Wypełnij ankietę. Pomóż ulepszyć Budżet Obywatelski i Przyjazną Dzielnicę – BO Gdynia

Wypełnij ankietę. Pomóż ulepszyć Budżet Obywatelski i Przyjazną Dzielnicę

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Wypełnij ankietę. Pomóż ulepszyć Budżet Obywatelski i Przyjazną Dzielnicę

Kropeczki jako tło sekcji

Laboratorium Innowacji Społecznych przygotowało anonimową ankietę dla mieszkańców, której wyniki mają pomóc w zaplanowaniu i przeprowadzeniu następnej edycji Budżetu Obywatelskiego i Przyjaznej Dzielnicy. Odpowiedź na pytania nie zajmie więcej niż kilka minut, a dostępna jest dla każdego – przez Internet lub w wersji tradycyjnej.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego była już czwartą organizowaną w Gdyni, natomiast Przyjazna Dzielnica – drugą. Mieszkańcy każdego roku pytani są o opinie dotyczące przebiegu ostatniego głosowania. Nie inaczej jest w tym roku. Ankietę elektroniczną można wypełnić do poniedziałku (16.10), do godz. 16. Dostępna jest za pośrednictwem strony internetowej  http://www.badanialis.pl/bom2017 lub w tradycyjnej, papierowej wersji. Tę można wypełnić i zostawić w Pracowni Laboratorium Innowacji Społecznych (al. Zwycięstwa 96/98, budynek IV Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, wejście od ul. Stryjskiej) w godz. 9-17, z wyłączeniem weekendu.

– Zasady Budżetu Obywatelskiego od początku tworzymy wspólnie z mieszkańcami. Rozmawiamy z wnioskodawcami, jak i z głosującymi i wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Z pomocą tegorocznej ankiety chcemy dotrzeć do możliwie szerokiego grona mieszkańców. Dzięki temu zyskamy jeszcze lepszy obraz tego, co udało się zrobić dobrze, a nad czym ciągle należy jeszcze popracować. Będą to także pomocne wskazówki na etapie planowania zasad kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego i Przyjaznej Dzielnicy.

Warto pamiętać, że opinie i sugestie gdynian w poprzednich latach przyczyniły się m.in. do wprowadzenia warunku ogólnodostępności projektów zgłaszanych do puli BO oraz do wprowadzenia ograniczenia w promocji konkretnych inicjatyw przez jednostki miejskie, w tym m.in. szkoły. Zmienił się także sposób głosowania – zamiast dzielić limit przysługujący dzielnicy, każdy mieszkaniec wybiera do pięciu przedsięwzięć i wskazuje ich ważność.

Wprowadzona została premia dla dzielnicy, w której frekwencja mieszkańców jest najwyższa (tzw. Projekt +1); udało się wypracować wspólny dla całego Trójmiasta termin głosowania, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie wspólnej promocji Budżetu Obywatelskiego.

Wyniki tegorocznej ankiety wraz ze szczegółową ewaluacją Budżetu Obywatelskiego 2017 zostaną opublikowane do końca roku za pośrednictwem strony internetowej bo.gdynia.pl.