Ankieta dotycząca tegorocznego głosowania zakończona! – BO Gdynia

Ankieta dotycząca tegorocznego głosowania zakończona!

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Ankieta dotycząca tegorocznego głosowania zakończona!

Kropeczki jako tło sekcji

Aż 1690 osób wypełniło ankietę, w której prosiliśmy o ocenę tegorocznego głosowania na Budżet Obywatelski i Przyjazną Dzielnicę.

Swoje zdanie na temat Budżetu Obywatelskiego i Przyjaznej Dzielnicy mieszkańcy Gdyni wyrażać mogli od 18 września – pierwszego dnia głosowania – do 16 października, czyli jeszcze przez dwa tygodnie po jego zakończeniu. Specjalną ankietę można było wypełniać w internecie, ale też w formie papierowej. Przyjmowanie wypełnionych formularzy zakończyło się w poniedziałek, 16 października, o godz. 16. Już wiadomo, że mamy ich 1690! Wyniki, których opracowanie właśnie się rozpoczyna, pomogą w zaplanowaniu i przeprowadzeniu Budżetu Obywatelskiego oraz Przyjaznej Dzielnicy w przyszłym roku.

Warto pamiętać, że opinie i sugestie gdynian w poprzednich latach przyczyniły się m.in. do wprowadzenia warunku ogólnodostępności projektów zgłaszanych do puli BO oraz do wprowadzenia ograniczenia w promocji konkretnych inicjatyw przez jednostki miejskie, w tym m.in. szkoły. Zmienił się także sposób głosowania – zamiast dzielić limit środków finansowych przysługujący dzielnicy, każdy mieszkaniec wybiera do pięciu przedsięwzięć i wskazuje ich ważność.

Wprowadzona została premia dla dzielnicy, w której frekwencja mieszkańców jest najwyższa (tzw. Projekt +1); udało się wypracować wspólny dla całego Trójmiasta termin głosowania, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie wspólnej promocji Budżetu Obywatelskiego.

Wyniki tegorocznej ankiety wraz ze szczegółową ewaluacją Budżetu Obywatelskiego 2017 zostaną opublikowane do końca roku za pośrednictwem strony internetowej bo.gdynia.pl.