Weryfikacja projektów miejskich do BO 2020 zakończona – BO Gdynia

Weryfikacja projektów miejskich do BO 2020 zakończona

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Weryfikacja projektów miejskich do BO 2020 zakończona

Kropeczki jako tło sekcji

13 projektów miejskich do Budżetu Obywatelskiego, wypracowanych przez grupy mieszkańców, przeszło pozytywną weryfikację merytoryczną. Dwa projekty, z powodu m.in. zbyt wysokich kosztów, uznano za niemożliwe do realizacji. Ich autorzy mają teraz czas na odwołania.

Projekty miejskie do BO 2020 powstały w tym roku podczas jednego warsztatu, na którym spotkali się mieszkańcy zainteresowani tą formą zaangażowania w budżet, oraz w trakcie spotkań on line. Z powodu epidemii koronawirusa odwołano dwa kolejne warsztaty; grupy i ich moderatorzy spotykali się za pośrednictwem programów do organizowania wideokonferencji. Zdalnie pracowali też urzędnicy weryfikujący projekty miejskie.

11 maja ten etap tegorocznego Budżetu Obywatelskiego został zakończony: gotowa jest już lista projektów miejskich, które przeszły pozytywną weryfikację. Liczy 13 pozycji. Dwa projekty wypracowane przez grupy mieszkańców zostały uznane za niemożliwe do realizacji – m.in dlatego, że ich koszt przekroczyłby pulę środków przeznaczonych na jeden projekt miejski, czyli milion złotych. Ich autorzy mają teraz czas na złożenie ewentualnych odwołań: mogą to zrobić pisząc na adres Laboratorium Innowacji Społecznych lub wysyłając na adres: bo@gdynia.pl

Równolegle trwa weryfikacja projektów dzielnicowych – ta ma zakończyć się 18 maja.

Natomiast do 22 maja mieszkańcy mogą wyrazić swoje poparcie dla wypracowanych projektów miejskich (by projekt trafił pod głosowanie, potrzeba 100 podpisów). Pod adresem bo@gdynia.pl czekamy na skany/zdjęcia list poparcia (do pobrania tutaj) nawet z pojedynczymi podpisami. Pracowniczki Laboratorium Innowacji Społecznych będą te podpisy zliczać i informować autorów na bieżąco, jakie poparcie ma jaki projekt. To rozwiązanie wyjątkowe, wprowadzone na czas pandemii.

Listę wszystkich projektów zakwalifikowanych do głosowania w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2020 powinniśmy poznać 26 maja.

Z projektami miejskimi po zakończeniu weryfikacji można zapoznać się tutaj 

Zobacz listę projektów miejskich i wyniki weryfikacji.