Plaża na Dąbrowie otwarta – BO Gdynia

Plaża na Dąbrowie otwarta

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Plaża na Dąbrowie otwarta

Kropeczki jako tło sekcji

Z Dąbrowy na plażę miejską mamy kawałek, czasami wyjazd na nią to prawdziwa wyprawa. Na szczęście od czerwca na plażę mamy dużo bliżej – otwarto bowiem boisko do siatkówki plażowej. Mieści się na terenach sportowych Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Nagietkowej 73. Jest ogólnodostępne dla wszystkich zainteresowanych. A to oznacza, że żeby zagrać, wystarczy przynieść własną piłkę.
To jeden ze zwycięskich projektów ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Dąbrowy wybrali wówczas również bieżnię do skoku w dal, piramidę linową na placu zabaw przy Szafranowej oraz park do ćwiczeń przy Miłkowej – przewodniczący Rady Dzielnicy Dąbrowa Lechosław Dzierżak, wiceprzewodniczący gdyńskiej Rady ds. Budżetu Obywatelskiego.
Trzy z czterech zwycięskich projektów zostały już zrealizowane. Park do ćwiczeń, tzw. Street Workout Park ma być gotowy w ciągu kilku najbliższych miesięcy.
Każde z tych miejsc cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców.
Zorganizowaliśmy już pierwszy turniej piłki siatkowej na Dąbrowie. W pierwszej kolejności zaprosiliśmy mieszkańców, którzy brali udział w prowadzonej już od pięciu lat Amatorskiej Lidze Siatkarskiej. Podczas niej przez cały rok szkolny spotykamy się na sali sportowej. Teraz zagraliśmy w innych warunkach, na piasku i w pełnym słońcu – mówi Wojciech Wasilewski, przewodniczący komisji sportu Rady Dzielnicy Dąbrowa.