Czwartek i sobota z Budżetem Obywatelskim – BO Gdynia

Czwartek i sobota z Budżetem Obywatelskim

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Czwartek i sobota z Budżetem Obywatelskim

Kropeczki jako tło sekcji

Cztery najbliższe czwartkowe popołudnia: 30 stycznia, 6, 13 i 20 lutego warto spędzić z Budżetem Obywatelskim. W Laboratorium Innowacji Społecznych, podczas konsultacyjnych spotkań „Budżet Wieczorową Porą”, będzie można zasięgnąć porady i uzyskać pomoc w przygotowaniu swojego projektu dzielnicowego do BO. W sobotę, 1 lutego, zapraszamy na Dzień Otwarty.

Projekty dzielnicowe do Budżetu Obywatelskiego 2020 można składać do 24 lutego. Mogą dotyczyć inwestycji, ale też organizacji wydarzeń. Mogą też być małe – o wartości do 10 tys. zł – oraz duże, o wartości przekraczającej tę kwotę. Tym, co dla nich wspólne jest fakt, że muszą zostać opisane na specjalnym formularzu, projekty inwestycyjne zaznaczone na mapie oraz poparte podpisami mieszkańców dzielnicy, w której projekt miałby być zrealizowany.
Każda osoba, która ma pomysł na zmiany w swojej dzielnicy, ale obawia się formalności związanych ze złożeniem projektu do BO powinna wziąć udział w jednym ze spotkań konsultacyjnych pod hasłem „Budżet Wieczorową Porą”.

W czwartki: 30 stycznia, 6, 13 i 20 lutego czekamy na każdego, kto chce porozmawiać o BO, zasięgnąć porady w sprawie złożenia projektu czy potrzebuje pomocy w wypełnieniu dokumentów. Z myślą o tych, którzy czasem wolnym dysponują jedynie popołudniami, będziemy dyżurować w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych przy ul. Żeromskiego 31 do godz. 20 – zaprasza Marta Wieczorek z Działu Diagnoz i Partycypacji Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni. – Podobne spotkania organizowaliśmy w ubiegłym roku. Cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że teraz będzie podobnie.

W tym tygodniu będzie jeszcze jedna okazja do bliskiego spotkania z Budżetem Obywatelskim 2020. Sobota, 1 lutego, to Dzień Otwarty BO. W godz. 10 – 16 w UrbanLabie przy al. Zwycięstwa 96/98 (PPNT Gdynia, budynek IVA) będzie można poznać szczegóły Budżetu Obywatelskiego 2020, otrzymać wsparcie przy składaniu wniosków, zapisać się na warsztaty miejskie oraz poznać inne możliwości realizacji swoich pomysłów, jak m.in. Fundusz Sąsiedzki „Gdynia odNowa” i aktualne oraz planowane otwarte konkursy dla organizacji pozarządowych.
O godz. 13.00 rozpocznie się projekcja filmu „La Comuna 9. Reclaiming a City / La Comuna 9. Odzyskując miasto” o budżecie partycypacyjnym w kolumbijskim mieście Meddelin, który nakręciły krakowskie socjolożki Anna Bednarczyk i Inga Hajdarowicz. Po filmie zaplanowano moderowaną  dyskusję o formach włączania się mieszkańców w procesy decydowania o mieście czy dzielnicy.
Wszystkie informacje na temat gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 są dostępne na stronie bo.gdynia.pl. Można też dzwonić pod nr. 58 727 39 10 lub pisać na adres bo@gdynia.pl