Tłusty Czwartek spędź z Budżetem Obywatelskim – BO Gdynia

Tłusty Czwartek spędź z Budżetem Obywatelskim

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Tłusty Czwartek spędź z Budżetem Obywatelskim

Kropeczki jako tło sekcji

Przed nami ostatnie już spotkanie pod hasłem „Budżet Wieczorową Porą”. W czwartek, 20 lutego, do godz. 20.00 w Laboratorium Innowacji Społecznych czekamy na wszystkich, którzy pracują nad wnioskiem dzielnicowym do Budżetu Obywatelskiego 2020 i czują, że potrzebują pomocy. Poza fachowym wsparciem zapewniamy… pączki!

Dzielnicowe projekty do Budżetu Obywatelskiego 2020 można składać jeszcze do poniedziałku, 24 lutego. Mogą dotyczyć zarówno inwestycji, jak i organizacji wydarzeń. Jeśli koszt realizacji nie przekracza 10 tys. zł mówimy o projekcie małym. Jeśli jest wyższy – projekt zostanie zakwalifikowany jako duży. Każdy projekt musi zostać poparty podpisami mieszkańców i opisany na specjalnym formularzu – inwestycyjny należy zaznaczyć na mapie.

Jeśli ktoś chciałby coś zmienić w swojej dzielnicy, ma pomysł na ciekawe zajęcia czy spotkania dla mieszkańców a boi się, że nie poradzi sobie z formalnościami, zapraszamy do nas, do Laboratorium Innowacji Społecznych. Przy ul. Żeromskiego 31 Czekamy na Państwa codziennie w naszych standardowych godzinach pracy – od 9 do 17, a w czwartek, 20 lutego, do godz. 20.00 – zachęca Marta Wieczorek z Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni, koordynującego procedurę gdyńskiego BO. – Raz w tygodniu bowiem, z myślą o tych, którzy wolnym czasem dysponują dopiero po pracy, dyżurujemy też w godzinach popołudniowo – wieczornych. Odpowiadamy na wszystkie pytania, pomagamy wypełnić formularz. A w tym tygodniu, skoro 20 lutego to Tłusty Czwartek, zapraszamy do rozmowy o BO przy pączkach.

Do poniedziałku, 24 lutego, można też zapisywać się do udziału w warsztatach, podczas których zostaną wypracowane projekty miejskie – dotyczące obszaru większego niż jedna dzielnica (czasami dosłownie całego miasta), odpowiadające na potrzeby większej liczby mieszkańców. Koszt jednego projektu miejskiego nie może przekroczyć 1 mln zł.

Warsztaty zaplanowano na trzy soboty: 29 lutego, 21 marca i 18 kwietnia w godzinach 10:00-16:00. By wziąć w nich udział, należy zgłosić się poprzez stronę www.badanialis.pl/warsztatybo2020. W warsztatach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 100 mieszkańców. Osoby niezapisane nie będą mogły uczestniczyć w pracach grup warsztatowych, a te które się zapiszą zobowiązują się do uczestnictwa we wszystkich trzech spotkaniach.

Szczegółowe informacje mogące pomóc w pisaniu projektów znajdują się również na stronie www.bo.gdynia.pl . Znaleźć tam można m.in. cennik projektów, instrukcję do portalu mapowego, kontakty do poszczególnych jednostek miejskich czy potrzebne dokumenty.

Można też dzwonić do Laboratorium Innowacji Społecznych pod nr. tel. 58 727 39 10 lub pisać na adres bo@gdynia.pl