Wyniki weryfikacji szczegółowej projektów miejskich – BO Gdynia

Wyniki weryfikacji szczegółowej projektów miejskich

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Wyniki weryfikacji szczegółowej projektów miejskich

Kropeczki jako tło sekcji

Zakończył się etap weryfikacji szczegółowej projektów miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Spośród 38 projektów powstałych w wyniku prac na 2 warsztatach, 26 z nich zostało zweryfikowanych pozytywnie.

W wyniku prac mieszkańców i mieszkanek wraz z urzędniczkami i urzędnikami, w ostatnich dniach trwały intensywne prace nad projektami miejskimi, zarówno w zakresie możliwości ich realizacji, spisania ciekawych koncepcji, odpowiadających na potrzeby gdynianek i gdynian. Z 64 projektów, jakie zainicjowały uczestniczki i uczestników warsztatów, 38 z nich trafiło do weryfikacji szczegółowej. W wyniku weryfikacji szczegółowej, stwierdzono, iż 11 z nich jest niemożliwych do realizacji, a 1 z nich został wycofany przez wnioskodawcę, w wyniku poczynionych rozmów i analiz z urzędnikiem. Pozostałe z nich zostały zweryfikowane pozytywnie.

Wyniki weryfikacji szczegółowej projektów, wraz z ich uzasadnieniem znajdują się TUTAJ. Zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami weryfikacji, dostępnymi TUTAJ, w zakładce „Karta weryfikacji szczegółowej” każdego z projektów.

Zgodnie z przyjętym regulaminem BO 2019, w tym toku istnieje możliwość odwołania się od decyzji urzędników. Autorzy i autorki koncepcji, którzy pracowali nad wybranym projektem, mogą złożyć odwołanie w ciągu 3 dni roboczych, czyli do piątku 17 maja 2019 r. Odwołania zostaną rozpatrzone przez Prezydenta Miasta Gdyni.

To jednak nie koniec prac uczestników i uczestniczek warsztatów, już 25 maja osoby, które zapisały się na warsztaty i wzięły udział w przynajmniej w jednym z nich, zadecydują, które 15 projektów trafi na listę do głosowania.

 

WYNIKI WERYFIKACJI SZCZEGÓŁOWEJ PROJEKTÓW MIEJSKICH

fot. Ilona Budzbon (LIS)