Przyjdź na maraton pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego – BO Gdynia

Przyjdź na maraton pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Przyjdź na maraton pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego

Kropeczki jako tło sekcji

Masz pomysł, którego realizacja może pozytywnie wpłynąć na okolicę i nie wiesz, jak go zrealizować? A może znasz już Budżet Obywatelski, tylko nie wiesz jak wypełnić formularz zgłoszeniowy? Świetnie się składa – już w sobotę, 10 lutego, odbędą się pierwsze maratony pisania wniosków do gdyńskiego BO. W wypełnieniu wniosków pomagać będą ci sami miejscy urzędnicy, którzy będą je później weryfikować. 

Pomysły, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego, można składać do 28 lutego włącznie. Możliwości na wprowadzenie zmian w dzielnicach jest sporo. Można zgłaszać wszelkiego rodzaju inicjatywy związane m.in. z rekreacją, bezpieczeństwem publicznym oraz utrzymaniem czystości i porządku, estetyzacją, remontami, utrzymaniem i przebudową ulic oraz przestrzeni publicznych.

We wszystkich czterech edycjach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy wskazali do realizacji łącznie 144 projekty. Wśród nich są m.in. budowy i modernizacje placów zabaw, urządzenie kwietnych skwerów, budowa boisk i skateparków, modernizacja dróg i chodników, czy nawet remont samolotu-pomnika – wylicza Tomasz Matysiak, koordynator Budżetu  Obywatelskiego w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.

Każdy, kto ma pomysł na zmianę w dzielnicy, powinien wypełnić wniosek zgłoszeniowy. W formularzu wniosku powinny znaleźć się m.in. dane wnioskodawcy, opis projektu, jego lokalizacja oraz przybliżony koszt realizacji. Wszystkie informacje przydatne w opracowaniu wniosku dostępne są na stronie internetowej bo.gdynia.pl.

W razie pytań lub wątpliwości, warto przyjść na maraton pisania wniosków. To sobotnie spotkania dla mieszkańców Gdyni, w których udział wezmą przedstawiciele wszystkich wydziałów Urzędu Miasta i jednostek miejskich zaangażowanych w Budżet Obywatelski. W ich trakcie można skonsultować projekt, a także wypełnić wniosek krok po kroku z pomocą osób, które na dalszym etapie wnioski te będą weryfikować.

Maratony pisania wniosków odbędą się w kolejne soboty lutego:
* 10.02, godz. 9.00-11.30 w SP nr 42, ul. Staffa 10 (Karwiny)
* 10.02, godz. 12.30-15.00 w SP nr 39, ul. Unruga 88 (Obłuże)
* 17.02, godz. 9.00-11.30 w SP nr 10, ul. Morska 192 (Chylonia)
* 17.02, godz. 12.30-15.00 w Zespole Szkół nr 7, ul. Stawna 4/6 (Witomino-Leśniczówka)
* 24.02, godz. 10.00-14.00 w Strefie StartUp Gdynia (Redłowo, PPNT Gdynia, budynek III, al. Zwycięstwa 96/98)

Każda zainteresowana może przyjść na dowolny maraton, którego termin jej pasuje, niezależnie od jego lokalizacji.

W tegorocznej puli środków Budżetu Obywatelskiego jest 5 898 400 zł. Głosowanie odbędzie się w dniach 18 czerwca – 2 lipca. Wcześniej wszystkie zgłoszone projekty, przed przedstawieniem ich mieszkańcom, przejdą weryfikację techniczno-finansową. Urzędnicy sprawdzą, czy pomysł można zrealizować w kształcie opisanym we wniosku.