aż do wyczerpania się środków przypadających na daną dzielnicę.
Łączna pula środków BO2021 wyniosła ponad 11 milionów złotych. Warto pamiętać, że w trzech dzielnicach z najwyższą frekwencją w głosowaniu zrealizowane zostaną dodatkowe projekty dzielnicowe (tzw. „duży” w dzielnicy z najwyższą frekwencją oraz „małe” w dwóch kolejnych dzielnicach ze szczytu listy rankingowej). Projekty te zostaną zrealizowane z innych środków miasta, poza pulą Budżetu Obywatelskiego.
Co więcej, realizację projektów „spod kreski” (z największą liczbą głosów spośród tych, na których realizację zabrakło środków w puli BO na dzielnicę) mogą także dofinansować z miejskich środków rady dzielnic i rada miasta lub natomiast z własnych środków – prywatni darczyńcy.
Realizacja zwycięskich projektów BO2021 będzie mogła rozpocząć się w przyszłym roku.