BO GDYNIA – WNIOSEK SAM SIĘ NIE ZŁOŻY – BO Gdynia

BO GDYNIA – WNIOSEK SAM SIĘ NIE ZŁOŻY

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. BO GDYNIA – WNIOSEK SAM SIĘ NIE ZŁOŻY

Kropeczki jako tło sekcji

„Maraton” to najtrafniejsze określenie sobotniego (9 marca) spotkania mieszkańców Gdyni z przedstawicielami 12 wydziałów i instytucji miejskich, zorganizowanym w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Podczas sześciu godzin intensywnej pracy nad pomysłami, gotowymi projektami, a czasem tylko małym „marzeniem”, rodziły się konkretne rozwiązania, wiele pytań znalazło swoją odpowiedź, a kilka kompletnych wniosków zarejestrowano na stronie internetowej gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego.


Do zakończenia etapu składania wniosków do BO 2019 w Gdyni nie zostało już wiele czasu. Na projekty gdynian czekamy do 18 marca 2019 roku.


Maraton Pisania Projektów do gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego zorganizowało Laboratorium Innowacji Społecznych, które koordynuje ten proces w naszym mieście – informuje Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Mieszkańcom zaoferowaliśmy możliwość spotkania w jednym miejscu i czasie przedstawicieli praktycznie każdego urzędowego wydziału czy miejskiej instytucji, zaangażowanej w realizację wniosków składanych w ramach BO. Zależy nam, aby każdy składający projekt mógł zadawać pytania, zwrócić się o pomoc do doświadczonych urzędników, czasem tylko porozmawiać, co może mieć wymiar motywujący do poszukiwania pomysłów na zmianę swojej najbliższej okolicy, a nawet całej Gdyni.


Sobotni maraton odbywał się w przyszłej siedzibie Urban Labu w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Obok pracowników gdyńskiego LIS, przy stolikach konsultacyjnych zasiedli urzędnicy 11 komórek organizacyjnych zajmujących się między innymi tematyką zdrowia, edukacji, sportu, środowiska, zagospodarowania przestrzeni, budowy dróg czy utrzymania zieleni.


Pierwsi mieszkańcy po poradę zgłaszali się jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem maratonu, a od 10 do 16 spotkanie odwiedziło ponad 50 osób. – Wspólnie udało nam się przygotować kilkanaście propozycji, łącznie odpowiedzieliśmy na pytania dotyczące prawie stu pomysłów – podsumowuje Przemysław Górski z Laboratorium Innowacji Społecznych. – Co prawda, w tym roku był to jedyny maraton, ale jesteśmy nadal do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych Budżetem Obywatelskim i przygotowywaniem projektów. Od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-17.00 odpowiadamy na pytania i pomagamy przygotowywać wnioski w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych (ul. Żeromskiego 31, wejście od ul. Derdowskiego). Co więcej, do 18 marca – daty końca składania projektów – w poniedziałki i w czwartek pracujemy do 20:00. Zapraszamy!


BO GDYNIA – WNIOSEK SAM SIĘ NIE ZŁOŻY